Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Nechcete utrácet za zahraniční dovolenou? Užijte si krásy Čech s rodinou : Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí...
Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí dlouho očekávanou letní dovolenou. Vzhledem k vysoké inflaci a ekonomické nejistotě do budoucna jsou v kurzu spíše tuzemské pobyty. I ty mohou při troše snahy utvořit nezapomenutelné vzpomínky. V jakém kraji zažijete největší dobrodružství?
Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji: Pokud namísto přeplněných pláží u moře...

Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji

4. květen 2023, REKLAMA
Pokud namísto přeplněných pláží u moře preferujete poznávání různých míst, zůstaňte tentokrát v České republice, a to konkrétně v pohádkovém Jihočeském kraji. Stovky malebných rybníků, neuvěřitelně pulzující města, středověké hrady a romantické zámky, ale i přírodní skvosty. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno navštívit a kde hledat vhodné ubytování.
Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!: Češi patří mezi národy, které výrazné změny...

Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!

30. duben 2023, REKLAMA
Češi patří mezi národy, které výrazné změny moc nemusí, což dokazuje skutečnost, že se stěhují podle ČSÚ asi 3krát za život a ročně se pak stěhuje jen 250 000 Čechů. Tento trend vychází především z toho, že v minulosti bydleli lidé především ve vlastním, to se však s nástupem nájemního bydlení postupně mění.
Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!: Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít...

Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!

26. duben 2023, REKLAMA
Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít levného cestování a výletů do zahraničí, které nabízí kombinaci historie a zelených parků? Máme pro vás skvělé tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. A to nejen kvůli úžasným místům k vidění, ale také kvůli skvělým cenám letenek, které byste rozhodně neměli propásnout!
Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže: Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších...

Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže

21. duben 2023, Petr Kadlík
Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších před víc jak stoletím? Jak náročné bylo dostat se na Sněžku v době, když si turisté mohli o lanovce jen nechat zdát? Co lidé po vystoupání na vrchol Sněžky dělali jako první? Nebo kolik na Sněžce stálo pivo a proč se vyplatilo mít s sebou německé peníze? To vše vám prozradím.
V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?: Kam se vydat za trochou divočiny v České...

V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?

26. leden 2023, REKLAMA
Kam se vydat za trochou divočiny v České republice? Na tuto otázku se ptají zejména ti, kteří hledají klid, pohodu a nepotřebují se „tlačit“ v houfech výletníků na exponovaných místech národních parků. Běžte tam, kde objevíte lesy, mýtiny a potoky prakticky sami pro sebe.
Nejlehčí výstup na Lysou horu: Trasa z Visalají na Lysou horu po červené je...

Nejlehčí výstup na Lysou horu

24. listopad 2022, REKLAMA
Trasa z Visalají na Lysou horu po červené je dlouhá celkem 8 kilometrů a jde o jednu z nejoblíbenějších výstupových tras. S podporou asfaltové cesty se dá považovat za trasu nejlehčí a díky horským osadám taky nejmalebnější.
Jak se sbalit na dovolenou? : Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům...

Jak se sbalit na dovolenou?

10. listopad 2022, REKLAMA
Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům celého roku. Přebije ji snad jen zamilovanost a vše s ní spojené. K tomu, aby se vydařila, je však na místě se na ni dobře připravit. A balení rozhodně nenechávat na poslední chvíli.
Zamyšlený strom jako z Pána prstenů aneb když příroda čaruje: Příroda dokáže vytvořit neskutečné věci....

Zamyšlený strom jako z Pána prstenů aneb když příroda čaruje

29. září 2022, Petr Kadlík
Příroda dokáže vytvořit neskutečné věci. Stejně tak i lidská fantazie. A když se tyto dvě síly spojí, tak můžete v přírodě uvidět například i moudrého stromového enta ze světa Pána prstenů.
Jezdíte rádi vlakem na výlet? Tenhle tip vám může ušetřit čas i peníze: Je vlak váš oblíbený výletní dopravní...

Jezdíte rádi vlakem na výlet? Tenhle tip vám může ušetřit čas i peníze

15. září 2022, Petr Kadlík
Je vlak váš oblíbený výletní dopravní prostředek? Pokud při plánování výletu nemáte žádný pevný cíl, ale cestu vybíráte spíše podle dostupnosti vlakových spojů, tak pro vás máme tip na jedinečnou mapu, která vám s tím pomůže.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 17 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.