Manipulační technika STILL pomáhá i v potravinářství

článek je inzerce, nejde o odborný text
Zákazníci mají stále častěji na zemědělství a potravinářský průmysl požadavky, aby se chovaly více v souladu s trvale udržitelným rozvojem i šetrněji k přírodě. K tomu těmto segmentům dopomáhá i správná volba partnera v oblasti logistiky a manipulační techniky.

Firma STILL se specializuje na intralogistické systémy, logistiku a manipulační techniku. Nabízí rovněž řešení pro potravinářský průmysl. Ten je ve srovnání s ostatními obory velice specifickým. Ve STILL si uvědomují, že manipulační technika potravinářství je o efektivním skladování, distribuci, manipulaci v místě prodeje – a to vše rychle, aby nedošlo k porušení dvou základních zásad v potravinářství – těmi jsou čerstvost a bezpečnost potravin.

Potravinářský průmysl má na manipulační techniku vysoké nároky i co se týče ekologie

Výrobci potravin bývají tlačeni konkurencí a musí být pružnější a rychlejší. I nad nimi se vznáší kontrolní oči nejen ze strany zákazníků, ale i velkoodběratelů, jsou-li dost „eco friendly“. Malé zaškobrtnutí může vést ke ztrátě důležitých odběratelů a mít fatální následky. Už na této úrovni je proto oceňován přístup STILL, pro kterého není ekologie až na posledním místě zájmu, právě naopak. Důkazem jsou i některé iniciativy, které pomáhají zákazníkům a současně životnímu prostředí.

To vše však musí být postaveno na základech dokonalého přizpůsobení logistických služeb specifickým potřebám potravinářského průmyslu. Nutné je zajistit vysokou míru hygieny a bezpečnost potravin, řešit je zapotřebí transport choulostivého sortimentu (ovoce a zeleniny), je nutné nabídnout pružnost a rychlost při manipulaci s dalšími čerstvými a netrvanlivými potravinami, splnit požadavky dodavatelů a výrobců potravin společně s požadavky řetězců a dalších odběratelů, ale i řešit tak specifické záležitosti, jakými bývají oddělené skladování mražených a chlazených potravin či zajištění zpětné sledovatelnosti zboží a produktů. Manipulační technika potravinářství proto musí nabídnou celou řadu specifik, a právě u STILL je lze najít.


Tradiční manipulační technikou v potravinářství jsou vozíky

Jde o vysokozdvižné vozíky, paletové vysokozdvižné vozíky i nízkozdvižné vozíky. STIILL nabízí nové vozíky k prodeji, avšak možné je využít i pronájem vozíku, nebo nákup starších bazarových vozíků, které však prošly kontrolou ve STILL a jsou provozuschopné. (Nákup vozíků je možný v e-shopu.) I tím, že se firma stará o své starší výrobky, přispívá udržitelnosti. A nejen tím.

Baterie pro vozíky ekologicky

Ve STILL neustále přemýšlí nad inovacemi, které by přispěly životnímu prostředí i snížily uhlíkovou stopu. Společnost postupně přechází na Li-Ion baterie, což doporučuje i svým zákazníkům. I v potravinářském průmysl jsou oblíbené vozíky, které stačí nabíjet pár minut, aby poskytly hodiny provozuschopnosti.

Navíc, přestože firma prosazuje Li-Ion baterie, stále nezlomila hůl nad zákazníky se staršími olověnými bateriemi. Ty trpí tzv. sulfatací, pořád ale nemusí skončit v nebezpečném odpadu. Díky prozákaznické a současně ekologické službě, desulfataci, vrací staré olověné baterie do provozu. Šetří tak přírodu i peněženky svých zákazníků.

Ekologii přispěl STILL i svojí mobilní myčkou VZV

Vysokozdvižné vozíky jsou provozuschopné pouze čisté. V potravinářském průmyslu to platí ještě více. Jenomže mytí vozíků není snadný proces. Odpad z mytí je totiž považován za nebezpečný odpad, a je proto nutné zjistit ekologickou likvidaci odpadní vody. Na to je málokdo připraven. Řešením je služba, se kterou přišla česká pobočka STILL – mobilní myčka manipulační techniky. Vozíky nikam nevezete. Myčka přijede přímo za vámi a personál myčky se o mytí vozíků plně postará. Mobilní myčka nepotřebuje připojení k vodě ani k elektrickému proudu. Vše má vlastní. K tomu i integrovanou čističku odpadních vod. Mytí je tak zcela ekologické, nevytváří nepovolenou zátěž a neznečišťuje životní prostředí.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
1. března 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!