Encyclopedia Corcotica - Krajina - Příroda - lidé

autor: Daniel Kruml
Encyclopedia corcontica je po delší době pokusem sesumírovat všechny možné informace, týkající se Krkonoš.

Vydala Správa Krnap, Vrchlabí, 88 stran, 100,- Kč

Autor Jan Štursa rozčlenil svou publikaci do kapitol o krkonošské krajině, kde najdete kupříkladu mapu geologického podloží, o krkonošské přírodě, kterou obohacují fotografie krkonošské flóry a fauny od vyhlášených místních fotografů, nejrozsáhlejší kapitolou je kapitola Člověk a Krkonoše, kde je možno dozvědět se leccos o krkonošské historii, například i s pomocí přetisků starých map. Poslední kapitola - Krkonoše jako kulturní dědictví přináší kupříkladu soupis kulturních památek či krkonošských muzeí, součásí publikace je i věcný rejstřík.

Kladem knihy je fakt, že i přes nevelký rozsah přináší spoustu informací, byť často až příliš stručných. Publikace je vytištěna na kvalitním křídovém papíře, ovšem slušela by jí pevná vazba místo brožované. V každém případě se dá konstatovat, že kniha přináší ve stručnosti vše podstatné o Krkonoších, ovšem názvem encyklopedie se asi honosí neprávem, na to je rozsah knihy ani ne 100 stran přece jenom příliš nicotný.

Přece jenom: na publikaci o Krkonoších hodné jména 'encyklopedie' si asi budeme muset ještě počkat.

Tuto publikaci můžete zakoupit v Knihkupectví K+T, Krkonošská 196, Vrchlabí. Telefon 499 421 524, e-mail: knihkupectvi@tiscali.czautor:
datum vydání:
26. března 2004


Diskuze k článku „Encyclopedia Corcotica - Krajina - Příroda - lidé“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!