Rubrika: EKOPORADNA

Zahrada pro nejmenší: Zahrada bývá plná tvarů, barev, vůní, chutí i…

Zahrada pro nejmenší

21. únor 2023, RNDr. Jiří Jakl
Zahrada bývá plná tvarů, barev, vůní, chutí i zvuků a děti je vnímají. Ty nejmenší ale nebudou chodit mezi záhony. To my jim něco vypěstujeme a natrháme. Také se „škodami“ musíme předem počítat a i přesto malé zahrádkáře do různých činností zapojovat. Co tedy s malými dětmi na zahradě dělat?
Jak pomoci přírodě v každodenním životě?: Naše společnost prošla za uplynulých třicet let…

Jak pomoci přírodě v každodenním životě?

17. únor 2023, REKLAMA
Naše společnost prošla za uplynulých třicet let bouřlivým vývojem. Dokonale to ilustruje například náš vztah k přírodě. Zatímco na začátku 90. let všichni předpokládali, že chránit přírodu musí především stát, dnes všichni víme, že začít musíme u sebe. Ale jak?
Význam ochrany a hydratace pokožky: Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží…

Význam ochrany a hydratace pokožky

27. leden 2023, REKLAMA
Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží často nepijí dostatek vody potřebné k tomu, aby byla jejich pokožka zdravá a hebká. Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zdraví a vzhled své pokožky, je pravidelně ji hydratovat. Vaše kůže se skládá ze tří vrstev – vnější (epidermis), spodní kůže (dermis) a podkožní tkáň. Když vnější vrstva vaší pokožky neobsahuje dostatek vlhkosti, pokožka ztratí svou pružnost, hebkost, a…
Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?: Hebe je moderní a přátelská drogerie…

Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?

27. leden 2023, REKLAMA
Hebe je moderní a přátelská drogerie nabízející pečlivě vybraný, rozmanitý sortiment a exkluzivní produkty – to vše za mimořádně atraktivní ceny.
Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?: České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček,…

Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?

4. leden 2023, Radek Janoušek
České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček, to k sobě prostě neodmyslitelně patří. Co ale se stromkem, který už jako tradiční sváteční ozdoba dosloužil? Článek vám poradí, jak správně zrecyklovat řezaný živý nebo případně i umělý vánoční stromek.
Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!: Není tráva jako tráva a není sekačka jako…

Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!

4. leden 2023, REKLAMA
Není tráva jako tráva a není sekačka jako sekačka. Na běžnou a pravidelnou úpravu vaší zahrady budete potřebovat jinou sekačku než na sečení vysoké trávy a luk. V článku se zaměříme právě na vysokou trávu a její likvidaci. Nejpoužívanějšími nástroji pro sečení vysoké trávy na zahradách, ale i menších loukách jsou bubnové sekačky a motorové kosy neboli křovinořezy. Ty využijete nejen k sečení vysoké trávy, ale také k úpravě běžného trávníku…
Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?: Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou…

Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?

20. prosinec 2022, Petr Kadlík
Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou stopu a je proto „lepší“ pro přírodu? Živý přece vyroste sám, takže musí být ekologičtější! Ale umělý zase můžete používat opakovaně, takže ten musí být lepší! Má tahle volba svého vítěze a poraženého?
Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?: Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje…

Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?

13. prosinec 2022, Anna Nebeská
Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje imunitu? Je mezi lesním a lučním medem rozdíl z hlediska jejich pozitivních účinků na lidské zdraví? A proč zvlášť v zimě nevyplatí „v akci“ kupovat levný med? Na to všechno vám odpoví náš medový článek.
6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii: Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale…

6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii

13. prosinec 2022, REKLAMA
Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale stýská po slunci? Pomohou nejen procházky přírodou, ale také pár výrazných změn v interiéru. Inspirujte se tipy, které vás nebudou stát moc peněz a do vašeho domova vnesou svěží energii.
Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?: Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic…

Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?

6. prosinec 2022, Anna Nebeská
Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic příjemného. Proč ale výkaly malé kočky vydávají intenzivnější zápach než ty, které vytvoří pes? Jaké biochemické procesy se v těle kočky odehrávají, že je zápach kočičích exkrementů tak silný?
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 26 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.