Dřevěné pelety představují výhodný a ekologický způsob vytápění

článek je inzerce, nejde o odborný text
V případě, že jste se rozhodli doma pro instalaci kotle na tuhá paliva, ať už z ekonomických či jiných důvodů, je na místě zvážit, jaký druh paliva do něj zvolíte. Jedním z výhodných řešení je použití dřevěných pelet, které zároveň představují i poměrně ekologický způsob vytápění domu, případně pak ohřevu vody.


Výhřevnost a cena – hlavní důvody, proč se dřevěné pelety vyplácí

Dřevěné pelety jsou výborným zdrojem tepla, což je dáno jejich velmi dobrou tepelnou výhřevností. Spolu s dostatečně kvalitním a účinným kotlem na tuhá paliva, potažmo chytrým systémem vytápění získáte možnost šetřit na provozních nákladech domu.

Jedna paleta dřevěných pelet, jež váží kolem 800 kilogramů, se dnes dá pořídit už v ceně kolem 5 tisíc korun, přičemž v běžném rodinném domě se během celé topné sezony v úsporném kotli spotřebuje jen přibližně 5 tun paliva. Výpočtem tak dostanete sumu, která je rozhodně zajímavá.

Ani ekologická stránka není u dřevěných pelet negativním prvkem

Klasické dřevo nemá tak velkou výhřevnost, ani když jej necháte rok či dva schnout. Stále totiž obsahuje určité procento vlhkosti, což účinnost snižuje. Pro dřevěné pelety však platí, že jejich vlhkost je opravdu jen naprosto minimální, stačí je dobře skladovat, tedy hlavně v suchém prostředí.

Jejich nízká spotřeba je dána i samotnou výrobou, kdy se dřevní odštěpky slisují pod velkým tlakem do malých válečků, které pak v kotli či třeba krbu vydrží hořet poměrně dlouhou dobu.

Dřevěné pelety tak zcela jistě mohou plně nahradit běžná dřevěná polena, ale samozřejmě také další paliva. Oproti uhlí jsou daleko ekologičtější. V kombinaci s kvalitním kotlem a komínovým systémem při jejich spalování uniká do ovzduší jen naprosté minimum škodlivých látek, takže nenarušujete životní prostředí.

O důvod víc, proč je začít využívat.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
3. srpna 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!