Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Harnas – Záchranný tábor pro divoká zvířata

autor: Lukáš Kapinus
Sledujte, jak se z farmářů Nicka a Mariety stali ochránci divočiny na plný úvazek

Dokumentárně přírodovědný seriál Harnas – Záchranný tábor pro divoká zvířata vás seznámí se záchrannou stanicí, jejími provozovateli i zvířecím osazenstvem – od lvů, gepardů a šakalů přes zebry, mravenečníky a paviány až po ovce, kozy a prasata. p Nahlédneme pod ruce dobrovolníků, na které denně čeká bezpočet úsměvných příhod i náročných úkolů: od krmení lvů a gepardů přímo v buši, přes každodenní procházky s tlupou nezvedených paviánů po chytání uprchlých surikat. Každý den přináší novou výzvu, například jak nakrmit mláďata leoparda nebo nosorožce přímo z láhve. p Harnas, který jako záchranné centrum otevřel poprvé své brány veřejnosti v roce 1993, byl původně běžnou farmou a chov dobytka byl pro její obyvatele - Nicka a Marietu Van der Merwe – hlavním zdrojem příjmu.

Vše se změnilo, když Nick a Marieta zachránili týraného kočkodana. Zanedlouho ukončila provoz zoologická zahrada v Jihoafrické republice a věnovala své lvy do péče rodiny Van der Merweových. Následná publicita spustila přísun zvířat ze všech koutů a z koníčka se stala práce na plný úvazek. Dnes Harnas hostí téměř 80 druhů živočichů.

Posláním Harnasu je záchrana a ochrana živočichů postižených nebo ohrožených lidským jednáním. Jednak zachraňuje zvířata z nebezpečných situací, jednak přijímá postižená zvířata nalezená například farmáři. Dává jim druhou šanci v bezpečném, uzavřeném, avšak rozsáhlém prostoru uzpůsobeném tak, aby co nejvíce připomínal přírodní prostředí. Harnas spolupracuje i s dalšími organizacemi na ochranu zvířat a v případech, kdy je to možné, vypouští zachráněné jedince zpět do přírodních rezervací v Namibii.

Sledujte s námi úsilí a nadšení lidí pro záchranu mnohdy kriticky ohrožených živočichů poznamenaných lidskou činností nebo naopak nečinností.

PREMIÉRA NA VIASAT NATURE
Vždy v pondělí-pátek od 13. července do 7. srpna v 16:35 hodin

autor:
Lukáš Kapinus
email: lukas.kapinus@chillicom.cz

datum vydání:
24. července 2015


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.