Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zábavná recyklace - stará jízdní kola

autor: Petr Kadlík
Bicykl je asi jeden z nejekologičtějších dopravních prostředků, které člověk vymyslel. Ale i jízdní kolo jednou doslouží a co pak s ním? Určitě by se dalo využít i jinak než odložit ho ve sběrně odpadu.

Kola, na rozdíl třeba od automobilů nebo motocyklů, lze zrecyklovat na základní suroviny poměrně snadno. Tedy, až na ty nejvýkonnější závodní kola s uhlíkovým rámem, ty se již na původní materiál roztavit nedají. Ale copak je jediná možnost, jak využít pozůstatky z vysloužilého kola, jen vyrobit z něj nový bicykl?

Samozřejmě, není. Stačí jen dostatek fantazie, trošku šikovnosti. Z dílů z jízdního kola se dá vyrobit nábytek, lustr či třeba efektní plot k zahradě.

Co vše lze vyrobit z jízdního kolaHodiny z ráfku od kola - klikněte pro zobrazení detailuKolo jako stojan na květináče na zahradu - klikněte pro zobrazení detailuStolní lampička z přední vidlice kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr ze starého kola - klikněte pro zobrazení detailuLustr z řetězů na kolo - klikněte pro zobrazení detailuBrána k plotu ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuPlot ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuStůl na umyvadlo ze starého bicyklu - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuBarová židle z ráfků - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z kola - klikněte pro zobrazení detailuVěšák ze starých kol - klikněte pro zobrazení detailuZrcadlo z kola - klikněte pro zobrazení detailuPolička z kola - klikněte pro zobrazení detailuBarové židle z kol - klikněte pro zobrazení detailu

Podklady pro recyklaci kol jsou převzaty ze stránek Bike Furniture Design, DesignRulz a For The Love of Bicykles.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
4. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.