Po stopách monster s hercem Dominicem Monaghanem

autor: Karel Kapinus
V atraktivních krajinách Bolívie, Madagaskaru, Srí Lanky, Mosambiku nebo Filipín můžete najít spoustu různé havěti a zvířat, kterým by se normální člověk raději vyhnul. Ne tak britský herec Dominic Monaghan, který vám vysvětlí, že tito na první pohled “nebezpeční” tvorové s tou nejhorší pověstí jsou totiž ve skutečnosti zajímaví, krásní, výjimeční – jedním slovem fascinující. Stačí se za nimi vydat s dobrým průvodcem, který se nejen umí dívat kolem sebe, ale hlavně o našich “sousedech” ze světa zvířat hodně ví.

Dominica zná svět nejen z role drogově závislého zpěváka Charlieho v televizním seriálu Ztraceni (Lost), ale hlavně z Tolkienovy filmové trilogie Pán prstenů, kde si zahrál hobita Smíška a kde se vypravil na nebezpečnou misi za hledáním a zničením nebezpečného Prstenu moci. V seriálu Divocí tvorové, který byl natočen ve spolupráci Channel 5 a BBC Amerika, je Dominicova akční mise velmi podobná. Odehrává se ale v reálném světě, který je pro vnímavého pozorovatele ještě zajímavější než vymyšlená Tolkienova Středozemě.

Zapálený amatérský přírodovědec Dominic vyráží do všech koutů světa po stopách těch nejpodivnějších, nejskrytějších, nejnebezpečnějších a nejtajemnějších živočichů planety. Bolívie, Madagaskar, Srí Lanka, Mosambik nebo Filipíny jsou jen několika místy, kde pátrá s kamerou po jedinečných tvorech.

Nenápadný had s podivným českým názvem křovinář aksamitový, po jehož stopách se Dominic vydal do Belize, vypadá jako obyčejná zmije, ale jeho jed je mnohem nebezpečnější. Věděli jste, že v některých oblastech Jižní Ameriky křovinář způsobuje až 70 % všech uštknutí? Nebo elektrický úhoř, za kterým Dominic vyrazil do povodí Amazonky. Tahle zvláštní ryba pod vodou rozdává “kopance” s napětím až 600 voltů – dost na to, aby to zabilo buvola. A co teprve obří mravenečník z Brazílie, kriticky ohrožený indonéský orangutan nebo vzácný žralok velrybí z pobřeží Mosambiku?

“Že vypadám jako blázen?”, směje se Dominic. “Na první pohled to tak může vypadat, protože většina lidí se všech těch zvláštních tvorů bojí. Džungle, oceány, pouště a další místa, kde žijí, v nás přirozeně vyvolávají obavy z neznámého. Jenže já nejsem blázen – zvířata mne prostě jen velmi zajímají. Diváky chci zbavit strachu a vyvrátit mýty, které o těch ‘nebezpečných monstrech’ panují. Nevěřte nesmyslům, že hadi jsou studení a slizcí, lvi vás chtějí na potkání sežrat a pavouci se těší, až vám ve spánku vlezou do pusy. Příroda je úplně jiná,” láká na výpravy za neuvěřitelnými živočichy.

První výprava za Divokými tvory s Dominicem Monaghanem začíná v pondělí 24. dubna 2017 v 19.10 hod. na kanále Viasat Nature.

Fotogalerie k článkuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailuDominic Monaghan - klikněte pro zobrazení detailu


autor:
datum vydání:
18. dubna 2017


Diskuze k článku „Po stopách monster s hercem Dominicem Monaghanem“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!