Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Doupovské hory: Kdo z mužů majících za sebou vojenskou službu...

Doupovské hory

22. listopad 2005, Dr. Mefistofeles
Kdo z mužů majících za sebou vojenskou službu by nezbystřil při zaslechnutí tohoto názvu. Ti mladší jsou rádi, že mají za sebou náročná zimní cvičení, ti starší, kteří už zapomněli na vojenská strádání s nostalgii vzpomínají dobu kterou na "Doupově" prožili. Málo kdo ovšem ví o jak významný přírodní výtvor se jedná. Oblečme si tedy imaginární vojenskou uniformu a dovolte, abych vám "Doupovem" udělal průvodce.
Hřebčín Kinských v Chlumci nad Cidlinou: Po dlouhé době jsem se opět dostal do Chlumce nad...

Hřebčín Kinských v Chlumci nad Cidlinou

6. říjen 2005, MVc. Štěpán Vencl
Po dlouhé době jsem se opět dostal do Chlumce nad Cidlinou a navíc jsem měl pár hodin času. Když jsem přijížděl od Pardubic, všimnul jsem si před jednou z prvních křižovatek docela malého ukazatele k hřebčínu Ostrov-Equus Kinski
Přírodní park Sedmihoří: Tichá  krajina borových lesů za letních...

Přírodní park Sedmihoří

2. srpen 2005, Dr. Mefistofeles
Tichá krajina borových lesů za letních podvečerů jakoby pozorovaná prizmatem medového jantaru. Lesů provoněných pryskyřicí a borůvčím.

Bájná hora - Blaník

29. červenec 2005, Zuzana Hunalová
Blaník - někteří si ihned vybaví hodinu dějepisu či občanské výchovy, jak jim učitel vtloukal informace o Blaníku (jiní z nás si představí slogan u útulného domečku: zde nejlepší Blaník - pravdu měli ti první). Určitě vám někdo ve škole vyprávěl, jaká má tato hora pro Čechy význam.
Malá skoro jarní procházka po Benecku: Spolu s několika přáteli jsme se rozhodli vyrazit...

Malá skoro jarní procházka po Benecku

5. duben 2005, Lenka Kadlíková
Spolu s několika přáteli jsme se rozhodli vyrazit na víkend rozloučit se se sněhem, většinou ale už bez lyží. Vyhrálo Benecko v Krkonoších.
Lidé na Nilu: Na svých cestovatelských poutích s rodiči se mi...

Lidé na Nilu

31. březen 2005, Tomáš Tichý
Na svých cestovatelských poutích s rodiči se mi poštěstilo navštívit i Egypt. Zaplatili jsme si 14 dní trvající poznávací zájezd. Prvních pár dní jsme jen tak měnili hotely a váleli se na plážích. Pak to ale začalo.
ZOO Brno: ZOO Brno svým návštěvníkům nabízí procházku...

ZOO Brno

14. březen 2005, Lenka Kadlíková
ZOO Brno svým návštěvníkům nabízí procházku krásným přírodním parkem se spoustou expozic se vzácnými i méně vzácnými zvířaty z celého světa.

Navštivte naše botanické zahrady a arboreta

11. říjen 2004, RNDr. Jiří Jakl
Naše botanické zahrady a arboreta stále lákají k návštěvám. Některé jsou otevřeny celoročně, jiné jen do konce října. Poznejte krásu exotických i našich rostlin v oázách klidu uprostřed velkých měst.
Plitvická jezera: Tento překrásný národní park se nachází ve...

Plitvická jezera

28. září 2004, Libuše Weinerová
Tento překrásný národní park se nachází ve středu Chorvatska v horách. V okolí Plitvických jezer se nenachází mnoho velkých měst. Leží mezi Karlovacem a Zadarem. Parkoviště jsou zde neplacená a v ceně vstupenky je plavba lodí a jízda vláčkem.
Lužní les v metropoli: Díky vyhlášení národního parku Dunajské luhy...

Lužní les v metropoli

2. září 2004, agentura Compress
Díky vyhlášení národního parku Dunajské luhy v roce 1996 se podařilo uchovat jednu z posledních velkých lužních oblastí v Evropě. Nejvýchodnější část národního parku patří přímo k rakouskému hlavnímu městu Vídni. Nese název Lobau, což původně znamená „vodní les“. Lužní oblast Lobau však nabízí ještě mnohem víc.
Listování: předcházející  | 13 | 14 [ 15 ]  16 | 17 další
Celkem 17 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.