Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zábavná recyklace - staré knihy

autor: Petr Kadlík
Knihy po stovky let přinášejí lidem vzdělání a zábavu. Je pravděpodobné, že tak budou činit i v budoucnosti. Přesto se ale některé knihy mohou časem ukázat jako zcela nepotřebné a skončí v odpadu mezi starým papírem. Nebo by se snad daly například staré telefonní seznamy využít i zajímavěji?

Samozřejmě že by se staré knihy daly využít i lépe. Nemusíte je hned odnášet do starého papíru, můžete z nich zkusit vyrobit funkční součást vašeho bytu nebo kanceláře. Stačí jen zapojit fantazii.

Pár zajímavých tipů na využití starých knih naleznete níže galerii, snad pro vás budou inspirující a umožní vám podívat se na staré knihy zcela novým pohledem. Nebo by vás snad napadlo vyrobit z nepotřebného telefonního seznamu efektní květináč, kabelku nebo staré knihy využít jako obložení stěny a zužitkovat je tak navíc jako skvělou zvukovou a tepelnou izolaci? No, mě tedy ne...

Fotogalerie k článkuKabelky z knih - klikněte pro zobrazení detailuKvětináč z telefonního seznamu - klikněte pro zobrazení detailuKvětináč z knihy - klikněte pro zobrazení detailuObložení stěny z knih - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek z telefonních seznamů - klikněte pro zobrazení detailuPult z knih - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek z knih - klikněte pro zobrazení detailuStůl z knih - klikněte pro zobrazení detailuHodiny z dětské knihy - klikněte pro zobrazení detailuDokorace na stěnu z knihy - klikněte pro zobrazení detailuPolice z knih - klikněte pro zobrazení detailuŽidle z knih - klikněte pro zobrazení detailu
Při snaze vyrobit si ze starých knih doma něco podobného jen nezapomínejte na vlastnosti základního materiálu - tedy papíru. Pokud se knihy budou dostávat do kontatku s vodou nebo vlhkostí, tak je důležité je nalakovat vrstvou laku. Nejenom že je to ochrání, ale zároveň i zpevní. A i když jsou knihy pevné, nepřeceňujte jejich pevnost. V případě polic nebo židlí slouží knihy jen jako efektní obal, který kryje pevnou nosnou konstrukci.

Pokud by vás ani jeden z nabízených nápadů nezaujal, můžete zkusit papír zrecyklovat 'tradičně' při pokusu o výrobu domácího ručního papíru. Popsali jsme ji v jednom našem starším článku.

Zdroje ukázek znovuvyužití knih:
greendiary.com
instructables.com
etsy.com
lebleu.nl
besthousedesign.com
thisintothat.com
designeverydayblog.com

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
24. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.