5 národních parků pro dobrodruhy

autor: eVisions Advertising s.r.o.
Jste milovníky přírody a přemýšlíte, kam vyrazit tentokrát? Připravili jsme pro vás seznam 5 národních parků světa, které stojí za to vidět. Jejich specifika a tipy na cestu najdete v článku.


Co zabalit s sebou?

⦁ Neberte si příliš mnoho hotovosti, abyste nelákali ke krádeži. Plaťte spíš kreditní kartou a do volných prostředků si vždy převeďte jen část peněz.

⦁ Snažte se být minimalisty. Zabalte si do batohu/krosny opravdu jen to nejnutnější. Oblečení si můžete přeprat v hotelu.

⦁ Nezapomeňte dokumenty jako pas, občanský průkaz, karta zdravotní pojišťovny a potvrzení cestovním pojištění. Bez toho rozhodně nevyjíždějte, náklady na ošetření v zahraničí nebývají levné. Nejlevněji pořídíte cestovní pojištění online. Například ČSOB Pojišťovna na něj nabízí 10% slevu a přímo na webu si můžete v kalkulačce cestovního pojištění spočítat, na kolik vás pojistka po celou dovolenou vyjde.

⦁ Doporučujeme vzít si na cestu starší záložní telefon. Kdybyste ho utopili nebo jinak poškodili, nebude vám to tolik líto.

Grand Canyon (Arizona, USA)

Objevte část světa, která vám vyrazí dech. Surrealistické krajiny, divoká příroda a úchvatná zvířata. Čím jiným bychom měli začít než národním parkem, který se zároveň pyšní titulem jednoho z divů světa. Ano, řeč je o americkém Grand Canyon. V kaňonu vás čeká fascinující pohled na strmé skalní útesy a divokou řeku Colorado. Jestli nechcete být jako obyčejní turisté, kteří jen udělají fotku kaňonu, zaplaťte si některý z výletů do vnitra kaňonu. Veškerou nabídku výletů s průvodcem najdete na oficiálních stránkách národního parku Grand Canyon.

Yellowstone (Wyoming-Montana-Idaho, USA)

Znáte Méďu Béďu? Jestli se nebojíte, tak vyrazte do jeho domoviny, národního parku Yellowstone. Celá oblast proslula svými gejzíry a divokými medvědy grizzly. Ubytování seženete v hotelích nebo chatkách, které se nacházejí kousek od vstupu do parku. V teplejších měsících můžete vyrazit pěšky, na kole nebo raftu. V zimě si park projeďte na běžkách nebo sněžném skútru.

Plitvická jezera (Chorvatsko, Evropa)

Jestli se vám nechce za národními parky příliš daleko, vyzkoušejte ty evropské. Jedním z nich jsou Plitvická jezera v Chorvatsku. Kouzelná zeleň je obklopená nekonečným množstvím vodopádů a průzračných jezer. Za jednodenní vstupenku zaplatíte 180 kun, což je v přepočtu asi 660 Kč. Čtyři hodiny s průvodcem vás vyjdou na 900 Kč. Po dřevěných můstcích si ale procházku přes průzračné laguny můžete vychutnat i sami. Pokud máte psa, klidně ho vezměte s sebou.

Khao Yai (Thajsko, Asie)

Chcete-li vyrazit za opravdovou exotikou, nenechte si ujít národní park Khao Yai v Thajsku. Tento skvost dokonce patří do seznamu UNESCO. Prohlédněte si exotické motýly a úchvatné orchideje všech možných barev a velikostí. Při troše štěstí narazíte po cestě na gibona nebo slona. V letní sezóně můžete pozorovat místní nebezpečné plazy. Ale pozor, do tohoto národního parku se nedostanete jinak než soukromým TAXI přímo z Bangkoku. Veřejná doprava sem nejezdí.

Galapágy (Ekvádor, Jižní Amerika)

Jedná se o souostroví sopečných ostrovů, které jsou aktivní i v dnešní době. Rozhodně lákají k bližšímu prozkoumání. Pokud milujete potápění, nenechte si Galapágy ujít. Nejlépe se jim přiblížíte během plaveb na výletních lodích, které plují po předem určených trasách. Kajutu na takové lodi seženete za zhruba 100 dolarů na osobu.

Tak popadněte batoh, zabalte to nejnutnější a vyjeďte do některého z fascinujících národních parků. Zaručujeme, že o zážitcích z takové dovolené budete vyprávět ještě svým vnoučatům.autor:
eVisions Advertising s.r.o.

datum vydání:
5. října 2017


Diskuze k článku „5 národních parků pro dobrodruhy“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!