Nezavrhujte vytápění elektřinou (PR)

autor: K&V Thermo
Topení elektřinou si svého času mohla dovolit pouze hrstka vyvolených. Stačil jeden energeticky nevyhovující přímotop, a náklady na energie se vyšplhaly do částek, z nichž se nejednomu z nás protočily panenky. Tyto doby jsou ale dávno pryč. Energeticky náročné spotřebiče už na trhu téměř nenajdete. Snížit účty za energie ovšem můžete i po domluvě se svým energetickým distributorem.


Moderní elektrické spotřebiče včetně topných těles už dávno nejsou energeticky tak náročné jako kdysi!

Naštěstí k tomuto tématu mohu přispět osobní zkušeností. Do své dřevostavby jsem si zhruba před osmi lety nechala instalovat topné infrapanely.

Ty jsou napojeny na termostat, který poté, co teplota v místnosti klesne pod předem nastavenou hodnotu, elektrospotřebič zapne.

A jakmile teplota v místnosti dosáhne požadovaného stupně, vytápění se opět vypne. Z mého pohledu se jedná o ideální způsob vytápění. Ekologické, čisté a cenově díky zmíněné snížené sazbě i levné. V kombinaci s krbovými kamny, kterými si spíše jen navozujeme atmosféru, přímo ideální.

Podlahovým vytápěním ohřejete i stěny

Při plánování stavby je zase vhodné zvážit i podlahové vytápění. Na to zase nedá dopustit můj soused. Vyhřátá podlaha je přeci jen základ, a teplo od nohou vám doporučí každý lékař.

Tento způsob vytápění, jehož základem jsou topné kabely vyhřívající prostory těsně pod nášlapnou vrstvou, je vhodný především pro rodiny s malými dětmi, které na podlaze tráví většinu dne.

Nemyslete si ovšem, že podlahovým vytápěním vyhřejete jen podlahu. Prostřednictvím sálavé složky, na níž je podlahové vytápění postavené, dochází i k příjemnému ohřívání stěn.

Topení na chalupu? Kamna a přímotop

Potřebujete si přitopit na chalupě? Pak se vám nabízejí energeticky nenáročné přímotopy s příkonem mezi 800 a 2000 W.

Některé modely dokonce umožňují příkony střídat. Na jednom přímotopu si tak můžete zvolit jeden ze tří příkonů.

Čím vyšší příkon zvolíte, tím rychleji se ohřejete, ale také o to více za teplo zaplatíte. Občasné vytápění s tímto elektrospotřebičem vás ale nezruinuje ani s jeho nejvyšším výkonem.autor:
K&V Thermo

datum vydání:
25. října 2019


Diskuze k článku „Nezavrhujte vytápění elektřinou (PR)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!