Filipíny – láska na celý život

autor: Alena Rulfová
Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011 Páni, Filipíny, no to je … jo, docela daleko, v tropech, nikoho tam nebudu znát, a pak ty různé nemoci, pavouci, krysy, švábi .. a dva měsíce je dlouhá doba. A co teprve povstalci na Mindanau! Tak takhle nějak jsem uvažovala před odletem na dobrodružnou cestu přes celý svět. V Čechách připadá člověku všechno strašně nebezpečné, už jenom slovo „tropy“ vyvolává mnoho děsivých představ. Navíc v očkovacím centru či u svého lékaře v ordinaci, kde se často snaží dostat z vás co nejvíce peněz a nikoliv vám rozumně poradit, se dozvíte, kolik hrozivých nemocí na vás v tropech číhá. Přitom nevěřím, že aspoň polovina z těhle rádoby odborníků na tropické choroby, kdy v tropech strávila déle než dva týdny.


- klikněte pro zobrazení detailu" width="200" height="200" > Musím ještě upozornit na pozitivní fakt, že velice výhodným pomocníkem, co se týče nejen dopravy, je průvodce pro cestovatele po Filipínách od Lonely Planet - viz web ;)

: cestovat se dá i stopem, je to zdarma a člověk se alespoň seznámí s novými milými lidmi. ;)

b) mezi ostrovy
Chcete-li se přemístit z ostrova na ostrov, máte dvě možnosti - letět letadlem nebo jet lodí. Vždy se vyplatí koupit si lístek několik dní předem přes internet. Při koupi v den cestování je cena lístku přinejmenším o polovinu vyšší. Lze také využít různé promo akce.

Jak letadlová tak i lodní doprava je velice moderní a bezpečná, alespoň co se týče hlavních dopravních společností. Z těch letadlových mohu doporučit Philippine Airlines, která se mi zdá levnější než jejich největší konkurent Cebu Pacific. Na cestování s Cebu Pacific se nám líbilo, že během letu se můžete zúčastnit různých soutěží, což vám let z
autor:
datum vydání:
29. března 2012


Diskuze k článku „Filipíny – láska na celý život“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!