Biosmršť – aneb pojďme s mobilem hledat invazní druhy: Příští týden 26.-28. května 2023 se koná již...

Biosmršť – aneb pojďme s mobilem hledat invazní druhy

19. květen 2023, Lenka Kadlíková [ věda, výzkum ]
Příští týden 26.-28. května 2023 se koná již druhý ročník celorepublikové akce, která má pomoci zmapovat invazní druhy v České republice. Vyrazte na procházku a pomozte vědcům zmapovat situaci s druhy, které byly do české přírody zavlečeny a dělají tu neplechu. Stačí vám k tomu mobil.
Poštolky za oknem: Poštolka obecná je známá svou, na dravce...

Poštolky za oknem

18. květen 2023, Jiří Březina [ flóra & fauna ]
Poštolka obecná je známá svou, na dravce netypickou, ochotou hnízdit v těsném sousedství člověka. K naší velké radosti to postihlo také nás a už čtvrtým rokem máme na okně poštolčí rodinu.
Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu: Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo...

Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu

17. květen 2023, Lenka Kadlíková [ ochrana životního prostředí ]
Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo pod hnízdem, mrtvá samice vzácného orla mořského. Hasiči pak našli na hnízdě mrtvé mládě.
Jak se nejlépe starat o psí srst: Péče o psí srst je velmi důležitá. Možná se...

Jak se nejlépe starat o psí srst

17. květen 2023, REKLAMA [ flóra & fauna ]
Péče o psí srst je velmi důležitá. Možná se to na první pohled nemusí zdát, ale opravdu je to tak. Kvalita srsti může odrážet zdraví psa a pravidelná péče o ni může předcházet zdravotním problémům. Dnes jsme se na toto téma zaměřili trochu blíže a přinášíme vám několik tipů, díky kterým bude váš pes dokonale spokojený.
Nevíte kam za přírodou? Zkuste lázně: Hledáte-li místo, kde je prostor pro klidný únik...

Nevíte kam za přírodou? Zkuste lázně

17. květen 2023, REKLAMA [ aktivity v přírodě ]
Hledáte-li místo, kde je prostor pro klidný únik do přírody a zároveň se tam můžete pohodlně regenerovat, ideální volbou jsou pro vás lázně. Lázeňská zařízení totiž nabízí širokou škálu léčebných a relaxačních procedur, které pomohou s regenerací vašeho těla, a navíc mnoho lázní se nachází v malebném prostředí uprostřed přírody, což zajistí i psychický odpočinek od každodenního stresu a shonu. Umístění lázní v přírodě vám umožní...
Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025: Vláda představila základní informace k cestě...

Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025

17. květen 2023, Lenka Kadlíková [ recyklace a třídění ]
Vláda představila základní informace k cestě jakou hodlá řešit velké množství odpadu ve formě pet lahví a plechovek a usnadnit jejich recyklaci. Podle ministra životního prostředí Hladíka je cílem projektu vrátit do oběhu až 90 % tohoto odpadu.
Nechcete utrácet za zahraniční dovolenou? Užijte si krásy Čech s rodinou : Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí...

Nechcete utrácet za zahraniční dovolenou? Užijte si krásy Čech s rodinou

17. květen 2023, REKLAMA [ turistika, cestování ]
Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí dlouho očekávanou letní dovolenou. Vzhledem k vysoké inflaci a ekonomické nejistotě do budoucna jsou v kurzu spíše tuzemské pobyty. I ty mohou při troše snahy utvořit nezapomenutelné vzpomínky. V jakém kraji zažijete největší dobrodružství?
Konsolidační balíček a dopady na ochranu přírody: Ekonomické debaty na téma vládní konsolidační...

Konsolidační balíček a dopady na ochranu přírody

13. květen 2023, Lenka Kadlíková [ komentáře ]
Ekonomické debaty na téma vládní konsolidační balíček probíhají od čtvrtka podstatě nepřetržitě. Už méně, spíš vůbec, nejsou vidět v médiích debaty jaký dopad budou mít navrhované změny na ochranu přírody.
Jak dron pomáhá ve výzkumu změn v krkonošské tundře: Unikátnost krkonošské tundry tkví především v...

Jak dron pomáhá ve výzkumu změn v krkonošské tundře

12. květen 2023, Lenka Kadlíková [ věda, výzkum ]
Unikátnost krkonošské tundry tkví především v tom, že se zde v době ledové pomíchala severská arktická a alpská tundra. Vzniklo tu tak společenství, které nemá nikde na světě obdoby. Odborníci z Krnap a českých univerzit se snaží přijít na kloub tomu jak a proč se krkonošská tundra v posledních desetiletích tak zásadně proměňuje a jak se bude vyvíjet dále. Aby mohli navrhnout řešení, která pomohou tuto unikátní přírodu zachovat. Pomáhá jim v tom i...
Nové krkonošské lávky od studentů ČVUT - splynutí s přírodou, moderna, i “silniční” most: Další krkonošské lávky potřebují výměnu,...

Nové krkonošské lávky od studentů ČVUT - splynutí s přírodou, moderna, i “silniční” most

11. květen 2023, Lenka Kadlíková [ komentáře ]
Další krkonošské lávky potřebují výměnu, protože dosluhují. Krnap znovu oslovil Ústav navrhování II fakulty ČVUT. V minulých letech společně realizovali projekt útulen a lávek, který získal ocenění Počin veřejného investora v Krkonošské ceně za architekturu. Ještě v květnu se projdete po 210bpm, Kokrháči, Klínovvce, Nelávce... Jak se jim vedlo tentokrát?
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 307 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.