Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Encyclopedia Corcotica - Krajina - Příroda - lidé

autor: Daniel Kruml
Encyclopedia corcontica je po delší době pokusem sesumírovat všechny možné informace, týkající se Krkonoš.

Vydala Správa Krnap, Vrchlabí, 88 stran, 100,- Kč

Autor Jan Štursa rozčlenil svou publikaci do kapitol o krkonošské krajině, kde najdete kupříkladu mapu geologického podloží, o krkonošské přírodě, kterou obohacují fotografie krkonošské flóry a fauny od vyhlášených místních fotografů, nejrozsáhlejší kapitolou je kapitola Člověk a Krkonoše, kde je možno dozvědět se leccos o krkonošské historii, například i s pomocí přetisků starých map. Poslední kapitola - Krkonoše jako kulturní dědictví přináší kupříkladu soupis kulturních památek či krkonošských muzeí, součásí publikace je i věcný rejstřík.

Kladem knihy je fakt, že i přes nevelký rozsah přináší spoustu informací, byť často až příliš stručných. Publikace je vytištěna na kvalitním křídovém papíře, ovšem slušela by jí pevná vazba místo brožované. V každém případě se dá konstatovat, že kniha přináší ve stručnosti vše podstatné o Krkonoších, ovšem názvem encyklopedie se asi honosí neprávem, na to je rozsah knihy ani ne 100 stran přece jenom příliš nicotný.

Přece jenom: na publikaci o Krkonoších hodné jména 'encyklopedie' si asi budeme muset ještě počkat.

Tuto publikaci můžete zakoupit v Knihkupectví K+T, Krkonošská 196, Vrchlabí. Telefon 499 421 524, e-mail: knihkupectvi@tiscali.cz

autor:
Daniel Kruml
email: knihkupec@atlas.cz

datum vydání:
26. března 2004


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.