Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Vrána útočící na orla? Ne, tentokrát ne.

autor: Petr Kadlík
Vrány jsou inteligentní a celkem "drzá" stvoření, co se nebojí lidí ani velkých dravců. Zde jedna odvážná vrána svou drzost dohnala skutečně až do extrému.

Společné létání vran a orlů není až tak mimořádné jak by se mohlo zdá, většinou ale vrány dravce obtěžují a snaží se je vyhnat pryč. Což s ohledem na poměr velikosti dravce a vrány někdy koční pro vrány špatně a stanou se součástí dravčího jídelníčku.

Nádherné a nečekané snímky ale neukazují žádný konflikt, naopak spolupráci - i když pravděpodobně nevědomou. Vrána opatrně přiletěla k zádům orla a v klidu na něm přistála. A orel dál pokračoval v letu a svého "neplatícího pasažera" ignoroval. Zda si jen vrána potřebovala odpočinout si asi už nikdy nedozvíme :-)

Snímky pořídil fotograf Phoo Chan, vystupující na internetu pod nickem mallardg500. K báječným a jedinečným snímkům mu rozhodně gratuluji.

Jak dokazuje následující video, tak snímky společného létání těchto ptáků se dají ale pořídit i u nás.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
13. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.