Homo Kaktusář

autor: Viktor Daněk
Na otázku jak se rodí kaktusář neumím dost dobře odpovědět. Začíná to často tak, že zárodek budoucího kaktusáře, říkejme mu třeba František, uvidí na návštěvě u kamaráda čerstvě rozkvetlý kaktus, hostitel se s ním samozřejmě rád pochlubí a František náhle zatouží mít taky takový klenůtek, který by rozjasnil jeho šedivou garsonku. Hostitel ihned nabízí několik semenáčků. František se zdvořile brání, ale rád je nakonec strčí do kapsy. Kdo by odolal.

listování v kapitolách článku 'Homo Kaktusář'
« předchozí
  1. O kaktusech
  2. Historie kaktusářství
  3. Co kaktusům nabídnout
  4. Rozšíření sbírky
  5. Kompletní fotogalerie k článku

květináček zavážeme do polyetylénového sáčku nebo přiklopíme sklenicí dnem vzhůru. U choulostivých semen se doporučuje výsev do zavařovacích láhví, kde jsou hermeticky uzavřeni s živným roztokem na rašelině a antuce. Tady je důležitá sterilizace všeho, láhve, semen, vody i substrátu, protože v tomto prostředí se daří řasám a plísním, které by znamenali pro výsev katastrofu. U choulostivých druhů je vhodné semenáčky naroubovat.

Hodně zdarů a potěšení s kaktusy!

Forografie:
Pavel Klouda
Mgr.Jan Vaněček
Viktor Daněk

Coccineus - klikněte pro zobrazení detailuI takto může vypadat Vaše sbírka - klikněte pro zobrazení detailuWeing cumingii - klikněte pro zobrazení detailuVánoční kaktus - klikněte pro zobrazení detailuRebutia violaciflora - klikněte pro zobrazení detailu

listování v kapitolách článku 'Homo Kaktusář'
« předchozí
  1. O kaktusech
  2. Historie kaktusářství
  3. Co kaktusům nabídnout
  4. Rozšíření sbírky
  5. Kompletní fotogalerie k článku


autor:
datum vydání:
25. dubna 2005


Diskuze k článku „Homo Kaktusář“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!