Rubrika: FLÓRA & FAUNA

Koi kapři: Jak se o ně postarat: Připojte se k nám v tomto článku, v kterém…

Koi kapři: Jak se o ně postarat

11. květen 2023, REKLAMA
Připojte se k nám v tomto článku, v kterém prozkoumáme fascinující svět koi kaprů. Zabýváme od nezbytného vybavení pro jejich chov po detailní pokyny pro jejich péči. Prozkoumejte s námi, jak vytvořit ideální a zdravé prostředí pro tyto nádherné ryby.
Ptáče – kdy potřebuje pomoci?: Právě nastal čas, kdy můžete, nejen v…

Ptáče – kdy potřebuje pomoci?

7. květen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: ptáci, ptáčata, pomoc, vypadlé ptáče ]
Právě nastal čas, kdy můžete, nejen v přírodě, najít mnoho ptáčat mimo hnízdo. Pojďme si říci, kdy takové ptáče potřebuje vaši pomoc.
Superpotraviny: Jestliže chcete žít zdravě, určitě do svého…

Superpotraviny

7. květen 2023, REKLAMA
Jestliže chcete žít zdravě, určitě do svého jídelníčku zařaďte i nějaké ty superpotraviny. Že nevíte, co se mezi ně řadí a proč je naše tělo potřebuje? Nevadí, my vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi!
Na problematické vlky budeme připraveni! Ministerstva schválila pohotovostní plán: To, že se vlci po desítkách let začínají…

Na problematické vlky budeme připraveni! Ministerstva schválila pohotovostní plán

4. květen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: vlk obecný, vlci v česku ]
To, že se vlci po desítkách let začínají toulat a lovit v české krajině je fakt, na který si budeme muset zvyknout. Záleží jen a jen na nás jestli jim povolíme se přiblížit, jednoduše získat potravu a zvýšit tak riziko konfliktu přímo s člověkem nebo ztrát na domácích zvířatech. Veškeré snahy odborníků společně s ministerstvy životního prostředí a zemědělství vedou k tomu aby se to nestalo.
Za zvířaty do ZOO Liberec: ZOO Liberec je jednou z největších zoologických…

Za zvířaty do ZOO Liberec

4. květen 2023, REKLAMA
ZOO Liberec je jednou z největších zoologických zahrad v České republice a zároveň tou nejstarší. První impulsy k vybudování zoologické zahrady v Liberci jsou z přelomu 19. a 20. století. Zahrada byla otevřena už v roce 1904. Počet chovaných druhů postupně rostl. Nejdříve zde chovali zejména ptactvo, srnce a ovce. Už před 1. světovou válkou k nim přibyli také draví ptáci plazi, ryby, opice, divoký buvol, dikobraz a malé šelmy. V roce 1913 už ZOO chovala 240…
Sedmikráska chudobka - léčivka z každého trávníku: Sedmikráska není plevel. Hned z jara krásně…

Sedmikráska chudobka - léčivka z každého trávníku

3. květen 2023, Lucie Hladková
Sedmikráska není plevel. Hned z jara krásně ozdobí trávníky svými malinkými bíložlutými květy. Krom toho vám pomůže zbavit se různých zdravotních neduhů, ale také může pomoci zhubnout do plavek.
Velká rarita v Hustopečích. Nejspíš tu zahnízdil pár bernešky a husy: Berneška velká není původním evropským druhem,…

Velká rarita v Hustopečích. Nejspíš tu zahnízdil pár bernešky a husy

20. duben 2023, Jiří Šafránek
Berneška velká není původním evropským druhem, ale v posledních letech se občas objevuje i v České republice. Je příbuzná s husou velkou, se kterou se výjimečně i kříží. A právě k tomu letos nejspíš došlo na štěrkovně v Hustopečích nad Bečvou.
Poznáte tyhle jarní žluté rostliny? Otestujte si to.: Přírodovědný test jarní žlutě kvetoucí…

Poznáte tyhle jarní žluté rostliny? Otestujte si to.

18. duben 2023, Lenka Kadlíková
Přírodovědný test jarní žlutě kvetoucí rostliny. V posledních týdnech a dnech to kolem nás začíná opravdu krásně kvést a vonět. Bílé bledule sněženky vystřídaly nejen bílé sasanky hajní ale také spousta žlutě kvetoucích rostlin. Vyznáte se v nich? Zkuste si to otestovat.
Vlci v Česku – nově i v Krkonoších: V posledních letech se začíná ve větší míře…

Vlci v Česku – nově i v Krkonoších

14. duben 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: vlk, šelma, Krkonoše ]
V posledních letech se začíná ve větší míře vracet do českých, zejména pohraničních lesů, vlk. Proč je to skvělá zpráva? Proč se ho nemusíme bát? Jak se zachovat, když se objeví v naší blízkosti? Kam nahlásit pozorování vlka? To se dozvíte v článku.
Jarní stěhování obojživelníků: Právě v tomto období se obojživelníci stěhují…

Jarní stěhování obojživelníků

11. duben 2023, Lenka Kadlíková
Právě v tomto období se obojživelníci stěhují ze zimovišť k rybníkům, jezerům či tůním, aby zde přivedli na svět další generaci. Některé druhy tuto cestu podnikají již v únoru, jiné až v květnu. Pojďme se na tuto jejich cestu podívat trošku blíže. Víte například, že si žabí samička nese ze zimoviště svého o poznání menšího samečka na zádech?
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 11 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.