Co místo betonu mezi paneláky? Ovocný sad!

autor: Petr Kadlík
Líbil by se vám ovocný sad uprostřed klasického panelákového sídliště? Ve slovenské Žilině ho díky poslankyni s originálním nápadem mít budou.

Žilinské sídliště Vlčice je podle fotek klasické šedivé sídliště, kde byl při návrhu důležitější počet nových bytů než množství zeleně. Nyní se to ale asi změní díky nápadu Ivety Martinkové, jedné z členek tamního zastupitelstva. Přišla totiž s originálním nápadem změnit nevzhlednou betonovou plochu mezi paneláky v ovocný sad a získala pro něj i podporu primátora.

Z veřejného ovocného sadu o velikosti 1850 m² se tak stane pilotní program, který má ověřit zda je takový projekt na revitalizaci sídliště životaschopný. Protože co si budeme nalhávat, myšlenka že uprostřed sídliště porostou hrušky, jablka, třešně, švestky a ořechy je krásná, ale 'znáte lidi'. Až čas teprve ukáže, zda lidé vezmou sad za své a budou se o něj starat, nebo bude naopak za chvíli zdevastovaný.

Projekt je zařazen do investičního rozvoje města na příští rok, tak doufejme ale že vše dopadne dobře a sad bude v Žilině vzkvétat. Třeba to pak bude inspirace i pro naše města, šedivých sídlišť máme i u nás dost...autor:
datum vydání:
26. března 2015


Diskuze k článku „Co místo betonu mezi paneláky? Ovocný sad!“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!