Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Zábavná recyklace - dřevěné palety

Desítky tisíc palet putují každý den po republice, miliony po celém světě. Palety ale mohou sloužit i jinak než jen jako podložka pro bezpečný převoz nákladu. Dřevěné palety mohou být i krásnou, originální a ekologickou součástí vybavení vašeho bytu a zahrady.

Konferenční stolek ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuKonferenční stolek ze starých palet
zdroj: www.designrulz.com
Standardní dřevěná paleta, takzvaná europaleta, je velká 80 x 120 cm a musí být schopná unést zátěž 2 tuny. Proto se na její výrobu používá poměrně kvalitní dřevo, které musí být 'zdravé' bez škůdců a plísní, přitom ale normy zakazují jejich napuštění ochrannými chemikáliemi. To dělá z dřevěné palety velmi zajímavý, zdravotně nezávadný a levný základ pro řadu dalších využití.

Dřevěné palety se recyklují po celém světě. Níže najdete řadu zajímavých designových použití, kterými se můžete zkusit nechat inspirovat při vlastní tvorbě.

Ukázky využití dřevěných paletKřeslo ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuRegál ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní lehátko z palet - klikněte pro zobrazení detailuTerasa a zahradní nábytek z palet - klikněte pro zobrazení detailuPolice ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuPolice na víno ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuSedačky domácího kina ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuKancelářský jednací stůl ze starých pelet - klikněte pro zobrazení detailuSchody ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuDržák pro montáž televize na stěnu vyrobený ze starých palet  - klikněte pro zobrazení detailuDětská postel z dřevěných palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuBotník ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní altán postavený z palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuKuchyňský stůl ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní houpačka z palet - klikněte pro zobrazení detailuŠperkovnice z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuObraz z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuVěšák z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuPočítačový stůl z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuVánoční stromeček složený ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuParková dekorace z dřevěných palet - klikněte pro zobrazení detailu
Zdroje, kde můžete najít řadu dalších inspirací při recyklaci palet:
www.homedit.com
www.designrulz.com
inthralld.com
dishfunctionaldesigns.blogspot.cz
www.designrulz.com
lehighvalleyramblings.blogspot.cz
www.behance.net
Debata k článku 'Zábavná recyklace - dřevěné palety'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz