Rubrika: RECYKLACE A TŘÍDĚNÍ

Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025: Vláda představila základní informace k cestě...
Vláda představila základní informace k cestě jakou hodlá řešit velké množství odpadu ve formě pet lahví a plechovek a usnadnit jejich recyklaci. Podle ministra životního prostředí Hladíka je cílem projektu vrátit do oběhu až 90 % tohoto odpadu.
Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!: Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi...

Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!

14. listopad 2022, Petr Kadlík
Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi kratší dobu, než jakou jste předpokládali při jejím nákupu. Co s porouchanou a neopravitelnou (a nebo už jen nepotřebnou) elektronikou uděláte?
Restart pro bioodpad: Věděli jste, že Česká republika si v oblasti...

Restart pro bioodpad

5. prosinec 2021, REKLAMA
Věděli jste, že Česká republika si v oblasti třídění odpadu nevede vůbec špatně? Ba právě naopak, dle některých statistik patříme dokonce k evropským přeborníkům.
Nejlepší materiál pro domácí výrobu roušky, životnost doma vyrobené roušky a účinnost roušky u dětí: Z důvodu totálního selhání zásobování...

Nejlepší materiál pro domácí výrobu roušky, životnost doma vyrobené roušky a účinnost roušky u dětí

16. březen 2020, Petr Kadlík
Z důvodu totálního selhání zásobování ochrannými rouškami proti koronaviru způsobujícím onemocnění COVID-19 se internet rychle plní nejrůznějšími návody, jak si roušku vyrobit doma. Žádný z těch návodů ale neřeší důležitou věc – z jakého materiálu roušku vyrobit, aby účinnost roušky a ochrana před virem byla v mezích možností maximální.
Zábavná recyklace - zvířata z poklic na kola: Znovu použít se dá dnes téměř cokoliv, stačí...

Zábavná recyklace - zvířata z poklic na kola

20. květen 2018, Petr Kadlík
Znovu použít se dá dnes téměř cokoliv, stačí jen chtít. Například prasklé plastové poklice na disky kol automobilů se nemusí složitě čistit, drtit, tavit a znovu lisovat. Stačí dostatek fantazie a odpadního plastu za pár korun se doslova zrodí jedinečná umělecká díla inspirovaná živou přírodou.
Pět způsobů, jak udělat hazard šetrnějším: Udržitelnost a zachování. Ekologické...

Pět způsobů, jak udělat hazard šetrnějším

29. říjen 2017, REKLAMA
Udržitelnost a zachování. Ekologické uvažování zasahuje různé oblasti života – včetně zábavního průmyslu. Během prezidentských voleb v USA nadhodila neúspěšná kandidátka Hilary Clintonová otázku toho, jak by se dalo šetřit životní prostředí v prostředí kamenných kasin. Není žádným tajemstvím, že právě kasinové kolosy jsou příčinou mnoha enviromentálních zátěží a problémů.
Zábavná recyklace - vaječné skořápky: Recyklaci nepotřebných výrobků a surovin...

Zábavná recyklace - vaječné skořápky

14. červenec 2017, Petr Kadlík
Recyklaci nepotřebných výrobků a surovin pokládáme za samozřejmost, většinou to pro nás ale znamená jen naplnění kontejnerů na tříděný odpad. Recyklovat se dá ale i jinak. Originálněji, zábavněji a užitečněji. Dnes vám přinášime originální tipy na využití skořápek od vajíček.
Recyklace tanků na umělecká díla: Když se řekne recyklace, většinou nás napadne...

Recyklace tanků na umělecká díla

1. březen 2016, Petr Kadlík
Když se řekne recyklace, většinou nás napadne už nepotřebný papír, plast nebo sklo. Někoho možná napadnou 'recy věcí', kdy sami z již nepotřebného odpadu vytvoříte něco nového, užitečného a krásného. Co ale s opuštěným tankem?
Zábavná recyklace - staré knihy: Knihy po stovky let přinášejí lidem vzdělání...

Zábavná recyklace - staré knihy

24. květen 2013, Petr Kadlík
Knihy po stovky let přinášejí lidem vzdělání a zábavu. Je pravděpodobné, že tak budou činit i v budoucnosti. Přesto se ale některé knihy mohou časem ukázat jako zcela nepotřebné a skončí v odpadu mezi starým papírem. Nebo by se snad daly například staré telefonní seznamy využít i zajímavěji?
Zábavná recyklace - stará jízdní kola: Bicykl je asi jeden z nejekologičtějších...

Zábavná recyklace - stará jízdní kola

4. květen 2013, Petr Kadlík
Bicykl je asi jeden z nejekologičtějších dopravních prostředků, které člověk vymyslel. Ale i jízdní kolo jednou doslouží a co pak s ním? Určitě by se dalo využít i jinak než odložit ho ve sběrně odpadu.
Listování: [ 1 ]  2 další
Celkem 2 stránky, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.