Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Zábavná recyklace - vaječné skořápky

Recyklaci nepotřebných výrobků a surovin pokládáme za samozřejmost, většinou to pro nás ale znamená jen naplnění kontejnerů na tříděný odpad. Recyklovat se dá ale i jinak. Originálněji, zábavněji a užitečněji. Dnes vám přinášime originální tipy na využití skořápek od vajíček.

Květináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek
autor: Nosigner, nosigner.com
Již naše babičky dokázaly využívat skořápky z vajec pro své zdraví. Stačilo je jen omýt, upražit, rozdrtit na prášek a podávat po lžičkách. Vysoký obsah vápníku dokázal svou sílu a pomáhal například při těhotenství. Nicméně dnešní článek není o prostém drcení skořápek a jejich polykání, je o využití skořápek v původním tvaru jak ho vymyslelo japonské designové studio Nosiger.

Hatch - květináč pro malé semenáčky ze skořápek

Jednoduchý nápad, geniální výsledek. Tak by se dal označit návrh malých květináčů "Hatch". Do prázdných skořápek jednoduše dáte trošku hlíny a zasadíte semínka. Jak budou rostlinky pomalu růst a krásnět, budou si odebírat ze skořápky potřebné živiny. A až budou rostlinky příliš velké na takto malé skořípkové květináče, můžete je rovnou zasadit i se skořápkou do půdy. Skořápka se za několik let sama kompletně rozloží a ještě předá živiny půdě.

Pro spojení samotných skořápek do větší skupiny stačí například husté vteřinové lepidlo, případně tavné lepidlo. Nic, co by český domácí kutil doma nenašel :-) Skořápky můžete spojovat do tvaru šestiúhelníku tak jak je to na fotografiích, nic vám ale samozřejmě nebrání zvolit i jiný tvar a udělat si sestavu skořápek tak aby vám ideálně pasovaly například na okenní parapet.

Květináč ze skořápek od vajecKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuKvětináče ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailu

Rebirth - stínítko na světlo ze skořápek

Skořápky z vajec jsou krásné, ale také velmi lehké a poměrně dobře odolávají vyšším teplotám. Tak proč je nevyužít rovnou jako dekoraci? A pokud do jejich středu umístíte světelný zdroj způsobem, jak je to vymyšleno u světla Rebirth, budete mít efektní výsledek zaručen.

Ke konstrukci podobného osvětlení vám opět bude stačit jen kvalitní vteřinové lepidlo, což není problém. Ale k sestavení přesného tvaru osvětlení do tvaru koule jak je vidíte na fotografiích budete potřebovat i značnou dávku "japonské" trpělivosti. Výsledek za to rozhodně bude stát, takže vám držím palce :-)

Stínítko na lampu z vaječných skořápekStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailuStínítko na lampu ze skořápek - klikněte pro zobrazení detailu

Autor návrhů i fotografií: designové studio Nosiger

Debata k článku 'Zábavná recyklace - vaječné skořápky'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Zima

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz