Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   monitoring zpráv o koronaviru   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak dlouho trvá montáž tepelného čerpadla? U varianty vzduch-voda 1-2 dny (PR)

Téměř každý, kdo bydlí v rodinném domě, se někdy zamýšlel nad tím, zda neexistuje levnější a lepší způsob vytápění. Mnohé lidi taková myšlenka přivedla na tepelná čerpadla. Do zjišťování bližších informací a realizace se jich však pouští jen málo. Tepelná čerpadla jsou pro většinu Čechů stále ještě trochu záhadou.

Tepelná čerpadla vzduch–voda. - klikněte pro zobrazení detailuTepelná čerpadla vzduch–voda. Nejen cena, ale i pohodlí a více místa. To jsou nejčastější faktory, které nakonec přesvědčí k pořízení tepelného čerpadla.

Vytápění tepelným čerpadlem vás vyjde výhodněji, nepotřebujete žádnou místnost na skladování dřeva či uhlí, navíc nemusíte chodit neustále přikládat. Prvotní investice je sice vyšší, ale dají se na ni získat dotace. Jejich vyřízení je zřejmě tou nejdelší akcí, která vás při zařizování tepelného čerpadla čeká. Samotná montáž je rychlá záležitost.

Naplno slouží za jeden až dva dny

Velmi oblíbená je varianta tepelného čerpadla vzduch-voda. Sice má nižší účinnost než například systém země-voda (cca o 30 %), nicméně svými výhodami v mnohém vyčnívá. Potěší například snadná a rychlá instalace, tepelné čerpadlo naplno slouží už za 1-2 dny.

Jedním systémem dokážete navíc vytápět, ohřívat vodu i chladit. Zdrojem tepelné energie je okolní vzduch, lidé tedy někdy mívají strach, jak celý systém funguje v zimě. Bát se nemusíte, dobré tepelné čerpadlo funguje spolehlivě i při venkovní teplotě -20 °C.

Místo přikládání stačí vzít do ruky telefon

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda. - klikněte pro zobrazení detailuInstalace tepelného čerpadla vzduch-voda. Teplotu si regulujete dálkově. Dnes je naprosto běžné ovládat čerpadlo pomocí dálkového ovladače nebo přes telefon, tablet či počítač. To se týká případů, kdy je čerpadlo připojeno k internetu.

Standardně se tepelné čerpadlo vzduch-voda umisťuje na fasádu nebo do technické místnosti uvnitř domu. Při venkovním provedení zabere cca 1 m2 venku a uvnitř, u čistě vnitřního asi 2,5 m2.

Doporučuje se umisťovat ho do kotelny nebo technické místnosti. Hlučnost je podobná digestoři či ventilátoru, pro stavební povolení je proto nezbytná hluková studie. Vnitřní umístění je výhodnější také z hlediska delší životnosti.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda má ve srovnání s jinými typy své výhody a samozřejmě i nevýhody. Vždy je nejlepší poradit se s odborníky, jaká varianta bude nejvhodnější konkrétně pro vás.
Debata k článku 'Jak dlouho trvá montáž tepelného čerpadla? U varianty vzduch-voda 1-2 dny (PR)'

Reklama

Vyhledávání


Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Reklama© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář
  Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.