Rubrika: RECYKLACE A TŘÍDĚNÍ

Ekologie nákupních tašek: do čeho dávat nákup a neškodit přitom životnímu prostředí?: Do jednorázové plastové tašky dává nákup jen…
Do jednorázové plastové tašky dává nákup jen ekologický barbar, pro skutečné ekology tu jsou plátěné tašky z BIO bavlny! Nebo že by to bylo všechno trošku jinak? Jaké jsou skutečné rozdíly při používání „igelitek“, papírových nebo bavlněných tašek? Výsledky vás asi překvapí.
Použité nebo nové? Které golfové míčky se vyplatí koupit?: Zvažují golfisté nákup správných golfových…

Použité nebo nové? Které golfové míčky se vyplatí koupit?

24. červenec 2023, REKLAMA
Zvažují golfisté nákup správných golfových míčků? Pouze v případě, že ke své vášni přistupují se správnou dávkou profesionality. Mnoho lidí toto téma zcela obchází a veškerou svou energii soustředí na výběr správné sady holí. Golfové míčky jsou však neméně důležitou součástí vybavení, která v závislosti na našich preferencích může představovat opravdu významné náklady. Vyplatí se tedy vsadit na použité golfové míčky?
Recyklace, která nevoní, dům z recyklovaných plínek: Pokud ve snaze ušetřit planetární atmosféru…

Recyklace, která nevoní, dům z recyklovaných plínek

12. červen 2023, Mgr. Radomír Dohnal
[ téma: recyklace, ekologický rodinný dům ]
Pokud ve snaze ušetřit planetární atmosféru začnete pátrat po tom, která oblast lidských činností produkuje opravdu hodně emisí skleníkových plynů, stavební sektor nemůžete minout. Ono zastavěné prostředí kolem nás totiž produkuje 40 % celosvětových emisí CO² ročně.
Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025: Vláda představila základní informace k cestě…

Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025

17. květen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: třídění, recyklace, zálohování pet ]
Vláda představila základní informace k cestě jakou hodlá řešit velké množství odpadu ve formě pet lahví a plechovek a usnadnit jejich recyklaci. Podle ministra životního prostředí Hladíka je cílem projektu vrátit do oběhu až 90 % tohoto odpadu.
Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!: Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi…

Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!

14. listopad 2022, Petr Kadlík
[ téma: recyklace, elektroodpad, ekolamp ]
Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi kratší dobu, než jakou jste předpokládali při jejím nákupu. Co s porouchanou a neopravitelnou (a nebo už jen nepotřebnou) elektronikou uděláte?
Restart pro bioodpad: Věděli jste, že Česká republika si v oblasti…

Restart pro bioodpad

5. prosinec 2021, REKLAMA
Věděli jste, že Česká republika si v oblasti třídění odpadu nevede vůbec špatně? Ba právě naopak, dle některých statistik patříme dokonce k evropským přeborníkům.
Nejlepší materiál pro domácí výrobu roušky, životnost doma vyrobené roušky a účinnost roušky u dětí: Z důvodu totálního selhání zásobování…

Nejlepší materiál pro domácí výrobu roušky, životnost doma vyrobené roušky a účinnost roušky u dětí

16. březen 2020, Petr Kadlík
Z důvodu totálního selhání zásobování ochrannými rouškami proti koronaviru způsobujícím onemocnění COVID-19 se internet rychle plní nejrůznějšími návody, jak si roušku vyrobit doma. Žádný z těch návodů ale neřeší důležitou věc – z jakého materiálu roušku vyrobit, aby účinnost roušky a ochrana před virem byla v mezích možností maximální.
Zábavná recyklace - zvířata z poklic na kola: Znovu použít se dá dnes téměř cokoliv, stačí…

Zábavná recyklace - zvířata z poklic na kola

20. květen 2018, Petr Kadlík
Znovu použít se dá dnes téměř cokoliv, stačí jen chtít. Například prasklé plastové poklice na disky kol automobilů se nemusí složitě čistit, drtit, tavit a znovu lisovat. Stačí dostatek fantazie a odpadního plastu za pár korun se doslova zrodí jedinečná umělecká díla inspirovaná živou přírodou.
Pět způsobů, jak udělat hazard šetrnějším: Udržitelnost a zachování. Ekologické…

Pět způsobů, jak udělat hazard šetrnějším

29. říjen 2017, REKLAMA
Udržitelnost a zachování. Ekologické uvažování zasahuje různé oblasti života – včetně zábavního průmyslu. Během prezidentských voleb v USA nadhodila neúspěšná kandidátka Hilary Clintonová otázku toho, jak by se dalo šetřit životní prostředí v prostředí kamenných kasin. Není žádným tajemstvím, že právě kasinové kolosy jsou příčinou mnoha enviromentálních zátěží a problémů.
Zábavná recyklace - vaječné skořápky: Recyklaci nepotřebných výrobků a surovin…

Zábavná recyklace - vaječné skořápky

14. červenec 2017, Petr Kadlík
Recyklaci nepotřebných výrobků a surovin pokládáme za samozřejmost, většinou to pro nás ale znamená jen naplnění kontejnerů na tříděný odpad. Recyklovat se dá ale i jinak. Originálněji, zábavněji a užitečněji. Dnes vám přinášime originální tipy na využití skořápek od vajíček.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 další
Celkem 3 stránky, zobrazit poslední stránku.