Probíhá mezinárodní soutěž o nejveselejší fotku z divoké přírody. Pomůžete vybrat tu nejlepší?: Máte smysl pro humor a milujete povedené snímky...

Probíhá mezinárodní soutěž o nejveselejší fotku z divoké přírody. Pomůžete vybrat tu nejlepší?

25. říjen 2022, Petr Kadlík [ foto a video ]
Máte smysl pro humor a milujete povedené snímky divokých zvířat? Chtěli byste získat téměř 15000 korun? Máme pro vás informaci o mezinárodní fotografické soutěži Comedy Wildlife Photography Awards, kde na vás právě taková příležitost čeká.
Sýkora koňadra - krásný a chytrý návštěvník našich krmítek: Sýkora koňadra (Parus major) je díky svému...

Sýkora koňadra - krásný a chytrý návštěvník našich krmítek

24. říjen 2022, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Sýkora koňadra (Parus major) je díky svému jedinečnému zbarvení a velkému rozšíření mezi lidmi poměrně dost známá. Chcete se o tomto krásném ptáku přesto dozvědět ještě něco nového?
Smutná minulost a snad šťastná budoucnost stromů v Krkonoších: Víte, že dnes slavíme mezinárodní Den stromů?...

Smutná minulost a snad šťastná budoucnost stromů v Krkonoších

20. říjen 2022, Petr Kadlík [ chráněné oblasti ]
Víte, že dnes slavíme mezinárodní Den stromů? Tak co se při této příležitosti dozvědět něco o historii stromů v Krkonoších, kterých je tam momentálně téměř 18 milionů? Jejich historie totiž rozhodně není jednoduchá a veselá.
Skutečně hollywoodský herec Morgan Freeman zachraňuje včely?: Herec Morgan Freeman patří mezi ty umělce,...

Skutečně hollywoodský herec Morgan Freeman zachraňuje včely?

19. říjen 2022, Petr Kadlík [ osobnosti ]
Herec Morgan Freeman patří mezi ty umělce, jejichž výkony se ve filmech nedají přehlédnout. Před několika lety ale zaujalo svět jeho prohlášení, že se osobně začal zabývat včelařstvím a ohroženým včelám věnoval celý svůj velký ranč. Je to ale opravdu tak?
Pohádková želva ze Zeměplochy? Kdepak, želva se zelenými vlasy skutečně existuje!: Pokud jste někdy četli knihy Terryho Pratchetta,...

Pohádková želva ze Zeměplochy? Kdepak, želva se zelenými vlasy skutečně existuje!

14. říjen 2022, Petr Kadlík [ flóra & fauna ]
Pokud jste někdy četli knihy Terryho Pratchetta, tak jistě znáte obří želvu A'Tuin. Nádherné stvoření na obrázku sice vypadá přesně želva z bájné Zeměplochy, ale nepotkáte jí při její cestě vesmírem. Žije v Austrálii a říká se jí krátkokrčka dlouhoocasá (Elusor macrurus).
Zázračné plody růže šípkové: jak šípek sbírat, sušit a recepty na jeho zpracování: Lidé dnes utrácí peníze za nejrůznější...

Zázračné plody růže šípkové: jak šípek sbírat, sušit a recepty na jeho zpracování

12. říjen 2022, Lenka Kadlíková [ ekoporadna ]
Lidé dnes utrácí peníze za nejrůznější „zdravé produkty“ a přitom si neuvědomují, že se řada z nich vyrábí z něčeho, co zdarma a bez povšimnutí roste kolem jejich cesty k domovu. Pojďte si s námi vyzkoušet, jak mohou šípky, tedy plody růže šípkové (Rosa canina), zadarmo pomoci i vám.
Přátelství k čápům spojilo 15 vesnic z 15 zemí. Přidá se i Česko?: Chybí vám poslední dobou pozitivní zprávy?...

Přátelství k čápům spojilo 15 vesnic z 15 zemí. Přidá se i Česko?

11. říjen 2022, Petr Kadlík [ ochrana životního prostředí ]
Chybí vám poslední dobou pozitivní zprávy? Jednu pro vás máme. Je o řadě vesniček z celé Evropy, které se bez ohledu na jazyk, národnost nebo náboženství rozhodly spolupracovat s jediným cílem: pomáhat čápům.
Výsledek 15 let činnosti záchranné stanice pro veverky: více než tisíc zachráněných veverčat!: Skoro každý miluje veverky, ale jen málokdo se o...

Výsledek 15 let činnosti záchranné stanice pro veverky: více než tisíc zachráněných veverčat!

9. říjen 2022, Petr Soukup [ flóra & fauna ]
Skoro každý miluje veverky, ale jen málokdo se o jejich mláďata v nouzi umí skutečně odborně postarat. Zajímá vás, jak to funguje v záchranné stanici pro veverky Pinky (známé též jako „Veveřáci“), kde se o malé veverky v nouzi starají již rovných 15 let?
Slunéčko sedmitečné - přítel dětí a zemědělců, ale také nebezpečný predátor: Také jste se jako dítě ptali: „Beruško, kam...

Slunéčko sedmitečné - přítel dětí a zemědělců, ale také nebezpečný predátor

9. říjen 2022, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Také jste se jako dítě ptali: „Beruško, kam poletíš? Do nebíčka, nebo do peklíčka?“ Kam se tehdy beruška vydala sice nevíme, ale o samotném slunéčku sedmitečném (Coccinella septempunctata) vám toho můžeme prozradit dost.
Vlk obecný - největší divoká šelma naší přírody: Sledujete dramatický osud divokého vlka, kterého...

Vlk obecný - největší divoká šelma naší přírody

7. říjen 2022, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Sledujete dramatický osud divokého vlka, kterého před pár dny našli zraněného v Krušnohoří? Náš článek vám nabízí možnost, jak se o tomto krásném a jedinečném vládci evropské přírody dozvědět víc. Víte například, čím si vlk obecný (Canis lupus) vysloužil přezdívku „zvířecí doktor“?
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 295 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.