Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Tři zajímavá místa, kam vyrazit v únoru na výlet (PR)

Ačkoliv je únor jedním ze zimních měsíců, které by člověk nejraději celé prospal doma, je přesto možné vymyslet zajímavé výlety, které nám celé toto mrazivé období značně zpříjemní.


Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád - klikněte pro zobrazení detailuMumlavský vodopád Harrachov není pouze ideálním místem na lyžování, ale zároveň nabízí zajímává místa a přírodní úkazy, které ocení každý výletník. Jedním takovým místem je Mumlavský vodopád, který se nachází přibližně 2 km od centra Harrachova v ochranném pásmu KRNAP (Krkonošský národní park). Jedná se o cca. 10 metru vysoký vodopád, který právem patří mezi nejmohutněší a nejkrásnější vodopády v celé České republice. Ačkoliv se může zdát, že bude cesta k vodopádu v zimě náročná, určitě se nenechte zmást a výlet podnikněte. Z centra Harrachova vám cesta k vodopádu zabere přibližně 40 minut procházkové chůze příjemnou lesní cestou.

Sněžka

Nejvyšší hora České republiky nabízí nejen překrásný výhled na okolní přírodu, ale je i praktickým výchozím bodem pro mnohé výlety. V zimě lze bez problému podniknout výstup na Sněžku pěšky, přičemž je možno vybrat různé trasy. Výrazně však nedoporučujeme vyrazit na Sněžku přes Obří Důl, neboť je zde lavinový svah a pěší tůra v zimě by byla přes toto místo značně nebezpečná. Pokud výletníkům vystačí síly, je možné ze Sněžky vyrazit i do Polska. V takovém případě však nezapomeňte na sjednání vhodného cestovního pojištění, které vás na vašem výletě zajistí pro případ úrazu či nemoci v zahraničí.

Poděbrady

Dalším zajímavým a často opomíjeným místem, které stojí za to navštívit i v zimě, je město Poděbrady, jenž se nachází cca. 50 km od Prahy v okrese Nymburk. Toto lázeňské město nabízí jak významné kulturní památky, tak i krásné procházky či relaxaci v podobě ozdravných a lázeňských procedur.

Debata k článku 'Tři zajímavá místa, kam vyrazit v únoru na výlet (PR)'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz