Žena zavolala na linku 911 a oznámila, že má na obličeji hroznýše

autor: Jiří Černý
Hasiči v americkém Ohiu musel řešit značně kuriózní případ. Jistou obyvatelku Sheffield Lake totiž napadl cca 1,7 metrů dlouhý hroznýš královský.

Ironií je, že dotyčná žena – která má doma dalších 10 hadů – hroznýše den před tímto incidentem zachránila. Had se však zachoval v naprostém souladu s příslovím „čiň čertu dobře, peklem se ti odmění“.

Pětačtyřicetiletá milovnice plazů se ocitla ve velmi nezáviděníhodné situaci, protože hroznýš se jí zakousnul do obličeje a odmítal se pustit. Proto jí nezbylo, než vytočit linku 911 a doufat, že pomoc dorazí co nejdříve. Nikoho asi nepřekvapí, že dispečerka nejprve vůbec nechápala co se děje.

„Madam, cože máte?“ reagovala poté, co si vyslechl, že volající má hroznýše přilepeného k obličeji.

„Hroznýše královského!“ odvětila žena.

Záchranáři našli nešťastnici ležet na přední příjezdové cestě vedle otevřené skleněné klece a s hadem ovinutým kolem krku. Jediné štěstí bylo, že mohla dýchat. Hroznýš ovšem dopadl špatně – vzhledem k okolnostem prý bylo nutné uříznout mu hlavu kapesním nožem. Podle odborníka na manipulaci se zvířaty Eda Skuza z E and J Reptile Shows & Rescue by ho k uvolnění čelistí možná přesvědčilo i pár kapek alkoholu, ale ten u sebe evidentně nikdo neměl (nebo to spíš nikoho ani nenapadlo).

Příčina útoku je nejasná. Žena – která skončila s lehkými zraněními v nemocnici – pravděpodobně udělala chybu, když hroznýše vytáhla z klece v době, kdy na ní ještě nebyl dostatečně zvyklý.

Zdroj: USA TODAYtémata článku:
autor:
datum vydání:
2. srpna 2017


Diskuze k článku „Žena zavolala na linku 911 a oznámila, že má na obličeji hroznýše“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!