Tajemství kokosového oleje odhalena. Proč je tak zdravý a jak ho nakupovat?

autor: redakce Příroda.cz
Pokud toužíte po dobré fyzické i psychické kondici a perfektním vzhledu, kokosový olej pro vás představuje jasnou volbu. Jaké věci byste o něm rozhodně měli vědět?

Řada lidí vůbec netuší, že kokosové ořechy mají vynikající vliv na naše zdraví – jsou totiž velmi bohaté na vitamíny, minerály i vlákniny. Nemálo ostrovních národů je od nepaměti považovalo za lék na většinu nemocí a učinilo z nich pevnou součást svých jídelníčků.

Tato skutečnost představuje jeden z hlavních důvodů, proč jejich příslušníci téměř vůbec netrpěli rakovinou, cukrovkou či různými kardiovaskulárními chorobami.

Jednou z nejúčinnějších složek kokosového ořechu je jeho olej. Ten disponuje hned několika skvělými vlastnostmi – funguje coby přírodní antibiotikum, pomáhá spalovat tuk, zlepšuje stav pleti atd. Tajemství jeho mimořádných účinků spočívá ve vysokém obsahu kyseliny laurové, která se mj. vyskytuje i v mateřském mléku.

Jak možná víte, kyselina laurová se v lidském těle mění na monolaurin – látku schopnou likvidovat bakterie, viry a jiné nebezpečné organismy. V této činnosti je monolaurin natolik dobrý, že se o něj živě zajímají i odborníci vyvíjející farmaka na AIDS.

Nejen zdraví, ale i krása

Kokosový olej rovněž představuje významnou surovinu pro výrobu přírodní kosmetiky, neboť opravuje poškozené vlasy, odstraňuje lupy, hydratuje a omlazuje pokožku a urychluje léčbu spálenin, oděrek etc. Opravdu není náhodou, že obyvatelé tropů mají téměř dokonalou pleť s minimem vrásek!

Mezi nejúspěšnější značky, které na náš trh dodávají přípravky s kokosovým olejem, patří Saloos. V její bohaté nabídce naleznete různé druhy prvotřídních tělových olejů a další zajímavé zboží. Produkty Saloos za velice výhodné ceny koupíte například v internetovém obchodě Parfums.cz, respektive Notino.cz (nedávno změnil svůj název).

Vybíráme kokosový olej

Je velmi důležité uvědomit si, že není kokosový olej jako kokosový olej. Hodně totiž záleží na tom, jaké přesně postupy výrobce používá. Obecně by se dalo říct, že čím více je olej zpracovaný, tím menší má zdravotní benefity.

Mnoho z vás jistě bude zajímat také to, zda proces získávání kokosového oleje nemá negativní dopady na životní prostředí. Pokud je pro vás tato otázka důležitá, kupujte výhradně BIO kokosový olej, který pochází z ekologického zemědělství. Doporučujeme ho preferovat i z toho důvodu, že v něm nejsou žádné potenciálně škodlivé chemikálie (například průmyslová hnojiva).

Sečteno a podtrženo, kokosový olej je skutečným zázrakem přírody. Léčí, zkrášluje a navíc výborně chutná. Co víc si ještě přát?
autor:
redakce Příroda.cz
email: info@priroda.cz

datum vydání:
12. října 2016


Diskuze k článku „Tajemství kokosového oleje odhalena. Proč je tak zdravý a jak ho nakupovat?“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.