Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Manipulační technika STILL pomáhá i v potravinářství

článek je inzerce, nejde o odborný text
Zákazníci mají stále častěji na zemědělství a potravinářský průmysl požadavky, aby se chovaly více v souladu s trvale udržitelným rozvojem i šetrněji k přírodě. K tomu těmto segmentům dopomáhá i správná volba partnera v oblasti logistiky a manipulační techniky.

Firma STILL se specializuje na intralogistické systémy, logistiku a manipulační techniku. Nabízí rovněž řešení pro potravinářský průmysl. Ten je ve srovnání s ostatními obory velice specifickým. Ve STILL si uvědomují, že manipulační technika potravinářství je o efektivním skladování, distribuci, manipulaci v místě prodeje – a to vše rychle, aby nedošlo k porušení dvou základních zásad v potravinářství – těmi jsou čerstvost a bezpečnost potravin.

Potravinářský průmysl má na manipulační techniku vysoké nároky i co se týče ekologie

Výrobci potravin bývají tlačeni konkurencí a musí být pružnější a rychlejší. I nad nimi se vznáší kontrolní oči nejen ze strany zákazníků, ale i velkoodběratelů, jsou-li dost „eco friendly“. Malé zaškobrtnutí může vést ke ztrátě důležitých odběratelů a mít fatální následky. Už na této úrovni je proto oceňován přístup STILL, pro kterého není ekologie až na posledním místě zájmu, právě naopak. Důkazem jsou i některé iniciativy, které pomáhají zákazníkům a současně životnímu prostředí.

To vše však musí být postaveno na základech dokonalého přizpůsobení logistických služeb specifickým potřebám potravinářského průmyslu. Nutné je zajistit vysokou míru hygieny a bezpečnost potravin, řešit je zapotřebí transport choulostivého sortimentu (ovoce a zeleniny), je nutné nabídnout pružnost a rychlost při manipulaci s dalšími čerstvými a netrvanlivými potravinami, splnit požadavky dodavatelů a výrobců potravin společně s požadavky řetězců a dalších odběratelů, ale i řešit tak specifické záležitosti, jakými bývají oddělené skladování mražených a chlazených potravin či zajištění zpětné sledovatelnosti zboží a produktů. Manipulační technika potravinářství proto musí nabídnou celou řadu specifik, a právě u STILL je lze najít.


Tradiční manipulační technikou v potravinářství jsou vozíky

Jde o vysokozdvižné vozíky, paletové vysokozdvižné vozíky i nízkozdvižné vozíky. STIILL nabízí nové vozíky k prodeji, avšak možné je využít i pronájem vozíku, nebo nákup starších bazarových vozíků, které však prošly kontrolou ve STILL a jsou provozuschopné. (Nákup vozíků je možný v e-shopu.) I tím, že se firma stará o své starší výrobky, přispívá udržitelnosti. A nejen tím.

Baterie pro vozíky ekologicky

Ve STILL neustále přemýšlí nad inovacemi, které by přispěly životnímu prostředí i snížily uhlíkovou stopu. Společnost postupně přechází na Li-Ion baterie, což doporučuje i svým zákazníkům. I v potravinářském průmysl jsou oblíbené vozíky, které stačí nabíjet pár minut, aby poskytly hodiny provozuschopnosti.

Navíc, přestože firma prosazuje Li-Ion baterie, stále nezlomila hůl nad zákazníky se staršími olověnými bateriemi. Ty trpí tzv. sulfatací, pořád ale nemusí skončit v nebezpečném odpadu. Díky prozákaznické a současně ekologické službě, desulfataci, vrací staré olověné baterie do provozu. Šetří tak přírodu i peněženky svých zákazníků.

Ekologii přispěl STILL i svojí mobilní myčkou VZV

Vysokozdvižné vozíky jsou provozuschopné pouze čisté. V potravinářském průmyslu to platí ještě více. Jenomže mytí vozíků není snadný proces. Odpad z mytí je totiž považován za nebezpečný odpad, a je proto nutné zjistit ekologickou likvidaci odpadní vody. Na to je málokdo připraven. Řešením je služba, se kterou přišla česká pobočka STILL – mobilní myčka manipulační techniky. Vozíky nikam nevezete. Myčka přijede přímo za vámi a personál myčky se o mytí vozíků plně postará. Mobilní myčka nepotřebuje připojení k vodě ani k elektrickému proudu. Vše má vlastní. K tomu i integrovanou čističku odpadních vod. Mytí je tak zcela ekologické, nevytváří nepovolenou zátěž a neznečišťuje životní prostředí.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
1. března 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.