Rumunsko a jeho divoká příroda (PR)

autor: Viasat Nature
Když se řekne Rumunsko, většině lidí se vybaví socialistické vozy Dacia, dobrý fotbal a především démon v podobě hraběte Drákuly. A přestože nejmocnější středověký rumunský vládce žil v 15. století, asociaci s vampirizmem mu prvně připsal až Bram Stoker v knize Drakula o dalších 400 let později. Publikováním této knihy se mýtus okolo Drákuly stal tak populární, že dal do pozadí mnohem zajímavější fakta o Rumunsku.


Příroda, příroda a zase příroda.

Za tou byste se měli jednoznačné vydat, pokud se chystáte navštívit Rumunsko.

Husté, nedotknuté lesy, nespočetné množství ptáků, savců a drobných živočichů, vzduch, který pročistí každou buňku vašeho těla.

Mluvíme o nejcennějším bohatství, které Rumunsko má, o živé nedotčené přírodě. Rumunská krajina se může pyšnit největším počtem původních lesů v Evropě.

Mnoho rumunských pohoří patří pod národní parky a najdete v nich velmi dobře značené turistické cesty, které vás provedou mimořádně krásnými scenériemi.

Budete-li mít štěstí, potkáte jeleny, divoké kočky, medvědy, stádo volně žijících koní či dokonce bizony, kteří se pohybují v rezervaci “Dragos Voda” v Neamt.

Jde o jedinou rezervaci s volně žijícími bizony v Evropě.

Pokud chcete pocit jako  amazonském pralese, zamiřte na deltu Dunaje. Labyrint vodných kanálů s písečnými ostrovy, a stromy rostoucími přímo z vody jsou ptačím rájem. Najdete tu tisíce kormoránů, čápů a volavek.

Právě díky nedotknuté přírodě získáte při ústí Dunaje pocit, že se nacházíte v daleké exotice, mimo civilizaci. Rumunské mokřady jsou pro turisty dostupné a poznávat okolní svět můžete i z vyhlídkových lodí nebo z rybářských vesniček, ve kterých žijí poslední místní rybáři.

Rumunsko je mnoha směrech velmi podobné Slovensku. At už je to faunou a florou nebo tím že se krajinou táhne pohoří Karpat. Nedotčenosti rumunské přírody však žádné země nemůže konkurovat.

Toužíte-li nahlédnou do přírodních krás a tajů Rumunska, sledujte nejnovější dokument na Viasat Nature, Divoké Rumunsko, v premiéře 1. září 2019 ve 20:00 hod. Kromě přírodních krás uvidíte díky objektivům speciálních kamer jedinečné záběry vlků, bizonů a medvědů v přirozeném prostředí.

Po zhlédnutí dokumentu vám už zbyde jediné, naplánovat váš výlet právě do Rumunska.

www.viasatnature.czautor:
datum vydání:
22. srpna 2019


Diskuze k článku „Rumunsko a jeho divoká příroda (PR)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!