Zábavná recyklace - dřevěné palety

autor: Petr Kadlík
Desítky tisíc palet putují každý den po republice, miliony po celém světě. Palety ale mohou sloužit i jinak než jen jako podložka pro bezpečný převoz nákladu. Dřevěné palety mohou být i krásnou, originální a ekologickou součástí vybavení vašeho bytu a zahrady.

Standardní dřevěná paleta, takzvaná europaleta, je velká 80 x 120 cm a musí být schopná unést zátěž 2 tuny. Proto se na její výrobu používá poměrně kvalitní dřevo, které musí být 'zdravé' bez škůdců a plísní, přitom ale normy zakazují jejich napuštění ochrannými chemikáliemi. To dělá z dřevěné palety velmi zajímavý, zdravotně nezávadný a levný základ pro řadu dalších využití.

Dřevěné palety se recyklují po celém světě. Níže najdete řadu zajímavých designových použití, kterými se můžete zkusit nechat inspirovat při vlastní tvorbě.

Ukázky využití dřevěných paletKřeslo ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuRegál ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní lehátko z palet - klikněte pro zobrazení detailuTerasa a zahradní nábytek z palet - klikněte pro zobrazení detailuPolice ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuPolice na víno ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuSedačky domácího kina ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuKancelářský jednací stůl ze starých pelet - klikněte pro zobrazení detailuSchody ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuDržák pro montáž televize na stěnu vyrobený ze starých palet  - klikněte pro zobrazení detailuDětská postel z dřevěných palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuBotník ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní altán postavený z palet - klikněte pro zobrazení detailuTruhlíky na květiny z palet - klikněte pro zobrazení detailuKuchyňský stůl ze starých palet - klikněte pro zobrazení detailuZahradní houpačka z palet - klikněte pro zobrazení detailuŠperkovnice z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuObraz z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuVěšák z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuPočítačový stůl z dřevěné palety - klikněte pro zobrazení detailuVánoční stromeček složený ze starých palet. - klikněte pro zobrazení detailuParková dekorace z dřevěných palet - klikněte pro zobrazení detailu
Zdroje, kde můžete najít řadu dalších inspirací při recyklaci palet:
www.homedit.com
www.designrulz.com
inthralld.com
dishfunctionaldesigns.blogspot.cz
www.designrulz.com
lehighvalleyramblings.blogspot.cz
www.behance.net


autor:
datum vydání:
27. dubna 2013


Diskuze k článku „Zábavná recyklace - dřevěné palety“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!