Jak dlouho trvá montáž tepelného čerpadla? U varianty vzduch-voda 1-2 dny (PR)

autor: Alpha-innotec.cz
Téměř každý, kdo bydlí v rodinném domě, se někdy zamýšlel nad tím, zda neexistuje levnější a lepší způsob vytápění. Mnohé lidi taková myšlenka přivedla na tepelná čerpadla. Do zjišťování bližších informací a realizace se jich však pouští jen málo. Tepelná čerpadla jsou pro většinu Čechů stále ještě trochu záhadou.

Nejen cena, ale i pohodlí a více místa. To jsou nejčastější faktory, které nakonec přesvědčí k pořízení tepelného čerpadla.

Vytápění tepelným čerpadlem vás vyjde výhodněji, nepotřebujete žádnou místnost na skladování dřeva či uhlí, navíc nemusíte chodit neustále přikládat. Prvotní investice je sice vyšší, ale dají se na ni získat dotace. Jejich vyřízení je zřejmě tou nejdelší akcí, která vás při zařizování tepelného čerpadla čeká. Samotná montáž je rychlá záležitost.

Naplno slouží za jeden až dva dny

Velmi oblíbená je varianta tepelného čerpadla vzduch-voda. Sice má nižší účinnost než například systém země-voda (cca o 30 %), nicméně svými výhodami v mnohém vyčnívá. Potěší například snadná a rychlá instalace, tepelné čerpadlo naplno slouží už za 1-2 dny.

Jedním systémem dokážete navíc vytápět, ohřívat vodu i chladit. Zdrojem tepelné energie je okolní vzduch, lidé tedy někdy mívají strach, jak celý systém funguje v zimě. Bát se nemusíte, dobré tepelné čerpadlo funguje spolehlivě i při venkovní teplotě -20 °C.

Místo přikládání stačí vzít do ruky telefon

Teplotu si regulujete dálkově. Dnes je naprosto běžné ovládat čerpadlo pomocí dálkového ovladače nebo přes telefon, tablet či počítač. To se týká případů, kdy je čerpadlo připojeno k internetu.

Standardně se tepelné čerpadlo vzduch-voda umisťuje na fasádu nebo do technické místnosti uvnitř domu. Při venkovním provedení zabere cca 1 m2 venku a uvnitř, u čistě vnitřního asi 2,5 m2.

Doporučuje se umisťovat ho do kotelny nebo technické místnosti. Hlučnost je podobná digestoři či ventilátoru, pro stavební povolení je proto nezbytná hluková studie. Vnitřní umístění je výhodnější také z hlediska delší životnosti.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda má ve srovnání s jinými typy své výhody a samozřejmě i nevýhody. Vždy je nejlepší poradit se s odborníky, jaká varianta bude nejvhodnější konkrétně pro vás.autor:
Alpha-innotec.cz

datum vydání:
3. prosince 2019


Diskuze k článku „Jak dlouho trvá montáž tepelného čerpadla? U varianty vzduch-voda 1-2 dny (PR)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!