Vitamíny pro psy a kočky

článek je inzerce, nejde o odborný text
Zdraví a péče o naše domácí mazlíčky je stejně důležitá jako péče o sebe. Aby vše správně fungovalo a váš pejsek nebo kočička měli radost ze života, potřebují vyvážené krmivo a optimální dávku vitamínů. To je ten nejlepší základ pro jejich zdraví, vitalitu a silnou imunitu. Pojďme si společně přiblížit vitamíny pro psy a vitamíny pro kočky.


Vitamíny pro psy - kdy je zařadit

Zdraví vašeho pejska až z 80 % ovlivňuje krmivo a vitamíny, které mu každý den dáváte. Pokud má v misce kompletní granulovanou stravu s vysokou kvalitou, žádné další doplňkové vitamíny pro psy nepotřebuje. Pokud ale volíte domácí stravu, určitě doplňky do pravidelné stravy přidejte.

Druhy vitamínů pro psy:

● Vitamíny pro psy na srst

● Vitamíny pro psy na klouby

● Vitamíny pro staré psy


Vitamíny pro psy na srst

To, že vašemu pejskovi chybí vitamíny, poznáte nejlépe na jeho srsti. Jakmile uvidíte, že jeho srst není v pořádku, zařaďte výživu a doplňky stravy, které obsahují:

● kvalitní protein a tuky

● nenasycené mastné kyselin

● vitamíny a minerály

Všechny tyto složky se postarají o to, aby srst vašemu pejskovi zase slušela. Vybírejte především krmivo, kde je maso na prvním místě, a snažte se co nejvíce vyhnout obilovinám.

Vitamíny pro psy na klouby

Aby se vašemu pejskovi dobře běhalo, nezapomínejte ani na pořádnou péči o jeho pohybový aparát. V krmivu a granulích moc látek pro správné fungování kloubů nenajdete, proto je potřeba výživu doplňovat vitamíny na klouby.

Vitamíny pro psy na klouby potřebují hlavně malá štěňátka a dospělí pejsci obřího plemene. Správná výživa na klouby pomáhá při tlumení rozvoje a genetických a vývojových vad kloubní soustavy.

Na výživu na klouby nezapomeňte ani tehdy, pokud váš pejsek musí zvládat větší zátěž, jako je třeba běhání agility, coursing, flyball nebo dogfrisbee.

Jak vybrat vitamíny pro psy na klouby

Než pro svého čtyřnohého miláčka vyberete výživu na klouby, ujasněte si 3 důležité body:

“Proč můj pejsek potřebuje intenzivnější péči o klouby?” Jde čistě o prevenci u malého štěňátka? Máte psa obřího plemene? Zotavuje se pejsek po nemoci nebo po úrazu?

“Jak dlouho bude výživu brát?” Jenom dočasně kvůli zotavování po nemoci / úrazu? Pravidelně kvůli prevenci? Celý život kvůli onemocnění?

“Jaká forma vitamínů mu bude vyhovovat?” Tablety, prášek, nebo sirup?

Jakmile budete mít jasno, můžete se pustit do vybírání.


Vitamíny pro staré psy

Starší pejskové potřebují nejen kvalitní krmivo a větší péči. Mívají velmi bolestivé klouby, proto se zaměřte hlavně na výživu a vitamíny pohybového aparátu. Dávejte si ale pozor na správnou kombinaci a dávkování, aby nedošlo k tloustnutí. To by se pak mohlo negativně odrazit na jejich zdraví.

Co by měla obsahovat výživa pro staré psy:

Lecitin, který podporuje stravitelnost tuků

Řepné řízky, které se postarají o zdravou činnost střev

Taurin zařídí správné fungování srdce

Vitamíny A, C, E a extrakt z hroznových jader - posílí jejich přirozenou imunitu a zpomalí proces stárnutí buněk

Minerály pro správnou stavbu kostí a zubů

Vitamín D, který zvyšuje vstřebávání vápníku a fosforu

Beta karoten - antioxidant posilující přirozenou imunitu

Optimální obsah Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin sníží záněty, posílí imunitu, zdravou kůži a srst

Vitamíny pro kočky

Zdraví a krásná srst je pro kočičky klíčová. Pokud svému miláčkovi dopřáváte vyváženou a kvalitní stravu, není potřeba extra vitamíny pro kočky do výživy zařazovat. Při domácím stravování jsou vitamíny pro kočku v pravidelných dávkách nutností. Vybírejte je především podle stáří, plemena a životního stylu vašeho mazlíčka, a nezapomeňte se nejprve poradit se svým veteřinářem.

Druhy vitamínů pro kočky

V nabídce najdete různé druhy vitamínů pro kočky rozdělené buď podle účelu nebo formy.

Vitamíny pro kočku podle účelu

Vitamíny na klouby a pohybový aparát - díky nim budou vaší kočičce správně fungovat klouby, pomůžou při artróze a zlepšují jejich odolnost ve vyšším věku

Vitamíny na oběhový systém - posilují kardiovaskulární soustavu a posilují imunitu

Vitamíny na nervovou soustavu - zlepšují její činnost a snižují u koček nervozitu

Vitamíny na zažívání (probiotika) - srovnají žaludek a zažívání po odčervení, chirurgickém zákroku nebo po užívání antibiotik

Vitamíny pro kočky na kůži a srst - najdete v nich hodnotné oleje (lněný, rybí nebo ostropestřecový), B-komplex a vitamín D


Formy vitamínů pro kočky

Kočky bývají často podezíravé a dostat do nich vitamíny může být oříšek. Proto je najdete v různých formách:

● Vitamíny v tabletách rozdrtíte nebo schováte v jídle (třeba v kousku masa).

Tekuté vitamíny snadno nakapete kočce do misky.

Ochucené pasty kočičkám lépe chutnají. Na pastě pro kočky Ontario Fresh Meat si navíc pochutnají malá koťátka i dospělé kočky.

Dopřejte svým mazlíčkům tu nejlepší péči a užívejte si radost ze života spolu s nimi.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
10. srpna 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!