Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Malá skoro jarní procházka po Benecku

Spolu s několika přáteli jsme se rozhodli vyrazit na víkend rozloučit se se sněhem, většinou ale už bez lyží. Vyhrálo Benecko v Krkonoších.

Naše parta - klikněte pro zobrazení detailuNaše parta
autor: Petr Kadlík, http://www.priroda.cz
V sobotu dopoledne jsme vyrazili z hotelu Kubát po asfaltové silnici. Po chvíli se silnice začala prudce stáčet z kopce. Právě v této zatáčce je odbočka na úzkou asfaltovou cestu, která vede nahoru k lesu. Když jsme vyšlápli kopec, potkali jsme pár běžkařů, kteří si užívali krásného počasí a posledního sněhu. Vydali jsme se po známé běžkařské a v létě turistické cestě směrem na Rovinku.

Po malém občerstvení v bufetu Na Rovince se naše skupina i s naším pejskem rozhodla vyrazit vlevo na Janovu horu a svézt se na koních. Na Rovince - klikněte pro zobrazení detailuNa Rovince
autor: Petr Kadlík, http://www.priroda.cz
Po zhruba třech kilometrech chůze v rozbředlém sněhu se nám otevřel pohled na pastviny stáda huculských koní. Naše cesta vedla nejdříve k ohradě s několikadenními hříbaty a jejich matkami. Musím říci, že je to opravdu pěkná podívaná.

Do vyjížďky bylo ještě poměrně dost času, takže jsme si všichni dali nějaké to pití a chvíli poseděli. Mě to nedalo a vrátila jsem se s foťákem k hříbatům a ohradě se staršími koňmi. Okolo půl jedné nám začali připravovat koně na vyjížďku. Následně, po krátké instruktáži od průvodkyně, vyjeli čtyři odvážlivci z naší party směrem na vrchol Janovy hory.

Hucul - klikněte pro zobrazení detailuHucul
autor: Lenka Kadlíková, http://www.priroda.cz
My ostatní jsme dostali hlad. Poblíž Hucul farmy, hned na kraji lesa, kterým jsme přišli, je chata Tereza, vyhlášená výbornou kuchyní. Bohužel jsme ale měli smůlu, protože kuchař si asi někam odjel a chata byla zavřená. Z oběda, na který jsme se těšili, se tak stala spíše svačina, kterou jsme zhltli při návratu v již zmíněném bufetu na Rovince. Měli tam na výběr párek, instantní polévku nebo mraženou pizzu. Pomalu jsme si neměli kam sednout, protože se vyrojilo opravdu velké množství běžkařů, kteří si zde udělali zastávku při své cestě. Možností kam mohli pokračovat měli ještě i v tomto jarním počasí poměrně dost. Na Rovince jsme počkali na naše koňáky plné zážitků z cesty (pro některé to byla první osobní zkušenost s koňmi) a vydali se stejnou cestou, nyní již o poznání zaplněnější běžkaři než dopoledne, zpět k hotelu.

Farma Hucul - klikněte pro zobrazení detailuFarma Hucul
autor: Petr Kadlík, http://www.priroda.cz
I přes již tající sníh jsme si končící zimu na horách příjemně užili a mohli jsme pokračovat v dalším programu. Snad jediný nepříjemný moment nastal až při placení ubytování v hotelu, kde se cena za ubytování psa vyšplhala z původně domluvené ceny na několikanásobek. Asi mu také počítali polopenzi ;-)

Debata k článku 'Malá skoro jarní procházka po Benecku'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz