Pergola a další zahradní domky

K zahradě patří zahradní domek. Také nějaký máte, nebo se ho teprve chystáte vybudovat? Oblíbená jsou různá stavení - snad nejvíce pergoly. Ovšem máte i další možnosti ohledně zahradních domků.


Zahradní domky

Zahradní domek - klikněte pro zobrazení detailuZahradní domek Zahradní domky se od sebe liší složitostí konstrukce, velikostí, ale také materiálem, ze kterého jsou vyrobené. Na zahradě nejlépe vyniknou dřevěné zahradní domky. Dřevo je přírodní materiál, a tak se do zahrady dobře hodí. Z nějakého důvodu vám dřevo nevyhovuje? Oblíbené jsou plechové zahradní domky. Lehce se instalují a dobře odolávají povětrnostním vlivům, nebo dáte přednost levný plastovým zahradním domkům? Jejich výhodou je mimo jiné i bezúdržbovost.

Zahradní domky mohou sloužit k různým účelům - jako garáž, úschovna nářadí a dalších věcí, které nechceme mít v domě atd.

Máte-li malé dítě či děti, určitě si oblíbí svůj vlastní prostor pro hru. Zahradní domky pro děti jsou oblíbené a vyrábí se v různých variantách. Jednodušší domek můžete dětem sestavit sami, ale pokud se na to necítíte, nevadí. Výběr na trhu je velký. Jaký zahradní domek bude nejlepší pro vaše účely?  

O pergole

Pergoly jsou velmi populární, i když nejde o typický domek. Jeho stěny nejsou často vyplněné a většinou nemají ani dveře, i když se zavíratelnými pergolami se také setkáte. Celkově jsou pergoly velmi rozmanité, takže každý si může koupit či postavit stavení podle svých představ. Pergola představuje většinou dřevěné loubí na volně stojících sloupech. Trámy bývají propojené a pro lepší splynutí se zahradou je pergola doplněná různými druhy popínavých rostlin, jako třeba živý plot.

Pergola je zajímavým architektonickým doplněním zahrady, ale kromě estetické funkce oceníte i příjemnou relaxaci během pěkných dní. Můžete v ní posedět s rodinou či přáteli. Mnozí mají hned u pergoly vybudovaný krb. Podtrhne pohodovou atmosféru.  

Zastřešení pergoly

Chcete-li si užívat volných chvil v pergole, i když není venku úplně nejtepleji či dokonce prší, nechte si stavení zastřešit. Možností jak to provést máte více. Nejčastěji bývají používané tyto materiály:

- polykarbonát: Polykarbonátové desky se dobře používají a prodávají se v různých profilech a odstínech. Koupíte-li si desky v čirém provedení, jsou průhledné stejně jako sklo.

- sklolaminátové strukturované desky: Při použití tohoto materiálu docílíte přirozenější barvy světla než polykarbonátovými deskami.

  - samonosné sklolaminátové oblouky: Představují efektivní řešení, pro které nepotřebuje nosnou konstrukci.

Debata k článku 'Pergola a další zahradní domky'
vytisknout článekNejste si jisti významem některého odborného termínu v článku? Zkuste se poradit s naším slovníkem.

ReklamaVyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Přístupné jeskyně v ČR
Ze které jeskyně pochází fotografie?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 31%

Vyhledávání


Facebook

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2017 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Webhosting, Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář, Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.