Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Nezavrhujte vytápění elektřinou (PR)

Topení elektřinou si svého času mohla dovolit pouze hrstka vyvolených. Stačil jeden energeticky nevyhovující přímotop, a náklady na energie se vyšplhaly do částek, z nichž se nejednomu z nás protočily panenky. Tyto doby jsou ale dávno pryč. Energeticky náročné spotřebiče už na trhu téměř nenajdete. Snížit účty za energie ovšem můžete i po domluvě se svým energetickým distributorem.


Moderní elektrické spotřebiče včetně topných těles už dávno nejsou energeticky tak náročné jako kdysi!

Termostat K&V thermo dotykový, termoKABEL SE 200 - klikněte pro zobrazení detailuTermostat K&V thermo dotykový, termoKABEL SE 200 Naštěstí k tomuto tématu mohu přispět osobní zkušeností. Do své dřevostavby jsem si zhruba před osmi lety nechala instalovat topné infrapanely.

Ty jsou napojeny na termostat, který poté, co teplota v místnosti klesne pod předem nastavenou hodnotu, elektrospotřebič zapne.

A jakmile teplota v místnosti dosáhne požadovaného stupně, vytápění se opět vypne. Z mého pohledu se jedná o ideální způsob vytápění. Ekologické, čisté a cenově díky zmíněné snížené sazbě i levné. V kombinaci s krbovými kamny, kterými si spíše jen navozujeme atmosféru, přímo ideální.

Podlahovým vytápěním ohřejete i stěny

Při plánování stavby je zase vhodné zvážit i podlahové vytápění. Na to zase nedá dopustit můj soused. Vyhřátá podlaha je přeci jen základ, a teplo od nohou vám doporučí každý lékař.

Přenosný infrazářič Mesko MS 7710 400/800W - klikněte pro zobrazení detailuPřenosný infrazářič Mesko MS 7710 400/800W Tento způsob vytápění, jehož základem jsou topné kabely vyhřívající prostory těsně pod nášlapnou vrstvou, je vhodný především pro rodiny s malými dětmi, které na podlaze tráví většinu dne.

Nemyslete si ovšem, že podlahovým vytápěním vyhřejete jen podlahu. Prostřednictvím sálavé složky, na níž je podlahové vytápění postavené, dochází i k příjemnému ohřívání stěn.

Topení na chalupu? Kamna a přímotop

Potřebujete si přitopit na chalupě? Pak se vám nabízejí energeticky nenáročné přímotopy s příkonem mezi 800 a 2000 W.

Některé modely dokonce umožňují příkony střídat. Na jednom přímotopu si tak můžete zvolit jeden ze tří příkonů.

Čím vyšší příkon zvolíte, tím rychleji se ohřejete, ale také o to více za teplo zaplatíte. Občasné vytápění s tímto elektrospotřebičem vás ale nezruinuje ani s jeho nejvyšším výkonem.
Debata k článku 'Nezavrhujte vytápění elektřinou (PR)'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz