Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima: Více jak deset let po katastrofě v jaderné...

Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima

3. listopad 2022, REKLAMA
Více jak deset let po katastrofě v jaderné elektrárně Fukušima se do některých prázdných míst vrací lidé. Naráží zde však na překvapivý jev. V evakuační zóně, která je postupně čištěna od radioaktivního spadu, je totiž nebývale živo. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči v dokumentu Fukušima: Příroda v nebezpečné oblasti, který v premiéře uvede Viasat Nature.
Elektromobil ve službách zdravotnické záchranné služby: ano, nebo ne?: Elektromobily k sobě dnes přitahují čím dál...

Elektromobil ve službách zdravotnické záchranné služby: ano, nebo ne?

26. září 2022, Petr Kadlík
Elektromobily k sobě dnes přitahují čím dál větší pozornost. Někdo je pokládá za slepou cestu vynucenou jen „úředníky z EU“, jiní vidí v elektromobilech budoucnost čisté dopravy nezávislé na fosilních palivech. Jsou ale dnešní elektromobily se všemi svými výhodami i nevýhodami vhodné k zachraňování životů?
Dotace 100 000 Kč pro každého, kdo vymění auto za elektrokolo! Měli byste zájem?: Jezdíte po městě autem, ale uvažujete ho...

Dotace 100 000 Kč pro každého, kdo vymění auto za elektrokolo! Měli byste zájem?

23. srpen 2022, Petr Kadlík
Jezdíte po městě autem, ale uvažujete ho nahradit za elektrokolo? Jestli je jedinou překážkou v takové výměně cena nového elektrokola, tak tento problém má s podporou státu zajímavé řešení.
Auta ve městě že neškodí lidem? Toto město s 80 000 obyvateli je zakázalo a nelituje!: Patří osobní auta do měst, nebo tam jsou na...

Auta ve městě že neškodí lidem? Toto město s 80 000 obyvateli je zakázalo a nelituje!

20. srpen 2022, Petr Kadlík
Patří osobní auta do měst, nebo tam jsou na obtíž a navíc škodí zdraví? Zatímco u nás kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda pokládá emise z aut za zdraví neškodné a navíc chce ve městě omezovat cyklisty, tak ve španělském městě Pontevedra to vidí obráceně. Zakázali tam auta!
E.ON Energy Globe už brzy bude mít svého vítěze! Rozhodněte o něm i vy: Letošní ročník ekologické soutěže E.ON Energy...

E.ON Energy Globe už brzy bude mít svého vítěze! Rozhodněte o něm i vy

17. srpen 2022, REKLAMA
Letošní ročník ekologické soutěže E.ON Energy Globe je ve finále! Za svůj hlas můžete získat i skvělé ceny.
Význam fotovoltaiky roste. Co vše si musíte pořídit, chcete-li doma vlastní solární elektrárnu?: Vzhledem k aktuální situaci ohledně rostoucích...

Význam fotovoltaiky roste. Co vše si musíte pořídit, chcete-li doma vlastní solární elektrárnu?

4. srpen 2022, REKLAMA
Vzhledem k aktuální situaci ohledně rostoucích cen energií je stále důležitější investovat do systémů a zařízení, díky nimž budete méně závislí na centrálních dodávkách ze sítě. Platí to zejména pro elektřinu, jejíž ceny se dnes šplhají do závratných výší, což už začíná trápit poměrně značné množství majitelů nemovitostí. Máte-li vlastní rodinný dům, vyplatí se pořídit si domácí solární elektrárnu.
Chybí nám letadla, schopná hasit velké lesní požáry: Ohromný požár v Národním parku České...

Chybí nám letadla, schopná hasit velké lesní požáry

26. červenec 2022, Petr Kadlík
Ohromný požár v Národním parku České Švýcarsko nám připomenul, co dokáže oheň. Máme ale proti hořícím lesům dostatečnou obranu? Jak jsou na tom naši hasiči s leteckou technikou?
Levný elektromobil v nabídce supermarketu: Líbilo by se vám mít v dnešní době šílených...

Levný elektromobil v nabídce supermarketu

7. červenec 2022, Petr Kadlík
Líbilo by se vám mít v dnešní době šílených cen benzínu a nafty před domem zaparkovaný levný elektromobil s provozem zadarmo? Pokud vás od toho odrazuje vysoká cena elektromobilů, tak německý LIDL má nabídku přesně pro vás. Je v tom ale malý háček.
Umíte v interiéru pracovat se světlem? : Práce se světlem, a to jak přirozeným, tak...

Umíte v interiéru pracovat se světlem?

26. únor 2022, REKLAMA
Práce se světlem, a to jak přirozeným, tak umělým, je poměrně náročnou disciplínou, která má značný vliv na to, jak bude interiér zdařilý a funkční. Cílem je doma vytvořit takové světelné schéma, které bude fungovat a v interiéru navodí příjemnou atmosféru.
Jedinečná nabídka nejen pro školy: chcete navštívit české elektrárny a přitom nevytáhnout paty z domu?: Chtěli byste navštívit běžně nepřístupné...

Jedinečná nabídka nejen pro školy: chcete navštívit české elektrárny a přitom nevytáhnout paty z domu?

23. únor 2022, Martin Schreier
Chtěli byste navštívit běžně nepřístupné prostory českých jaderných elektráren nebo elektráren využívajících obnovitelné zdroje energie a k tomu si vyslechnout odborný výklad o jejich fungování? Tuto zajímavou možnost, vhodnou pro školy i soukromé osoby, vám nabízí projekt Virtuálně v elektrárně. Termíny a způsoby registrace se dozvíte v článku.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 další
Celkem 4 stránky, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.