Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Nezavrhujte vytápění elektřinou (PR)

autor: K&V Thermo
Topení elektřinou si svého času mohla dovolit pouze hrstka vyvolených. Stačil jeden energeticky nevyhovující přímotop, a náklady na energie se vyšplhaly do částek, z nichž se nejednomu z nás protočily panenky. Tyto doby jsou ale dávno pryč. Energeticky náročné spotřebiče už na trhu téměř nenajdete. Snížit účty za energie ovšem můžete i po domluvě se svým energetickým distributorem.


Moderní elektrické spotřebiče včetně topných těles už dávno nejsou energeticky tak náročné jako kdysi!

Naštěstí k tomuto tématu mohu přispět osobní zkušeností. Do své dřevostavby jsem si zhruba před osmi lety nechala instalovat topné infrapanely.

Ty jsou napojeny na termostat, který poté, co teplota v místnosti klesne pod předem nastavenou hodnotu, elektrospotřebič zapne.

A jakmile teplota v místnosti dosáhne požadovaného stupně, vytápění se opět vypne. Z mého pohledu se jedná o ideální způsob vytápění. Ekologické, čisté a cenově díky zmíněné snížené sazbě i levné. V kombinaci s krbovými kamny, kterými si spíše jen navozujeme atmosféru, přímo ideální.

Podlahovým vytápěním ohřejete i stěny

Při plánování stavby je zase vhodné zvážit i podlahové vytápění. Na to zase nedá dopustit můj soused. Vyhřátá podlaha je přeci jen základ, a teplo od nohou vám doporučí každý lékař.

Tento způsob vytápění, jehož základem jsou topné kabely vyhřívající prostory těsně pod nášlapnou vrstvou, je vhodný především pro rodiny s malými dětmi, které na podlaze tráví většinu dne.

Nemyslete si ovšem, že podlahovým vytápěním vyhřejete jen podlahu. Prostřednictvím sálavé složky, na níž je podlahové vytápění postavené, dochází i k příjemnému ohřívání stěn.

Topení na chalupu? Kamna a přímotop

Potřebujete si přitopit na chalupě? Pak se vám nabízejí energeticky nenáročné přímotopy s příkonem mezi 800 a 2000 W.

Některé modely dokonce umožňují příkony střídat. Na jednom přímotopu si tak můžete zvolit jeden ze tří příkonů.

Čím vyšší příkon zvolíte, tím rychleji se ohřejete, ale také o to více za teplo zaplatíte. Občasné vytápění s tímto elektrospotřebičem vás ale nezruinuje ani s jeho nejvyšším výkonem.

autor:
K&V Thermo

datum vydání:
25. října 2019


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.