Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: KOMENTÁŘE

Kácení stromů ma Šumavě je podle ministra nutné, ale jen za určitých podmínek : Rozhodnutí ministra životního prostředí...

Kácení stromů ma Šumavě je podle ministra nutné, ale jen za určitých podmínek

22. duben 2011, Mgr. Jana Hájková
Rozhodnutí ministra životního prostředí Tomáše Chalupy podpořilo návrh kácet lesní porost na Šumavě, který je zasažen nebo silně ohrožen kůrovcem. Jedná se o jakýsi kompromis mezi oběma tábory, tj. mezi zastánci kácení stromů na území celého národního parku a mezi lidmi, kteří věří v samoobnovení lesa bez lidského zásahu.
Soukromé útulky pro kočky – co to vlastně je?: Soukromé kočičí útulky, či dle správné...

Soukromé útulky pro kočky – co to vlastně je?

15. duben 2011, Františka Kernová
Soukromé kočičí útulky, či dle správné terminologie občanská sdružení na ochranu zvířat potažmo koček, nejsou zrovna organizace, o kterých by měl běžný občan bližší povědomí. Proč také – mediálně se příliš neprojevují, téma, kterým se zaobírají, není až tak moc lákavé, a většině lidí stačí vědět, že prostě existují nějaké útulky. Vysoké procento veřejnosti si myslí, že o kočky se povinně starají městské útulky nebo nepovinně...
Jak jsme zachránili veverčata: První setkání s lidmi měla cca třítýdenní...

Jak jsme zachránili veverčata

29. červenec 2010, Jana Kadlecová
První setkání s lidmi měla cca třítýdenní mláďata hodně děsivé. V lese při těžbě dřeva dřevorubec pokácel smrk, aniž by si všiml, že vysoko v jeho koruně je hnízdo veverky.
Jsou příznivci BIO potravin blázni? : Není nad potěšení z jídla. Potraviny jsou pro...

Jsou příznivci BIO potravin blázni?

18. červen 2010, Filip Říha
Není nad potěšení z jídla. Potraviny jsou pro nás významným zdrojem radosti, zábavy, živin, a často i různých nemocí. Stejně tak významně "výroba" potravin - pěstování dobytka, hnojení půdy, a další činnosti - formuje prostředí, ve kterém žijeme. Někdo si to uvědomuje, někdo to neřeší, protože se zabývá něčím jiným. Každý máme jiné hobby, jiné povinnosti... No a pro někoho je hobby BIO. Prospívá BIO člověku? Prospívá BIO peněžence?...
Světový den vody - 22.3.2010: Právě na včerejšek připadl Světový den vody...

Světový den vody - 22.3.2010

23. březen 2010, Mgr. Jana Hájková
Právě na včerejšek připadl Světový den vody (World Water Day), který byl vyhlášen OSN už v roce 1993. Letošní ročník nese název: „Čistá voda pro zdravý svět“.

Jak vidíme klimatické změny a ochranu přírody

2. březen 2010, Alena Rulfová
Člověk je jednou zmnoha větví stromu - přírody. Cítí se zdravý jen tehdy, je-li v pořádku celý strom. Snaží-li se být nejsilnější větví stromu a zastínit ostatní větve - živočichy, rostliny - dochází nutně k tomu, že poškozuje sám sebe. Stane se totiž to, že strom ztrátou a poškozením svých větví onemocní a společně s ním onemocní nakonec i jeho rádoby nejsilnější větev - člověk.
I v Česku lze vidět krásné orchideje: Mnozí lidé si určitě vybaví prodírání...

I v Česku lze vidět krásné orchideje

1. březen 2010, Karel Filip
Mnozí lidé si určitě vybaví prodírání džunglí v některé exotické zemi. Avšak i v našich zeměpisných šířkách a zvláště koncem měsíce května a začátku června se lze se zástupci této zajímavé skupiny rostlin setkat a obdivovat jejich krásu a výjimečnost.
Kodaňský sumit trošku jinak: Pro každého z nás, kdo prožil pár dní v Kodani...

Kodaňský sumit trošku jinak

27. leden 2010, Simona Horká
Pro každého z nás, kdo prožil pár dní v Kodani v době, kdy byla ve své polovině snad nejdůležitější klimatická dohoda, tedy 12.–13. prosince již loňského roku, byly tyto chvilky něčím výjimečným. Dost už jsme se načetli o tom, jak neúspěšný výsledek projednávání nástupce Kjótského protokolu nakonec byl, a také o zatčených demonstrantech.
Ráj na zemi: Je to ráj. V krásném letním počasí vyrážíme...

Ráj na zemi

21. leden 2010, Petra Daňková
Je to ráj. V krásném letním počasí vyrážíme na kolo. Jedeme malebnou krajinou Šumavy. Rozbité úzké silničky se klikatí lesy a kolem rybníku a tu zas poli. Najednou se můj společník zastavil a vyděšeně ukázal na zem.
Trh s vytříděným odpadem v krizi: Také patříte k té poměrně velké skupině...

Trh s vytříděným odpadem v krizi

3. únor 2009, Lenka Kadlíková
Také patříte k té poměrně velké skupině lidí, která pravidelně podniká cesty k barevným kontejnerům a měli jste radost, když se tyto kontejnery ve Vaší obci objevili?
Listování: předcházející  | 6 | 7 [ 8 ]  9 | 10 další
Celkem 23 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.