Uvnitř přírodních gigantů

autor: Karel Kapinus
Nahlédněte pod kůži největších zvířat, která žijí na naší planetě…

Přírodní rekordy a extrémy člověka fascinují odnepaměti, zvláště pokud se jedná o živočichy, s nimiž se setkává v roli lovce, kořisti nebo pouhého pozorovatele. Tým přírodovědců, anatomů, evolučních biologů a etologů pod vedením veterinárního lékaře Marka Evanse v novém dokumentárním seriálu Uvnitř přírodních gigantů na Viasat History nahlíží doslova pod kůži nejpozoruhodnějších divokých zvířat a odhaluje tajemství jejich vývoje a úspěšného přežití.

Mark Evans se svým týmem procestuje doslova celý svět, aby našel odpovědi na to, jak extrémní prostředí utvářelo ty největší živočišné druhy. Na pitevním stole jim skončí například největší suchozemská šelma – lední medvěd –, který může vážit až 1 tunu a měřit 3 metry, mořská želva kožatka velká, jejíž největší nalezený jedinec měřil 291 cm a vážil 961 kilogramů, nebo vorvaň obrovský, největší ozubený živočich na světě, který se pyšní i největším mozkem (7 kg) a nejtlustší kůží (36 cm) ze všech zvířat.

V uznávaném a cenami ověnčeném seriálu Uvnitř přírodních gigantů Mark Evans a jeho tým včetně biologa Simona Watta a evolučního biologa Richarda Dawkinse otevírají těla těchto rekordních živočichů a zkoumají jejich jedinečnou anatomii. Na rozdíl od většiny dokumentů o volné přírodě, které zkoumají, jak se zvířata chovají, tento unikátní seriál odhaluje, jak tito tvorové skutečně žijí a jak se přizpůsobili svému prostředí.

Poznávejte přírodu a nahlédněte do její historie z pohledu, jaký vám ještě nikdo neukázal!

NOVINKA NA VIASAT NATURE
pondělí, 17. listopadu – 22. prosince 2014, v 19:15autor:
datum vydání:
14. listopadu 2014


Diskuze k článku „Uvnitř přírodních gigantů“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!