Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!: Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi...

Jak Češi třídí elektroodpad? Desetina z nás ho vyhodí do obyčejné popelnice!

14. listopad 2022, Petr Kadlík [ recyklace a třídění ]
Jak dlouho vám vydrží elektronika? Často asi kratší dobu, než jakou jste předpokládali při jejím nákupu. Co s porouchanou a neopravitelnou (a nebo už jen nepotřebnou) elektronikou uděláte?
Budou elektromobily jezdit na baterie z konopí?: Jedním z problémů dnešních elektromobilů jsou...

Budou elektromobily jezdit na baterie z konopí?

11. listopad 2022, Petr Kadlík [ technika a příroda ]
Jedním z problémů dnešních elektromobilů jsou akumulátory. Potřebovali bychom, aby byly lehčí, měly větší kapacitu, byly nehořlavé a jejich výroba i likvidace byla šetrnější k životnímu prostředí. Toto všechno možná pomohou vyřešit LiS/B4C, k jejichž výrobě se využívá konopí.
Proč si zvířata hrají?: Jak na veselé hrátky nejrůznějších...

Proč si zvířata hrají?

11. listopad 2022, Bohumil Bauše [ flóra & fauna ]
Jak na veselé hrátky nejrůznějších zvířecích mláďat pohlíží vzdělaný přírodovědec? Něco vám o tom prozradí text profesora Bohumila Baušeho, mimo jiné spoluautora původního Ottova slovníku naučného a autora řady populárně-naučných knih o přírodě.
Jak se sbalit na dovolenou? : Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům...

Jak se sbalit na dovolenou?

10. listopad 2022, REKLAMA [ turistika, cestování ]
Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům celého roku. Přebije ji snad jen zamilovanost a vše s ní spojené. K tomu, aby se vydařila, je však na místě se na ni dobře připravit. A balení rozhodně nenechávat na poslední chvíli.
Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima: Více jak deset let po katastrofě v jaderné...

Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima

3. listopad 2022, REKLAMA [ technika a příroda ]
Více jak deset let po katastrofě v jaderné elektrárně Fukušima se do některých prázdných míst vrací lidé. Naráží zde však na překvapivý jev. V evakuační zóně, která je postupně čištěna od radioaktivního spadu, je totiž nebývale živo. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči v dokumentu Fukušima: Příroda v nebezpečné oblasti, který v premiéře uvede Viasat Nature.
Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!: Jak mají podle vás na podzim vypadat městské...

Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!

1. listopad 2022, Petr Kadlík [ ekoporadna ]
Jak mají podle vás na podzim vypadat městské parky? Mají být plné „nepořádku“ ze spadaného listí a nebo „krásně čisté“ a uklizené? Zkuste se nechat inspirovat jedním velkým městem v Holandsku, které zkouší letité tradice správného vzhledu parků porušit.
Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné? : Pod tíhou současné nestability a zdražování...

Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné?

1. listopad 2022, REKLAMA [ ekoporadna ]
Pod tíhou současné nestability a zdražování energií se lidé stále častěji upínají k možnostem, jejichž služeb by měli v ideálním případě využívat již dávno. To platí obzvlášť pro majitele rodinných domů, protože nároky těchto nemovitostí nejsou ničím zanedbatelným. Jaké řešení vám nesmí uniknout?
Liška obecná - legendární krásný a vychytralý obyvatel naší přírody: Liška obecná (Vulpes vulpes) si díky své...

Liška obecná - legendární krásný a vychytralý obyvatel naší přírody

31. říjen 2022, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Liška obecná (Vulpes vulpes) si díky své chytrosti a jedinečnému vzhledu zajistila místo v pohádkách a legendách řady národů po celém světě, včetně toho našeho. Jaká je ale tato krásná šelma ve skutečnosti?
Pandí zázrak: usmíří umírající panda Tchaj-wan a Čínu?: Pandy jsou mezi návštěvníky ZOO vždy velmi...

Pandí zázrak: usmíří umírající panda Tchaj-wan a Čínu?

30. říjen 2022, Petr Kadlík [ ze zahraničí ]
Pandy jsou mezi návštěvníky ZOO vždy velmi oblíbenou a také vzácnou atrakcí. Platí to i pro pár pand velkých, který před několika lety získala nejvýznamnější zoologická zahrada na Tchaj-wanu. Nyní se ale zdravotní stav jedné z pand prudce zhoršuje.
Prezident Masaryk a jeho milovaní koně: Když se mluví o našem prvním prezidentovi, tak...

Prezident Masaryk a jeho milovaní koně

28. říjen 2022, Petr Kadlík [ osobnosti ]
Když se mluví o našem prvním prezidentovi, tak se zmiňují hlavně jeho nezpochybnitelné zásluhy o stát. Tomáš Garrigue Masaryk ale nebyl jen profesorem, politikem a prezidentem. TGM byl také velký milovník koní a proto mu v dnešní významný den náleží místo i v našem magazínu.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 295 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.