Rubrika: FOTO A VIDEO

Vrána útočící na orla? Ne, tentokrát ne.: Vrány jsou inteligentní a celkem

Vrána útočící na orla? Ne, tentokrát ne.

13. červenec 2017, Petr Kadlík
Vrány jsou inteligentní a celkem "drzá" stvoření, co se nebojí lidí ani velkých dravců. Zde jedna odvážná vrána svou drzost dohnala skutečně až do extrému.
Svišť horský, skotačení v ranním slunci: Na začátku června jsem si konečně našel...

Svišť horský, skotačení v ranním slunci

23. září 2015, Ondřej Prosický
Na začátku června jsem si konečně našel chvilku k intenzivnějšímu poznávání svišťů horských v Alpách. Při svých každoročních cestách za kozorožci je potkávám na horských loukách na hranici stromů a kamení vždy, ale nikdy nebyl čas se jim více věnovat. Jak je těch příležitostí před objektivem více, vždy si vyberu jen jednu, na kterou se soustředím. Bylo to tak i nyní. I když jsem měl v oblasti Grossglockneru štěstí i na kozorožce, nenechal jsem...
Horské odkazy: Po štyroch dňoch strávených v horách sme už...

Horské odkazy

16. září 2015, Simona Adamcová
Po štyroch dňoch strávených v horách sme už úplne stratili pojem o čase. Tento odkaz čítam nahlas za stolom turistickej útulne, potom lístok so slovami neznámej turistky vkladám naspäť do zošita a všetko vrátim na svoje miesto. Dvere sú dokorán, no dnu aj napriek tomu preniká málo svetla, chcela by som zapáliť sviečku, umyť si v potoku tvár a zostať tu ukrytá pred nočným lesom.
Fotopříběh o holoubkovi: Bylo jednou jedno hnízdo z větviček spletené, a...

Fotopříběh o holoubkovi

20. duben 2015, Gabriela Uhrová
Bylo jednou jedno hnízdo z větviček spletené, a v něm ležela dvě malá bílá vajíčka. Nebyla to jen tak ledajaká vajíčka, byla to vajíčka našeho největšího holuba hřivnáče. Loni na stejném místě hnízdil možná stejný pár těchto holubů, ale nakonec se jim mladé vyvést nepodařilo. Letošní rok byl pro tento pár úspěšný a mě se poprvé podařilo sledovat zrození nového života téměř v přímém přenosu.
Polární záře v Česku, 18. března 2015: Že by se to mohlo vybarvit i nad Českem jsem...

Polární záře v Česku, 18. března 2015

8. duben 2015, Ondřej Prosický
Že by se to mohlo vybarvit i nad Českem jsem tušil od víkendu, kdy si Slunce poměrně významně upšouknulo plazmy, jen jsem nečekal, že to sem dolétne tak rychle. Zastihlo mě to nepřipraveného, když jsem k večeři dopíjel druhou dvoudecku Vlašského ryzlinku. I když byl výborný, třetí sklenku už jsem si nedolil. Ty hodnoty z monitorování polárních září a hodnota Kp indexu mi to nedovolily. Poplakal jsem si na Facebooku a přemýšlel, jak se rychle dostat ven z Prahy...
Jak na letecké záběry pomocí dronů: Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z...

Jak na letecké záběry pomocí dronů

17. březen 2015, Petr Kadlík
Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z hřbetu koně. Na tom je určitě hodně pravdy, ale ani ptáci si na výhled nemohou stěžovat. Dnes si takový pohled může relativně snadno užít každý. Stačí k tomu vhodný typ RC modelu známý jako quadrocopter, multirotor, dron nebo bezpilotník. Jestli o něčem podobném uvažujete, tak čtěte dál.
Poprvé i s liškou - Workshop s dravci: Trochu se zdržením, ale nakonec přece....

Poprvé i s liškou - Workshop s dravci

5. únor 2015, Ondřej Prosický
Trochu se zdržením, ale nakonec přece. Především pro fotografy z workshopu na Vysočině jsem zpracoval několik fotografií. Z těch zaslaných jsem viděl, že se obsahově a technicky podařilo zachytit to, co bylo v danou chvíli vhodné. Někdy bych však zaslané fotografie zpracoval jinak. Záměrně neříkám lépe, protože pohled, jak má výsledná fotografie vypadat, se může různit. Záleží na citu každého autora.
Volavka popelavá, osm týdnů na hnízdě: Byla to vlastně náhoda. Z výstavy tropických...

Volavka popelavá, osm týdnů na hnízdě

4. červen 2014, Ondřej Prosický
Byla to vlastně náhoda. Z výstavy tropických orchidejí jsem se vydal k Vltavě a prohlídnout si areál pražské zoologické zahrady, kde hnízdí mnoho divokých ptačích druhů, do kterých byste to možná ani neřekli. Atraktivním příkladem může být kvakoš noční nebo lednáček říční. Bohužel to jsou pozorování pár roků stará. Čím víc se ZOO zušlechťuje pro cizokrajná zvířata, tím víc z ní původní divočiny mizí. Ne ale úplně vše.
Šumava, lekce inverzního plánování: Baví mě během krajinářských workshopů...

Šumava, lekce inverzního plánování

16. leden 2013, Ondřej Prosický
Baví mě během krajinářských workshopů sledovat vykulené oči, když povídám o tom, že výjimečné podmínky ve fotografiích opravdu nejsou náhoda. Při troše studia a přemýšlení, tak lze za fotografováním krajiny vyrazit úplně najisto. Ráno je inverze, kde má být, jindy mlha skryje jen kompozičně obtěžují vesničku, nebo se obloha do ruda zbarví tam, kde se to zrovna hodí. Čerstvý sníh na vyhlídce, slunce přesně mezi vrcholy, námrazy na podzimním listí....
Fotograf divoké přírody – nejen fotograf ale i znalec přírody: Každý fotograf touží po úžasných fotkách...

Fotograf divoké přírody – nejen fotograf ale i znalec přírody

1. srpen 2012, Lenka Kadlíková
Každý fotograf touží po úžasných fotkách vzácných zvířat a rostlin. Mnohdy při tom ale zachází za hranici zákona i etiky. I pouhé fotografování například hnízdících ptáků může skončit pro ptáky katastrofou. Pojďme si tedy říci jak se správně chovat při fotografování ve volné přírodě.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.