Po stopách monster s hercem Dominicem Monaghanem

V atraktivních krajinách Bolívie, Madagaskaru, Srí Lanky, Mosambiku nebo Filipín můžete najít spoustu různé havěti a zvířat, kterým by se normální člověk raději vyhnul. Ne tak britský herec Dominic Monaghan, který vám vysvětlí, že tito na první pohled “nebezpeční” tvorové s tou nejhorší pověstí jsou totiž ve skutečnosti zajímaví, krásní, výjimeční – jedním slovem fascinující. Stačí se za nimi vydat s dobrým průvodcem, který se nejen umí dívat kolem sebe, ale hlavně o našich “sousedech” ze světa zvířat hodně ví.

Dominic Monaghan a had - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan a had Dominica zná svět nejen z role drogově závislého zpěváka Charlieho v televizním seriálu Ztraceni (Lost), ale hlavně z Tolkienovy filmové trilogie Pán prstenů, kde si zahrál hobita Smíška a kde se vypravil na nebezpečnou misi za hledáním a zničením nebezpečného Prstenu moci. V seriálu Divocí tvorové, který byl natočen ve spolupráci Channel 5 a BBC Amerika, je Dominicova akční mise velmi podobná. Odehrává se ale v reálném světě, který je pro vnímavého pozorovatele ještě zajímavější než vymyšlená Tolkienova Středozemě.(Zdroj: www.YouTube.com)

Zapálený amatérský přírodovědec Dominic vyráží do všech koutů světa po stopách těch nejpodivnějších, nejskrytějších, nejnebezpečnějších a nejtajemnějších živočichů planety. Bolívie, Madagaskar, Srí Lanka, Mosambik nebo Filipíny jsou jen několika místy, kde pátrá s kamerou po jedinečných tvorech. Dominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan Nenápadný had s podivným českým názvem křovinář aksamitový, po jehož stopách se Dominic vydal do Belize, vypadá jako obyčejná zmije, ale jeho jed je mnohem nebezpečnější. Věděli jste, že v některých oblastech Jižní Ameriky křovinář způsobuje až 70 % všech uštknutí? Nebo elektrický úhoř, za kterým Dominic vyrazil do povodí Amazonky. Tahle zvláštní ryba pod vodou rozdává “kopance” s napětím až 600 voltů – dost na to, aby to zabilo buvola. A co teprve obří mravenečník z Brazílie, kriticky ohrožený indonéský orangutan nebo vzácný žralok velrybí z pobřeží Mosambiku?

“Že vypadám jako blázen?”, směje se Dominic. “Na první pohled to tak může vypadat, protože většina lidí se všech těch zvláštních tvorů bojí. Džungle, oceány, pouště a další místa, kde žijí, v nás přirozeně vyvolávají obavy z neznámého. Jenže já nejsem blázen – zvířata mne prostě jen velmi zajímají. Diváky chci zbavit strachu a vyvrátit mýty, které o těch ‘nebezpečných monstrech’ panují. Nevěřte nesmyslům, že hadi jsou studení a slizcí, lvi vás chtějí na potkání sežrat a pavouci se těší, až vám ve spánku vlezou do pusy. Příroda je úplně jiná,” láká na výpravy za neuvěřitelnými živočichy.

První výprava za Divokými tvory s Dominicem Monaghanem začíná v pondělí 24. dubna 2017 v 19.10 hod. na kanále Viasat Nature.

Fotogalerie k článkuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailu
Debata k článku 'Po stopách monster s hercem Dominicem Monaghanem'
vytisknout článekNejste si jisti významem některého odborného termínu v článku? Zkuste se poradit s naším slovníkem.

ReklamaVyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Živné rostliny housenek motýlů
Na jakou rostlinu klade motýl na obrázku nejčastěji svá vajíčka?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 34%

Vyhledávání


Facebook

Tapety na plochu


tapeta Zima

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2017 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Webhosting, Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář, Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.