Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Za zubry a divokými koňmi na Lipno: Loni mezi obcemi Kobylnice a Plískov, na dohled od…
Loni mezi obcemi Kobylnice a Plískov, na dohled od známé Stezky korunami stromů vznikla nová rezervace velkých kopytníků. Ke stádečku divokých koní se v minulých dnech přidaly dvě zubři samičky. A budou další.
Vzhůru na moře ve vypůjčené lodi: zážitek, který si zamilujete: Pokud máte rádi moře, slunce a dobrodružství,…

Vzhůru na moře ve vypůjčené lodi: zážitek, který si zamilujete

3. prosinec 2023, REKLAMA
Pokud máte rádi moře, slunce a dobrodružství, pak je půjčování lodí ideální volbou pro vaši dovolenou. V zimě navíc můžete při půjčení lodě na příští léto výrazně ušetřit. Ať už se rozhodnete pro Chorvatsko nebo jinou destinaci, tak Vám půjčení lodě nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.
Krkonoše – Zlaté návrší, Pančavský vodopád, Labská bouda, Labský důl: Jedna z nejklasičtějších krkonošských tras s…

Krkonoše – Zlaté návrší, Pančavský vodopád, Labská bouda, Labský důl

2. listopad 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: Krkonoše, turistika, Zlaté návrší, Pančavský vodopád, Labská bouda, Labský důl ]
Jedna z nejklasičtějších krkonošských tras s úžasnými výhledy na hřebeny Krkonoš, vodopády a skalní masivy v Labském dole. Většina lidí tuhle trasu chodí tak jak jsem to napsala v titulku. Já ji šla obráceně :-).
Podzimní ubytování na Slovensku vám ukáže tuto zemi ve zcela nových barvách: Slovensko je oblíbenou destinací především v…

Podzimní ubytování na Slovensku vám ukáže tuto zemi ve zcela nových barvách

30. říjen 2023, REKLAMA
Slovensko je oblíbenou destinací především v zimě. Češi využívají zemi kvůli lyžařským střediskům, kterých je zde více než u nás a taktéž díky příznivějším lyžařským podmínkám.
První dojmy z nového Muzea Krkonoš ve Vrchlabí: Možná pamatujete legendární expozice Kámen a…

První dojmy z nového Muzea Krkonoš ve Vrchlabí

19. říjen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: Muzeum Krkonoš, Vrchlabí, Krkonoše, expozice Kámen a život, Krkonošské muzeum Vrchlabí, KRNAP ]
Možná pamatujete legendární expozice Kámen a život a Člověk a hory ve Vrchlabském klášteře. Historie této i ve světě známé výstavy skončila v roce 2017. Od té doby se pracovalo na rekonstrukci kláštera a nové expozici. Dnes proběhne od 9 hodin den otevřených dveří pro veřejnost. Já jsem měla možnost nahlédnout dovnitř již včera.
Josefovské louky – džungle, mokřady, vzácní ptáci a divocí koně na jednom místě: Nacházíme se v místech, první soukromé…

Josefovské louky – džungle, mokřady, vzácní ptáci a divocí koně na jednom místě

22. září 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: Josefov, divocí koně, louka, video ]
Nacházíme se v místech, první soukromé přírodní rezervace v Čechách. Díky lidem, kteří zde v minulém století hospodařili a vybudovali zavlažovací systém, který byl novými vlastníky (Českou společností ornitologickou) obnoven, vás nyní mohu pozvat nejen za ptáky, ale i hmyzem a obojživelníky do východočeské džungle a na pastviny divokých koní.
Dovolená s půjčeným autem: Kompletní průvodce pro bezproblémovou cestu: Dovolená je časem relaxace, odpočinku a nových…

Dovolená s půjčeným autem: Kompletní průvodce pro bezproblémovou cestu

28. srpen 2023, REKLAMA
Dovolená je časem relaxace, odpočinku a nových dobrodružství. A co může být lepším způsobem, jak objevovat nová místa, než za volantem vlastního automobilu? Půjčení auta vám dává svobodu a flexibilitu, kterou potřebujete, abyste mohli cestovat podle vlastního rozvrhu a objevovat skryté klenoty mimo vyšlapané turistické stezky. Avšak s touto svobodou přicházejí i určité zodpovědnosti. Jak vybrat tu správnou půjčovnu? Jak se vyvarovat skrytým poplatkům? Jak…
Ze Špindlerovy boudy na Sněžku a Obřím dolem do Pece pod Sněžkou: Výlet na Krkonoše, kteří si užijí všichni ti,…

Ze Špindlerovy boudy na Sněžku a Obřím dolem do Pece pod Sněžkou

21. srpen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: Krkonoše, turistika ]
Výlet na Krkonoše, kteří si užijí všichni ti, co mají rádi místy kamenitější terén a krásné výhledy. Já osobně nepatřím mezi fandy nejprofláklejších míst v Čechách, nicméně Sněžka byla přáním syna :-). Ze zištných důvodů jsem vyrazili v týdnu.
Projížďka z Vrchlabí na Strážné, kolem mramorového lomu a Luisiným údolím zpět: Vyrážíme kolmo a koloběžmo z centra Vrchlabí…

Projížďka z Vrchlabí na Strážné, kolem mramorového lomu a Luisiným údolím zpět

11. srpen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: turistika, Krkonoše ]
Vyrážíme kolmo a koloběžmo z centra Vrchlabí směr Špindlerův mlýn. Trošku se zapotíme při stoupání na Strážné. Odměnou nám bude krásné hřiště a pak jen mírně se vlnící nefrekventovaná cesta plná krásných míst.
Dovolená v Rumunsku? Transylvánie je kouzelná: Rumunsko se neobjevuje na předních příčkách…

Dovolená v Rumunsku? Transylvánie je kouzelná

8. srpen 2023, REKLAMA
Rumunsko se neobjevuje na předních příčkách dovolenkových žebříčků, ale je to velká škoda. Krásná je Bukurešť, ale ještě hezčí je mýtická Transylvánie. Region uvnitř karpatského oblouku má bohatou historii a multikulturní dědictví. Najdete tu spoustu pevností a hradů.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 19 stránek, zobrazit poslední stránku.