Inspirace na jarní dekorace, aneb k tulipánům led, na vajíčka cibuli, špenát nebo řepu

autor: Lenka Kadlíková
Venku to vypadá, že zima pomalu ale jistě předává vládu jaru. Pokud stále tápete jak si přírodně a vkusně vyzdobit Vaše obydlí do jarní nálady, možná Vám pomůže tento článek plný nápadů na jarní dekorace. Dozvíte se například jak uchovat tulipány déle čerstvé nebo čím přírodně obarvit vajíčka.


Ani skořápky od vajíček nemusí nutně skončit v koši nebo u slepiček

Stačí je naplnit voskem, vložit knot a máte krásné originální velikonoční svíčičky. Nebo trošku hlíny a semínek a krása bude brzy na světě. Sousedi určitě budou obdivovat vajíčkové skořápky naplněné květinami a pověšené na okně.

Fotogalerie k článkuVajíčkové skořápky na okně - klikněte pro zobrazení detailuSvícen z Vajíček - klikněte pro zobrazení detailuVajíčkové skořápky s obilím nebo bylinkami - klikněte pro zobrazení detailu

Oblíbené tulipány mohou vydržet

Pro všechny řezané květiny platí, že je dobré šikmo seříznout stonek, Vázu nemít v blízkosti ovoce a zeleniny, na přímém slunci nebo v průvanu. Tulipánům je dobré přidat do vázy led. Níže se můžete podívat na několik nápadů jak je naarnžovat.

Fotogalerie k článkuTulipány ve váze s vaječnými skořápkami - klikněte pro zobrazení detailuTulipány ve skleněné váze  - klikněte pro zobrazení detailuTulipánové aranžmá - klikněte pro zobrazení detailuTulipány s cibulkami - klikněte pro zobrazení detailu

Jarní věnce na dveře aneb moderní je asymetrie

Z čeho jarní věnec? Ideální je vrbové proutí. Lze použít i drát. Dozdobit ho pak lze ledasčím. Pokud chcete aby vydržel delší dobu hezký nepoužívejte řezané květiny brzy by uvadly. Pokud je přecijen chcete použít, jsou k dostátní speciální malé nádobky, do kterých se jednotlivé květiny umístí a pak se na věnci zamaskují různým materiálem. Krásně vypadají samozřejmě vajíčka, vrba jíva, zlatý déšť, bříza, různé dřevěné ozdůbky, juta. Hezky může vypadat i dřevěné písmeno.

Fotogalerie k článkuVěnec z juty - klikněte pro zobrazení detailuVěnec s hnízdem - klikněte pro zobrazení detailuVěnec s písmenem - klikněte pro zobrazení detailuVěnec s vejci - klikněte pro zobrazení detailu - klikněte pro zobrazení detailu

Barvíme vajíčka bez chemie

Hnědá cibulová vajíčka zná snad každý, ale co taková oranžová, fialová nebo zelená? Vhodnější jsou bílá vajíčka barvy na něm vyniknou nejlépe. Barvení vajíček s budeme ještě věnovat v samotném článku.

Hnědá: odvar z cibulových slupek, zde mohou být i hnědá vejce

Červená: odvar z červené řepy

Růžová: šťáva z červené řepy

Žlutá: kurkuma

Fialová: šťáva z borůvek

Zelená: odvar ze špenátu

Oranžová: čaj nebo káva

modrá: červené zelí

Pár triků na velikonoční stůl

Ani velikonoční pohoštění nemusí být nudné a fádní. Krásně velikonočně se dá například nazdobit ovocná mísa. I ubrousky nemusí být s tištěným velikonočním motivem a přesto vypadají velikonočně. Pokud nemáte rádi tradičně zdobené perníčky níže najdete jednoho jednoduše a přesto velice vkusně zdobeného zajíčka.

Fotogalerie k článkuOvocná mísa - klikněte pro zobrazení detailuUbrousky poskládáané do tvaru králíka - klikněte pro zobrazení detailuVelikonoční perníček - klikněte pro zobrazení detailuPříbory s motýlkem - klikněte pro zobrazení detailu
Zdroj fotografií: www.Pinterest.com


autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
9. března 2015


Diskuze k článku „Inspirace na jarní dekorace, aneb k tulipánům led, na vajíčka cibuli, špenát nebo řepu“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.