Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Včera proběhla první ze tří plánovaných pilotních realizací výukového programu národní kanceláře FSC ČR s názvem Šetrné dřevo, k

autor: FSC ČR, o. s.
Včera proběhla první ze tří plánovaných pilotních realizací výukového programu národní kanceláře FSC ČR s názvem Šetrné dřevo, který je určen středním školám a gymnáziím. Pilotní výuku navštíví ve třech dnech celkem 86 žáků ze Střední školy polytechnické v Brně.

Výukový program Šetrné dřevo, který je zaměřen především na studenty středních škol, gymnázií a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, seznamuje studenty s přírodě blízkým lesním hospodařením a se základními principy FSC® (Forest Stewardship Council®) certifikace. Důraz je při výuce také kladen na odpovědnou spotřebu dřevěných a papírenských produktů.

Za pomoci aktivizačních her a diskusí budou studenti prohlubovat své znalosti o hospodaření v lesích a lesním ekosystému. V rámci programu se lektoři dotknou pojmů z různých dalších oborů, jako je monokultura, přírodě blízký les nebo audit. Na základě případových studií se účastníci programu seznámí s dobrými i špatnými příklady z praxe a budou mít možnost vyjádřit své názory a diskutovat podrobněji témata a problémy spojené s lesy a lesním hospodařením.

„Velmi se těšíme na zpětnou vazbu k novému programu přímo od studentů. Snažili jsme navázat a rozšířit naše předchozí úspěšné výukové programy Šetrné dřevo, které se ukázaly jako vhodný způsob pro diskuzi o lesním hospodaření a zároveň informování o FSC. “ dodává Mgr. Kateřina Žaludková, zodpovědná za vzdělávací aktivity neziskové organizace FSC ČR.

Výukový program je nabízen školám v rámci rozšířeného vzdělávání ekologické výchovy se zařazením dle RVP jako průřezové téma Člověk a životní prostředí. Program probíhá v interiéru i exteriéru – studenti mohou navštívit v rámci vzdělávacího programu také FSC certifikované lesy, kde se za doprovodu lesníka seznámí se způsoby lesního hospodaření v praxi. Zájemci o realizaci programu se mohou obrátit na uvedené kontakty, kde lze domluvit přesný termín a místo výukového programu.

Spolupráce se školami je jedním z pilířů strategie FSC, jak rozšířit povědomí o šetrném lesním hospodaření a především o odpovědné spotřebě a nákupu dřevěných a papírových výrobků. „Předat informace, které mohou pomoci při rozhodování nastupující generaci, považujeme za to nejmenší a zároveň nejdůležitější,“ doplňuje ke vzdělávacím programům Petr Březina, PR manažer FSC ČR.

autor:
FSC ČR, o. s.

datum vydání:
20. ledna 2014


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.