Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Příroda Británie

autor: Karel Kapinus
Velká Británie není jen jedna země, ale hned čtyři! Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko jsou jedinečné země s vlastními zvyky, kulturou a tradicemi. Každá má nezaměnitelnou atmosféru nejen s rozmanitou krajinou, ale také s typickými představiteli živočišné říše.


Anglie – největší země Británie

Nachází se zde největší město Evropy. Lemuje ji 900 km nádherného pobřeží a žije tu třikrát více lidí než v Austrálii. Disponuje krásným pobřežím, malebnými vesničkami, pulzujícími městy, přírodou. Na každého návštěvníka čekají stovky skvělých lákadel. Od slavných londýnských pamětihodností přes starověký monument Stonehenge, po unikátní ekologický projekt Eden Project nebo skvělé atrakce pro celou rodinu jako jsou zoologické zahrady a safari nebo krásná místa na piknik a pláže.

Severní Irsko - naopak nejmenší zemí Spojeného království

Rozkládá se v nejsevernější části Irska. Díky jeho velikosti ho lze procestovat za pár dní a poznat všechny jeho historické i přírodní památky na pobřeží i ve vnitrozemí. Po celé zemi je k vidění spousta starobylých opatství a převorství, nádherné zahrady, velkolepá panská sídla a národní parky.

Skotsko – jedno z posledních míst s divokou přírodou v Evropě

Další region Skotsko má vše, co si jen člověk dokáže představit - whisky, golf, romantiku klanů i bohatství hradů a památek. Je to rozmanitá a mimořádná země s fascinující historií. Každému se jistě vybaví příběh Willama Wallace, skotského statkáře, který se proslavil jako jedna z hlavních postav skotských válek o nezávislost. Oblast Skotské vysočiny ale patří především mezi poslední místa v Evropě, kde se ještě dochovala divoká příroda. Ke Skotsku patří téměř 800 ostrovů, z nichž pouze 300 je obydlených, a zdejší krajina patří mezi ty nejkrásnější na světě. Nachází se zde jezera, hory a pobřeží, jejichž krása každému doslova vyrazí dech a při troše štěstí je zde možné spatřit i lochneskou příšeru. Skotsko sousedí na jihu s Anglií, na západě ho ohraničuje Atlantický oceán a na východě Severní moře.

Poslední část Wales je malá země s pestrou historií a úžasnou krajinou

I když Wales leží pouhé 2 hodiny jízdy od Londýna, od ostatních zemí Spojeného království se dost liší. Říká se mu "země hradů", nachází se jich tu úctyhodných 641 – to je víc hradů na hlavu než ve kterékoli jiné zemi na světě. Wales se také pyšní se hned třemi národními parky a pěti chráněnými přírodními oblastmi. Od severu na jih měří pouhých 270 kilometrů a z východu na západ 95 kilometrů, takže do hor nebo k moři tu nikdy není daleko.

Objevte krásy těchto zemí v dokumentu „Příroda Británie“ na Viasat Nature

V Británii je celkem 15 národních parků a nepřeberné množství oblastí plných výjimečné přírodní krásy. Dokument Příroda Británie poznává nejen všechny tyto oblasti britské přírody, vztahy mezi krajinou a tvory, kteří ji obývají, ale také jaká zvířata žijí právě zde a proč? Společně s průvodcem Alanem Titchmarshem si připomene bohatství druhů, kterými britská příroda oplývá a na něž mohou být Britové právem hrdí, od panáčkujících zajíců přes lopotící se chrobáky a maličkou myšku drobnou až po velkolepého orla skalního. Známí tvorové se předvedou v novém světle a někteří vzácní a skrytě žijící živočichové se ukážou vůbec poprvé.

Příroda Británie od 3.2. 2013 do 24.3.2013 na Viasat Nature!

autor:
Karel Kapinus
www stránky: http://www.chillicom.cz

datum vydání:
13. února 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Debata k článku Příroda Británie


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: