Miamská ZOO kvůli hurikánu Irma schovala zvířata do bunkrů

autor: Jiří Černý
ZOO Miami se rozhodla, že zvířata evakuovat nebude. Místo toho je přemístila do speciálních opevněných staveb.

Tyto železobetonové bunkry – které současně slouží jako noční ubikace pro určité druhy – ZOO Miami vybudovala poté, co na ní v roce 1992 udeřil hurikán Andrew. Ten tehdy v areálu napáchal obrovské škody. Jelikož ZOO na takovou situaci nebyla dostatečně připravená (například plameňáky narychlo „schovali“ do pánské koupelny), mnoho zvířat zemřelo nebo utrpělo vážná zranění.

Tentokrát už je situace jiná.

„Věřím, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách,“ uvedl mluvčí dotyčné zoologické zahrady Ron Magill. „Zaměstnanci byli prostě úžasní...zajistili jídlo, přesunuli zvířata do úkrytu...“

Vedení ZOO rovněž nechalo dočasně odstranit veškeré předměty, které nejsou pořádně upevněné a během bouře by se tak lehce mohly proměnit ve smrtící projektily (odpadkové koše, ukazatele atd.).

Velká pozornost byla věnována i kontrole záložních generátorů. Když totiž Audubon Aquarium v New Orleans svého času zasáhl hurikán Kathrina, jeden z těchto generátorů vyřadil z provozu – a následky byly tragické.

„Prosím Bože, ať to není další Andrew. Pro nás to byla životní bouře – dvakrát v mém životě ne, prosím,“ řekl Magill agentuře Reuters.

Zdroj: Miami Herald, Fotografie: Alexf, CC BY-SA 3.0témata článku:
autor:
datum vydání:
11. září 2017


Diskuze k článku „Miamská ZOO kvůli hurikánu Irma schovala zvířata do bunkrů“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!