Poznávejte přírodní krásy cizích zemí bezpečně

Pokud často cestujete, jistě víte, že v zahraničí na vás číhá řada nástrah. Přestože se dost dobře nelze nachystat na všechny, určitá rizika bychom v žádném případě podceňovat neměli.

 - klikněte pro zobrazení detailu
Ilustrační fotografie

Nikdy nevíte, co se může stát. Tuto skutečnost by měl mít na zřeteli každý, kdo se chystá vyrazit za hranice. Dvojnásob to pak platí pro různé dobrodruhy, kteří se rádi toulají na vlastní pěst a spí raději pod širákem, než v luxusních hotelech.

Samozřejmě – pokud cestujete hlavně kvůli přírodě, klasický pobytový zájezd vás nemůže příliš uspokojit. Mnohem lepší volbou může být nějaká expedice na míru, jejichž zorganizování dnes nabízí celá řada agentur. Ti nejodvážnější si pak prostě jen zabalí batoh, koupí letenky (nebo lístky na vlak, autobus...) a vyrazí. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu, ještě před odjezdem byste měli uzavřít co možná nejkvalitnější cestovní pojištění.

Realitou bohužel je, že tomuto úkonu řada jedinců nevěnuje dostatečnou pozornost. Přitom pokud se opravdu podrobně neseznámíte s podmínkami (především výlukami z pojištění), později se můžete dočkat velice nepříjemného překvapení. Tak schválně – víte třeba, do jaké maximální nadmořské výšky vaše pojistka platí a od jaké už potřebujete připojištění?

Co radí ostřílení cestovatelé?

Na Internetu naleznete celou řadu tipů a triků od lidí jako Lisa Niver, Gunnar Garfors či Victoria Philpott. Většina z nich se shoduje na několika zásadních věcech, z nichž jedna zní „nesnažte se být připraveni na všechno, stejně to nejde“. Jinak řečeno – jezděte nalehko a netahejte s sebou zbytečnosti, které si v případě potřeby stejně můžete téměř kdekoliv koupit.

Na možnost, že někde budete muset vyhledat lékařskou péči, byste však být připraveni rozhodně měli. V opačném případě se vám totiž vaše vysněná cesta může pěkně prodražit. I v nepříliš vzdálených zemích (Řecko, Španělsko etc.) přijde ošetření zcela banálního úrazu typu výron v kotníku na pěkných pár desítek tisíc. A což teprve když se vám stane něco horšího.

Kdo by nechtěl ušetřit...

Z výše napsaného je asi jasné, že hlavním kritériem při výběru cestovního pojištění do zahraničí by neměla být cena. Na druhé straně, uvidíte-li několik nabídek, z nichž každá vyhovuje vašim potřebám, logicky zvolíte tu finančně nejvýhodnější. Zde se vysloveně nabízí využít nějaký kvalitní srovnávač, který vám výběr značně usnadní.

Jako ukázkový příklad nám může posloužit server TopSrovnání.cz, díky kterému hravě ušetříte až 400 Kč týdně – což jistě není zanedbatelná částka. Pro úplnost dodejme, že kromě cestovního pojištění na něm můžete porovnávat i ceny plynu, elektřiny a tak dále.

Debata k článku 'Poznávejte přírodní krásy cizích zemí bezpečně'
vytisknout článekNejste si jisti významem některého odborného termínu v článku? Zkuste se poradit s naším slovníkem.

ReklamaVyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Sněžka - pohledy známé i neznámé
Odkud je vyfocen pohled na Sněžku?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 33%

Vyhledávání


Facebook

Tapety na plochu


tapeta Mahonie

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2017 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Webhosting, Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář, Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.