Rubrika: OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Otrávená Bečva dva roky poté: co se zatím vyšetřilo?: Před dvěma lety celé Česko šokovala otrava...
Před dvěma lety celé Česko šokovala otrava moravské řeky Bečvy, při které uhynuly desítky tisíc ryb. Tehdejší ministr životního prostředí Brabec sice sliboval rychlé vyšetření tragédie a nalezení viníků, ale realita je i po dvou letech úplně jiná. Následující článek vás seznámí s aktuálním stavem.
Historie ochrany přírody v Evropě: Zastavme vraždění ptáků, jinak bude s naší přírodou konec!: Komu patří volně žijící ptáci? Na rozdíl od...

Historie ochrany přírody v Evropě: Zastavme vraždění ptáků, jinak bude s naší přírodou konec!

6. září 2022, Petr Kadlík
Komu patří volně žijící ptáci? Na rozdíl od divoké zvěře nebo ryb vlastně nikomu... a proto v minulosti nikdo ani moc neřešil jejich ochranu. Takže se ptáci hromadně chytali a zabíjeli, ať už přímo pro maso, z důvodu imaginární ochrany úrody nebo jen tak pro zábavu.
CHKO nebo NP  Křivoklátsko? : Křivoklátsko patří z hlediska přírody k...

CHKO nebo NP Křivoklátsko?

3. červen 2022, Lenka Kadlíková
Křivoklátsko patří z hlediska přírody k nejcennějším lokalitám v České republice. Už dlouho se tedy uvažuje o tom, že na cca 18% rozlohy současné CHKO Křivoklátsko vznikne pátý český národní park. Proti tomuto návrhu se zvedla vlna nevole zejména od místních lidí. Pojďme si shrnout aktuální dění a fakta.
Malé lišče zachráněno. Je to ale skutečně dobrý konec?: Na jaře není až tak těžké potkat v volné...

Malé lišče zachráněno. Je to ale skutečně dobrý konec?

23. květen 2022, Petr Kadlík
Na jaře není až tak těžké potkat v volné přírodě opuštěné mládě. A přesně to se stalo v Českém Švýcarsku, kde pozorní turisté zpozorovali bezvládné mládě ne zcela jasného původu.
I toto lidé pijí, aneb barvy „pitné“ vody: Ne, opravdu to nejsou odrazy barev okolního...

I toto lidé pijí, aneb barvy „pitné“ vody

25. duben 2022, Lenka Kadlíková
Ne, opravdu to nejsou odrazy barev okolního prostředí ve vodě. Opravdu je to barva vody, kterou lidé musí pít.
Den Země: Jak to bylo s ochranou přírody v minulosti?: Řada lidí má dnes pocit, že se o ochraně...

Den Země: Jak to bylo s ochranou přírody v minulosti?

22. duben 2021, Petr Kadlík
Řada lidí má dnes pocit, že se o ochraně životního prostředí sice hodně mluví, ale reálně se nic nedělá. A že dříve měli lidé k přírodě daleko blíž než dnes. Nabízíme vám proto zajímavé srovnání, které vám ukáže reálný stav ochrany přírody zhruba před zhruba 150 lety.
Pomozte nalézt pachatele, zodpovědného za otravu a smrt téměř 20 divokých zvířat: Orel mořský, krkavec, jestřáb, ale třeba i...

Pomozte nalézt pachatele, zodpovědného za otravu a smrt téměř 20 divokých zvířat

23. únor 2021, Petr Kadlík
Orel mořský, krkavec, jestřáb, ale třeba i liška - to jsou některé z obětí zatím neznámého pachatele. Pomůžete policii s pátráním, kdo má v CHKO Brdy na Rožmitálsku tento čin na svědomí?
Obrovská ropná katastrofa viditelná i z vesmíru: Z nádrže na Sibiři vytekly desítky tisíc...

Obrovská ropná katastrofa viditelná i z vesmíru

13. červen 2020, Mgr. Jana Hájková
Z nádrže na Sibiři vytekly desítky tisíc litrů ropy do řeky. Satelitní snímky ukazují, jak se voda pekelně zbarvila. Ruský prezident Putin dokonce vyhlásil stav nouze. Oblast tundry se ze znečištění bude jen těžko vzpamatovávat.
Zaječí potok v ohrožení: Oblast Zaječí hory a Zaječího potoka v Brně je...

Zaječí potok v ohrožení

28. květen 2020, Jiří Kadeřávek
Oblast Zaječí hory a Zaječího potoka v Brně je jedním z výběžků nádherné přírody na severozápadě Brna. Odděluje od sebe oblast brněnské Kociánky a zástavbu na ulici Sadová od sídliště Lesná a je častým cílem vycházek obyvatel z celého Brna. Jedná se o jednu z mála nezastavěných oblastí Brna, navíc ve velice atraktivní přírodní scenérii. Proto je cílem aktivity developerů, kteří by rádi vyšli vstříc požadavkům trhu.
Pozitivní dopad koronaviru – čistší ovzduší: Covid 19, nemoc způsobená koronavirem šířícím...

Pozitivní dopad koronaviru – čistší ovzduší

3. březen 2020, Mgr. Jana Hájková
Covid 19, nemoc způsobená koronavirem šířícím se z Asie, o které se poslední dobou dennodenně dozvídáme z medií, s sebou přináší mnohá negativa. Typickým příkladem je omezení produkce všeho druhu, následný výrazný pokles akcií a nestabilitu a nejistotu na světových trzích. A to nemluvím o dopadech na lidské zdraví a společenskou stabilitu. Postupem času se ale taktéž ukazuje, že tato infekce má doslova blahodárné účinky na ovzduší.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 další
Celkem 3 stránky, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.