Rubrika: EKOPORADNA

Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě: Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající…

Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě

6. prosinec 2022, REKLAMA
Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající, který má zahrádku nebo se věnuje pokojovým rostlinám, má před sebou otázku: Jak se o ně postarat? Tato otázka zde je po celý rok, ale existují rostliny, které zvláště ocení laskavou péči na podzim a v zimě. Můžeme je rozdělit na zahradní rostliny a vánoční rostliny.
Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?: Ekologie je v posledních letech společenským…

Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?

30. listopad 2022, REKLAMA
Ekologie je v posledních letech společenským tématem číslo jedna, přičemž se není vůbec čemu divit. Nejen přední světové organizace a vědci, ale i obyčejní lidé si začínají všímat výrazných změn přirozeného ekosystému okolo nás. Lidská činnost zkrátka a dobře produkuje mnoho odpadních látek, které pomalu a jistě ničí přírodu celé planety. Jedním z nejpalčivějších problémů je kvalita ovzduší ve městech. Jak ji vylepšit?
Po síti koluje chybný návod o pomoci ježkům v zimě, rady v něm ale ježkům ublíží!: Internet je úžasný v tom, jak rychle se na něm…

Po síti koluje chybný návod o pomoci ježkům v zimě, rady v něm ale ježkům ublíží!

27. listopad 2022, Pomoc ježkům, z.s.
[ téma: ježek, zvíře v nouzi, záchrana ]
Internet je úžasný v tom, jak rychle se na něm mohou sdílet informace. Bohužel to platí i pro ty chybné a zavádějící. Příkladem budiž text s radami o pomoci hibernujícím ježkům v zimě, které řada lidí na sociálních sítích v dobré víře sdílí. Tyto rady přitom mohou ježka zabít!
Čím a jak v zimě krmit veverky?: Také vám dělá radost, když někde v lese nebo…

Čím a jak v zimě krmit veverky?

22. listopad 2022, Petr Kadlík
[ téma: veverka, krmítko, zima, přikrmování ]
Také vám dělá radost, když někde v lese nebo městském parku zahlédnete roztomilé veverky? Tak jim tu radost zkuste oplatit a přichystejte jim na zimu něco dobrého k snědku.
Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!: Jak mají podle vás na podzim vypadat městské…

Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!

1. listopad 2022, Petr Kadlík
[ téma: spadané listí, městské parky, podzim ]
Jak mají podle vás na podzim vypadat městské parky? Mají být plné „nepořádku“ ze spadaného listí a nebo „krásně čisté“ a uklizené? Zkuste se nechat inspirovat jedním velkým městem v Holandsku, které zkouší letité tradice správného vzhledu parků porušit.
Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné? : Pod tíhou současné nestability a zdražování…

Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné?

1. listopad 2022, REKLAMA
Pod tíhou současné nestability a zdražování energií se lidé stále častěji upínají k možnostem, jejichž služeb by měli v ideálním případě využívat již dávno. To platí obzvlášť pro majitele rodinných domů, protože nároky těchto nemovitostí nejsou ničím zanedbatelným. Jaké řešení vám nesmí uniknout?
Zázračné plody růže šípkové: jak šípek sbírat, sušit a recepty na jeho zpracování: Lidé dnes utrácí peníze za nejrůznější…

Zázračné plody růže šípkové: jak šípek sbírat, sušit a recepty na jeho zpracování

12. říjen 2022, Lenka Kadlíková
[ téma: šípek, zdraví, čaj ]
Lidé dnes utrácí peníze za nejrůznější „zdravé produkty“ a přitom si neuvědomují, že se řada z nich vyrábí z něčeho, co zdarma a bez povšimnutí roste kolem jejich cesty k domovu. Pojďte si s námi vyzkoušet, jak mohou šípky, tedy plody růže šípkové (Rosa canina), zadarmo pomoci i vám.
Jak prodávat a kupovat volně rostoucí houby: Sbírat houby patří k české národní tradici.…

Jak prodávat a kupovat volně rostoucí houby

21. září 2022, Lenka Kadlíková
[ téma: houby, sběr hub, houbaření ]
Sbírat houby patří k české národní tradici. Pokud ale máte tu smůlu, že jedlé houby v lese „prostě nevidíte“, tak si samozřejmě můžete čerstvé houby koupit. Nebo naopak můžete takovým lidem houby zkusit prodávat. Víte, na co je potřeba si při takovém obchodu s houbami dávat pozor?
Tradiční materiály se vracejí: Představte si materiál, který skvěle vypadá, je…

Tradiční materiály se vracejí

17. srpen 2022, REKLAMA
Představte si materiál, který skvěle vypadá, je 100% ekologický a využívá se napříč obory od stavebnictví, přes zemědělství, chov mazlíčků až po obaly. Myslíte, že se jedná o nějakou high-tech novinku? Právě naopak. Mluvíme o obyčejných dlouhých a úzkých dřevěných hoblinách, které jsou známy také pod názvem dřevitá vlna.
Zkuste v létě recepty pro vegany: Pojďte prožít zdravé léto. Využijte dostupnost…

Zkuste v létě recepty pro vegany

30. červen 2022, REKLAMA
Pojďte prožít zdravé léto. Využijte dostupnost lokálního ovoce a zeleniny a vyzkoušejte zdravé veganské a vegetariánské recepty. Místo polotovarů si sami navařte a velkou část stravy jezte v syrovém stavu bez tepelné úpravy. S přípravou zdravějšího jídla vám pomůže kvalitní kuchyňský robot s vhodným příslušenstvím.
Listování: předcházející  | 4 | 5 [ 6 ]  7 | 8 další
Celkem 27 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.