Filipíny – láska na celý život

autor: Alena Rulfová
Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011 Páni, Filipíny, no to je … jo, docela daleko, v tropech, nikoho tam nebudu znát, a pak ty různé nemoci, pavouci, krysy, švábi .. a dva měsíce je dlouhá doba. A co teprve povstalci na Mindanau! Tak takhle nějak jsem uvažovala před odletem na dobrodružnou cestu přes celý svět. V Čechách připadá člověku všechno strašně nebezpečné, už jenom slovo „tropy“ vyvolává mnoho děsivých představ. Navíc v očkovacím centru či u svého lékaře v ordinaci, kde se často snaží dostat z vás co nejvíce peněz a nikoliv vám rozumně poradit, se dozvíte, kolik hrozivých nemocí na vás v tropech číhá. Přitom nevěřím, že aspoň polovina z těhle rádoby odborníků na tropické choroby, kdy v tropech strávila déle než dva týdny.


učím se jejich jazyk. Oficielním úředním jazykem totiž sice je angličtina, ale řekněte sami: Uměli byste v angličtině vyjádřit všechno to, co dovedete říci česky? Myslím, že to není možné. Znalost jazyka určité kultury navíc znamená znalost části dané kultury samotné. V jazyce se odráží mnohem víc z vlastností národa, než by kdo z nás čekal. A tak i Filipínci nadále kromě angličtiny hovoří svým vlastním filipínským jazykem, který se skládá z mnoha dialektů. V tomto se podobají ptákům.. snad během dalších návštěv porozumím lépe nejen řeči Filipínců, nýbrž řeči celých Filipín.. věřím že ano, i kdybych se náhodou filipínsky nenaučila, neb toho lze beztak dosáhnout jedině řečí srdce, a ta je koneckonců na celém světě stejná.
Jeepney - klikněte pro zobrazení detailuTricykl, vedle něj autobus a vzadu můžete vidět van - klikněte pro zobrazení detailuUvnitř klimatizovaného autobusu - klikněte pro zobrazení detailuStřecha autobusu plná Filipínců :) - klikněte pro zobrazení detailuSvoboda! - kamarádka Petra na střeše jeepney - klikněte pro zobrazení detailujízda stopem - klikněte pro zobrazení detailuletadlo společnosti Cebu Pacific na letišti na Boholu - klikněte pro zobrazení detailuNa lodi při plavbě z Panay na Palawan - klikněte pro zobrazení detailumezipřistání na rajském ostrůvku Cagayan - klikněte pro zobrazení detailuúlovky na Cagayanu - klikněte pro zobrazení detailuKaraoke - oblíbená zábava Filipínců - klikněte pro zobrazení detailumalý kluk žebrá jídlo od kamarádky Petry - klikněte pro zobrazení detailutypický domek a před ním vánoční stromek - klikněte pro zobrazení detailuManila - klikněte pro zobrazení detailuManila - klikněte pro zobrazení detailuManila - prodejce živých nabarvených kuřátek - klikněte pro zobrazení detailustromy v pralese dosahují nezměrné výšky, jež vám bere dech.. - klikněte pro zobrazení detailuzcela opuštěná pláž - klikněte pro zobrazení detailuhadice na opuštěné pláži - z děr jich tu lezlo plno. Nebyl problém je chytit a zblízka si je prohlédnout. - klikněte pro zobrazení detailuautor:

datum vydání:
29. března 2012


Diskuze k článku „Filipíny – láska na celý život“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!