Poznejte výhody ekologické likvidace vozidel

autor: redakce Příroda.cz
Váš automobil definitivně dojezdil? Nechte ho zlikvidovat způsobem, který nezatěžuje životní prostředí. A to zcela zdarma!

Pokud někdo chce motorové vozidlo trvale vyřadit z provozu, je povinen nechat ho ekologicky zlikvidovat. Přitom se ovšem lehce může stát obětí různých podvodníků, kteří sice provádění tohoto úkonu nabízejí, ale ve skutečnosti k němu nemají potřebné povolení od Ministerstva životního prostředí.

Z tohoto důvodu byste se měli mít na pozoru a za daným účelem si najmout pouze seriózní, prověřenou firmu. Takovou poznáte například podle toho, že vám za váš vůz nebude nabízet podezřele vysoké částky.

Cože? Opravdu dostanu nějaké peníze?

Ano, není vyloučeno, že dostanete – záleží na značce, modelu, roku výroby, míře poškození (v případě bouraných aut) a tak dále. S největší pravděpodobností nepůjde zrovna o desetitisíce, ale i tak jistě budete spokojeni. Zvlášť když kromě vlastní likvidace nebudete muset platit ani za případný odtah. Stačí jen najít a kontaktovat to správné autovrakoviště, které své služby poskytuje zdarma.

A jaká má ekologická likvidace další výhody?

Slovo „ekologická“ se v tomto kontextu skutečně nepoužívá jen proto, aby to dobře vypadalo – vrakování vozidel probíhá v souladu se zákonem 185/2001 Sb. o odpadech a nakládání s nimi.

V praxi jde o relativně náročný proces, během kterého z vašeho vozidla budou odsáty veškeré kapaliny, a následně dojde k jeho rozebrání. Jednotlivé komponenty se buď odborně zničí (jsou-li nebezpečné pro životní prostředí) nebo zrecyklují. Tak třeba kovové díly končí v hutích, kde se z nich dělá železo.

Co se bude dít po likvidaci?

Obdržíte doklad, po jehož předložení bude vozidlo vyřazeno z registru, a vy tak za něj nadále nebudete muset platit povinné ručení. Mějte na paměti, že bez potvrzení o vyřazení nelze smlouvu s pojišťovnou vypovědět!

Sečteno a podtrženo, vše je vymyšleno tak, abyste s ekologickou likvidací vozidel neměli v podstatě žádné starosti a necítili nutkání zbavit se svého vysloužilého čtyřkolového miláčka způsobem, který by byl v rozporu s platnou legislativou.témata článku:
autor:
datum vydání:
26. listopadu 2016


Diskuze k článku „Poznejte výhody ekologické likvidace vozidel“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!