Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Zábavná recyklace - stará jízdní kola

Bicykl je asi jeden z nejekologičtějších dopravních prostředků, které člověk vymyslel. Ale i jízdní kolo jednou doslouží a co pak s ním? Určitě by se dalo využít i jinak než odložit ho ve sběrně odpadu.

Kola, na rozdíl třeba od automobilů nebo motocyklů, lze zrecyklovat na základní suroviny poměrně snadno. Tedy, až na ty nejvýkonnější závodní kola s uhlíkovým rámem, ty se již na původní materiál roztavit nedají. Ale copak je jediná možnost, jak využít pozůstatky z vysloužilého kola, jen vyrobit z něj nový bicykl?

Samozřejmě, není. Stačí jen dostatek fantazie, trošku šikovnosti. Z dílů z jízdního kola se dá vyrobit nábytek, lustr či třeba efektní plot k zahradě.

Co vše lze vyrobit z jízdního kolaHodiny z ráfku od kola - klikněte pro zobrazení detailuKolo jako stojan na květináče na zahradu - klikněte pro zobrazení detailuStolní lampička z přední vidlice kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr ze starého kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr z řetězů na kolo - klikněte pro zobrazení detailuBrána k plotu ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuPlot ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuStůl na umyvadlo ze starého bicyklu - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuBarová židle z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuVěšák ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuZrcadlo z kola - klikněte pro zobrazení detailuPolička z kola - klikněte pro zobrazení detailuBarové židle z kol - klikněte pro zobrazení detailu

Podklady pro recyklaci kol jsou převzaty ze stránek Bike Furniture Design, DesignRulz a For The Love of Bicykles.

Debata k článku 'Zábavná recyklace - stará jízdní kola'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz