Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zábavná recyklace - stará jízdní kola

autor: Petr Kadlík
Bicykl je asi jeden z nejekologičtějších dopravních prostředků, které člověk vymyslel. Ale i jízdní kolo jednou doslouží a co pak s ním? Určitě by se dalo využít i jinak než odložit ho ve sběrně odpadu.

Kola, na rozdíl třeba od automobilů nebo motocyklů, lze zrecyklovat na základní suroviny poměrně snadno. Tedy, až na ty nejvýkonnější závodní kola s uhlíkovým rámem, ty se již na původní materiál roztavit nedají. Ale copak je jediná možnost, jak využít pozůstatky z vysloužilého kola, jen vyrobit z něj nový bicykl?

Samozřejmě, není. Stačí jen dostatek fantazie, trošku šikovnosti. Z dílů z jízdního kola se dá vyrobit nábytek, lustr či třeba efektní plot k zahradě.

Co vše lze vyrobit z jízdního kolaHodiny z ráfku od kola - klikněte pro zobrazení detailuKolo jako stojan na květináče na zahradu - klikněte pro zobrazení detailuStolní lampička z přední vidlice kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr ze starého kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr z řetězů na kolo - klikněte pro zobrazení detailuBrána k plotu ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuPlot ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuStůl na umyvadlo ze starého bicyklu - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuBarová židle z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuVěšák ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuZrcadlo z kola - klikněte pro zobrazení detailuPolička z kola - klikněte pro zobrazení detailuBarové židle z kol - klikněte pro zobrazení detailu

Podklady pro recyklaci kol jsou převzaty ze stránek Bike Furniture Design, DesignRulz a For The Love of Bicykles.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
4. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.