Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Malé přírodní ráje na ostrovech za rohem Evropy

Na našem kontinentu se nachází bezpočet přírodních krás jako jsou norské fjordy, ledovcová jezera i dech beroucí vodopády. Pokud ale opustíme pevninské krásy, které jsou snadno dosažitelné autem, naskytne se nám možnost objevit evropské ostrovy, kde se příroda projevuje trochu jinak.


Exotická Madeira

Madeira se může pyšnit názvy jako květinový ostrov nebo ostrov věčného jara. Nejrůznější květiny rostou na svazích, loukách, v parcích i nádherných botanických zahradách jako je například ta v Monte Palace, kde je tato květinová krása doplněna i jezírky a vodopády. Madeira - klikněte pro zobrazení detailuMadeira Nejen všudy přítomné květiny, ale i celkově zdejší příroda je lákadlem ostrova. Ty nejkrásnější a nejčistší části Madeiry pak spatříte tam, kam nevedou žádné silnice. Ostrov má vybudovanou velkou síť zavlažovacích systémů, kolem kterých vedou upravené cesty. Dnes jsou stezky levadas dlouhé kolem 2000 km a díky nim se dostanete do míst, která nejsou jinak snadno přístupná a pokocháte se pohledem na části největšího vavřínového lesa na světě.

Perla středomoří, Kréta

Největší z řeckých ostrovů láká hned na několik přírodních krás. Nejpopulárnějších z nich je národní park Samaria, jenž je rájem pro pěší turistiku. Soutěska, která začíná na náhorní plošině Omalos v srdci Bílých hor a končí na jižním pobřeží na pláži Agiá Rouméli, je dlouhá 18 km. Kréta - klikněte pro zobrazení detailuKréta Z počátku vede cesta borovicovými a cypřišovými háji, pokocháte se pohledem z několika vyhlídek a pokračujete kaňonem mezi skalami, které dosahují výšky až 600 m. V průběhu cesty můžete vidět několik vzácných rostlin a zvířat jako jsou koza bezoárová či orel bělohlavý. Dalším známým unikátem ostrova Kréta je růžová pláž Elafonisi. V současnosti je tato oblast přírodní rezervací díky výskytu chráněných rostlin, jako je například mořský narcis.

Tropický ráj, Tenerife

I Tenerife je přezdíváno ostrov věčného jara. Patří k největším ostrovům kanárského souostroví a najdete zde i nejvyšší vrchol Španělska vůbec a to sopku Pico de Teide ( 3 717 m.n.m.). Hora je součástí národního parku Teide (Parque Nacional de las Cañadas del Teide), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tenerife - klikněte pro zobrazení detailuTenerife Na samotnou sopku se dostanete lanovkou nebo pešky po některé z vyznačených stezek. Odměnou po výšlapu bude krásný výhled a možnost nahlédnout do stále činného kráteru. Zajímavostí je, že v zimních měsících v tomto parku i sněží. Na Tenerife volně rostou i krásné papouščí rostliny – Strelicie.

Symbolem ostrova je ještě jeden přírodní unikát. V městečku Icod de Los Vinos najdete strom zvaný Dračinec (Drago Milenario). Je to největší exemplář, který roste na Kanárských ostrovech, a je živoucí Národní památkou. Jeho stáří se odhaduje na 1000 let.
Debata k článku 'Malé přírodní ráje na ostrovech za rohem Evropy'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žebřík do nebe

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz