Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Ministr Ambrozek ve čtvrtek zahájí Měsíc biopotravin a spolu s kardinálem Vlkem také provoz solárního systému na Arcibiskupském

30. srpen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí srdečně zve na dvě setkání s ministrem Liborem Ambrozkem ve čtvrtek 1. září.

22. Mezinárodní horolezecký filmový festival

25. srpen 2005, Ctirad Oráč
Letošní 22. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu se koná v Teplici nad Metují 25.-28. srpna 2005 a bude otevřen již dnes 25.8. v 17 hod. vernisáží výstavy horolezce Pavla Žofky.

Češi a Moravané stojí za ochranou životního prostředí

16. srpen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zveřejnilo průzkum na téma ekologické jednání obyvatel ČR. S jeho výsledky Vás seznámíme prostřednictvím tiskové zprávy Ministerstva životního prostředí.

Vyjádření Ministerstva životního prostředí k akci CzechTek 2005

4. srpen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Podle dosud dostupných informací nedošlo akcí CzechTek 2005, která začala v pátek 29. července a byla ukončena zásahem Policie ČR v sobotu 30. července u sjezdu z dálnice D5 Mlýnec, k závažnějšímu poškození životního prostředí.

Letošní září bude poprvé patřit ekologickým zemědělcům a biopotravinám

4. srpen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Září 2005 se stane poprvé v historii Měsícem biopotravin a ekologického zemědělství. "Několik desítek akcí v průběhu celého měsíce září by mělo odstartovat tradici září jako měsíce, věnovaného propagaci ekologického zemědělství, ekofarmářů a jejich produktů - biopotravin," říká koordinátor akce Tomáš Václavík ze Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.

Festival EKOFILM se představí v Karlových Varech

30. červen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním, a kulturním dědictví Ekofilm 2005 se představí na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Rada EU pro životní prostředí se sejde v Lucemburku

24. červen 2005, Ministerstvo životního prostředí
V pátek 24. června 2005 se v Lucemburku uskuteční letos již druhé řádné zasedání Rady EU pro životní prostředí. Delegaci České republiky povede ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

Staroměstská radnice včera přivítala vítězné studenty

23. červen 2005, Arnika – Centrum pro podporu občanů
Historická budova pražské Staroměstské radnice včera hostila šestici nejúspěšnějších studentských týmů, které se zúčastnily soutěže 'Odpad je surovina', pořádané sdružením Arnika.

Konference Acid Rain 2005 se zaměří na budoucnost

15. červen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Kvůli kyselým dešťům odumřely desítky tisíc hektarů lesa, zasažena byla orná půda, řeky i jezera. Na mezinárodní konferenci Acid Rain 2005, která včera začala v Praze, se vědci soustředí především na to, co nás v této oblasti čeká v budoucnu.

Týká se to také tebe - už potřicáté

10. červen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Týká se to také tebe (TSTTT) - mezinárodní ekologický festival z Uherského Hradiště, zaměřený především na filmovou tvorbu, stojí na prahu svého jubilejního třicátého ročníku.
Listování: předcházející  | 37 | 38 [ 39 ]  40 | 41 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.