Zkuste v létě recepty pro vegany

článek je inzerce, nejde o odborný text
Pojďte prožít zdravé léto. Využijte dostupnost lokálního ovoce a zeleniny a vyzkoušejte zdravé veganské a vegetariánské recepty. Místo polotovarů si sami navařte a velkou část stravy jezte v syrovém stavu bez tepelné úpravy. S přípravou zdravějšího jídla vám pomůže kvalitní kuchyňský robot s vhodným příslušenstvím.


Poprvé jsem letos v létě navštívila „nefestival“ zaměřený na vše tak trochu alternativního. Ochutnat veganskou zmrzlinu s rýžovým základem místo mléka a s jahodami ze zahrádky od pana zmrzlináře byl pro mne neskutečný chuťový zážitek. A tak jsem se rozhodla, přestože bych se sama zařadila spíše mezi masožravce, vyzkoušet recepty pro vegany. Pravdou je, že je lepší se do nich pouštět s kvalitním mixérem s dobrou výbavou. Například s nástavcem na ovoce.


Ovoce z vlastní zahrádky je nejlepší

Z naší rodiny asi veganská ani vegetariánská nebude, ale zeleninu a ovoce neignorujeme. Máme zejména hodně vlastního ovoce ze zahrady. Kdo je na tom stejně, jen stěží se obejde bez větší mrazničky a taktéž bez dobrého mixéru s nástavcem na ovoce.

Už od jara jej lze využívat ke zpracování úrody. Domácí džemy, různé pyré, zmrzliny a rozvary jsou rozhodně levnější a též zdravější než ty z obchodu.

Již v květnu se dá začít s kamčatskými borůvkami neboli zimolezem, který dozrává jako zcela první bobulovina, ještě před jahodami. Na keři vydrží poměrně dlouho a stihne se potkat s angreštem, s jahodami – zahradními i lesními, s třešněmi i s morušemi. Obvykle i s kanadskými borůvkami.

Ovocebraní na dobře osázené zahradě trvá několik měsíců. I když se podělíte o úrodu s ptáčky, máte co zpracovávat a ke zpracování se hodí kuchyňský robot s vhodnými nástavci pro zpracování ovoce, ale též zeleniny.

TIP: Moderní vychytávkou, kterou nabízí kuchyňské roboty Kenwood, je možnost vaření přímo v mixéru. Podívejte se na Kenwood kuchyňský robot recepty a zjistíte, s jakými pochoutkami vám takto vychytaný robot dokáže pomoci.


Rychle zpracovat, ať můžete k vodě

Nástavec na ovoce vám pomůže se v létě zdravěji stravovat a též rychleji a s větším efektem vše zpracovávat. Pro jablka či hrušky oceníte odšťavňovač. Zkuste si udělat smoothie z mixovaného ovoce a nebojte se přimíchat i zeleninu. Stejně tak lze zeleninu odšťavnit a smíchat s odšťavněnou mrkví, okurkou i celerem. Pokud máte lis na citrusy, chuti pomůže taktéž šťáva z pomerančů.

Nezapomeňte, že bobuloviny obvykle neodšťavníme na klasickém odšťavňovači. Třeba na rybíz je nezbytný pomalý šnekový odšťavňovač. I ten si lze pořídit jako součást kuchyňského robotu.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
30. června 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!