Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Les – plíce planety

18. listopad 2010, Bc. Lucie Grygová
Pár slov o tom, co nám přináší les.
Sukcese pískoven: Sukcese znamená postupný vývoj společenstva v...

Sukcese pískoven

11. listopad 2010, ing. Jan Šinko
Sukcese znamená postupný vývoj společenstva v čase a prostoru. Společenstvo je soubor všech druhů organismů v určitém prostoru. Pro pískovny má sukcese velký význam. V pískovnách sukcese probíhá velmi rychle. To na jednu stranu umožňuje brzké osídlení vzácnými rostlinami písčin. Ty však při dalších sukcesních stádiích zpravidla zmizí. Spontánní sukcese je nejjednodušším a nejlevnějším způsobem obnovy pískovny.
Kam mizí ptáci na zimu?: Koncem zimy, na jaře a začátkem léta se...

Kam mizí ptáci na zimu?

1. listopad 2010, Jakub Šimurda
Koncem zimy, na jaře a začátkem léta se těšíme na přírodu oživenou ptačím zpěvem. S příchodem podzimu pak krajina ztichne. Miliony ptáků od nás odletí na jih a ti, kteří zůstanou, nezpívají a na našich toulkách přírodou se s nimi skoro nesetkáme. Všímavějším lidem však na konci léta neuniknou houfující se vlaštovky a někomu se na podzim podaří uvidět i husy táhnoucí v typickém klínu.
Podzim - ideální čas na výsadbu veřejné zeleně: Tématika veřejné zeleně se dotýká dendrologie,...

Podzim - ideální čas na výsadbu veřejné zeleně

5. říjen 2010, RNDr. Jiří Jakl
Tématika veřejné zeleně se dotýká dendrologie, sadovnictví či komunální politiky. Na jedné straně je odborná literatura s odborníky, dále firmy realizující veřejné zakázky. Nakonec jsou tu komunální politici, kteří problematice mohou a nemusí moc rozumět, ale o veřejné zeleni rozhodují. Heslo více zeleně je před volbami populární, i když někteří ve skutečnosti za zeleň považují asi i parkoviště, supermarkety a golfová hřiště.

Využití pískoven

4. říjen 2010, ing. Jan Šinko
Velmi populární je využívání velkých jezer pro rekreaci. Většina rekreantů přitom ani netuší, že svou činností prospívá vzácným organismům pískoven.
Stav lesů na Lysé hoře: Lysá hora patří do Chráněné krajinné oblasti...

Stav lesů na Lysé hoře

23. září 2010, Bc. Lucie Grygová
Lysá hora patří do Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Tento masiv se prudce zvedá od mírně zvlněné Podbeskydské pahorkatiny (450 m.n.m.) po vrchol Lysé hory (1323m.n.m.)

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut 2010

22. září 2010, Mgr. Jana Hájková
Již od 16. září probíhá projekt s názvem „Evropský týden mobility“. Jeho vyvrcholením pak byla dnešní akce „Evropský den bez aut“. Letošní program a doprovodné akce se nesly v duchu hesla "Prodluž si život - buď aktivní!".
Pískovny: Před časem jsem Vás seznamil s konkrétní...

Pískovny

8. září 2010, ing. Jan Šinko
Před časem jsem Vás seznamil s konkrétní pískovnou. Někteří z Vás možná přemýšlejí co ty pískovny vlastně jsou. V dnešním článku se to dozvíte.
Rekultivace pískoven: Na wikipedii se můžeme dočíst, že rekultivace...

Rekultivace pískoven

25. srpen 2010, ing. Jan Šinko
Na wikipedii se můžeme dočíst, že rekultivace znamená snahu o obnovení biologických funkcí v krajině s významně proměněnou lidkou činností, zejména těžbou. Jde o soubor postupů, které mají za úkol zahladit negativní antropogenní zásahy do přírody. Jedná se o území postiženého těžbou nerostných surovin nebo jinou dočasnou lidkou činností.
Dráchovské tůně-nechráněná oblast: Možná znáte přírodní rezervaci Dráchovské...

Dráchovské tůně-nechráněná oblast

11. srpen 2010, ing. Jan Šinko
Možná znáte přírodní rezervaci Dráchovské tůně. S tůněmi v nivě Lužnice se však můžeme setkat i jižně od Dráchova směrem k Veselí nad Lužnicí. I tato oblast je velmi cenná, bohužel však nepoužívá statut maloplošného chráněného území. V důsledku toho je území ohroženo výstavbou dálnice D3.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 12 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.