Rubrika: EKOPORADNA

Ekorady pro každý den

9. leden 2008, RNDr. Jiří Jakl
S radami jak šetřit životní prostředí už pouhým svým chováním se snad setkal již každý. V současnosti vznikla řada stránek, kde je tato problematika obšírně rozváděna, zde si dovolím krátký přehled (včetně odkazů o kterých jste možná slyšeli, ale sami je do vyhledávače nezadali).

Minuta týdně pro životní prostředí - Teplo, teplíčko

16. říjen 2007, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Úniky tepla z našich bytů či kanceláří se skládají z úniků neprůhlednými konstrukcemi (stěny, podlahy, stropy), úniky výplněmi otvorů (okna, dveře) a úniky větráním. Větráním ztratíme v běžném objektu nejvíce – asi 35 až 50% (okny a dveřmi až 25%, obvodovými zdmi až 20%, střechou až 15% a podlahou

Minuta týdně pro životní prostředí - Pocit tepla teploměr nezměří

9. říjen 2007, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Optimální a tedy i zdravá teplota v obývacím pokoji či kanceláři je mezi 20 a 22 stupni Celsia při relativní vlhkosti mezi 45 a 65 procenty.

Minuta týdně pro životní prostředí - Odpad vzniká již při nákupu

2. říjen 2007, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Obaly od zakoupeného zboží tvoří téměř třetinu všech odpadů, proto již při nákupu rozhodujeme o tom, kolik odpadu vyprodukujeme. Předcházíme vzniku odpadů a ty, které vzniknou, třídíme.

Minuta týdně pro životní prostředí - Tisk s rozumem

25. září 2007, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
K pozornému přečtení této ekorady potřebujete přibližně minutu. Minuta týdně pro Vaše životní prostředí.
Jak ušetřit benzín?: Několik tipů, jak snížit spotřebu benzínu...

Jak ušetřit benzín?

4. září 2007, Vojtěch Dostál
Několik tipů, jak snížit spotřebu benzínu Vašeho auta. Možností, jak snížit spotřebu benzínu a potažmo snížit emise z aut, je více. Levnější, než si pořizovat hybridní auto, je zvýšení efektivity jízdy. Nabízím vám 15 možností, jak snížit spotřebu paliva.
Jak přežít setkání s medvědem?: Chystáte se na dovolenou například do slovenské...

Jak přežít setkání s medvědem?

11. červenec 2007, Mgr. Jana Hájková
Chystáte se na dovolenou například do slovenské přírody? Našla jsem pro vás několik tipů jak se chovat při setkání s medvědy, kteří jsou na slovensku momentálně velkým problémem.

Kořenová čistička (KČOV) nebo mechanická domovní čistička odpadních vod (DČOV)?

26. červen 2007, Lenka Kadlíková
Toď otázka. Každá z těchto typů čističek odpadních vod mají své výhody a nevýhody. Právě ty se vám nyní pokusím přiblížit a usnadnit tak rozhodování. Krom toho zde najdete i další zajímavé informace.
Chov strašilek: Chov většiny druhů strašilek je velice snadný,...

Chov strašilek

15. červen 2007, Helena Lálová
Chov většiny druhů strašilek je velice snadný, péči o ně zvládne i dítě školního věku. Důležitá je především volba vhodné velikosti insektária, potravy a dodržování správné vlhkosti (vycházející z podmínek v místě původního výskytu). Navíc druhy chované po dlouhé generace v zajetí jsou již aklimatizované a nevyžadují tak přísné dodržování svých původních přírodních podmínek.

Žumpa, septik,domovní čistírna odpadních vod - pro a proti

17. květen 2007, Lenka Kadlíková
Toť otázka pro nejednoho majitele domu. Právě Vám, kteří řešíte nevyhovující stav nakládání s odpadními vodami ve vaší nemovitosti, či stavíte novou nemovitost, se pokusím vysvětlit základní rozdíly, klady a zápory jednotlivých variant jak vyřešit čištění odpadních vod tam, kde není kanalizace a obecní čistírna odpadních vod.
Listování: předcházející  | 14 | 15 [ 16 ]  17 | 18 další
Celkem 24 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.