Na problematické vlky budeme připraveni! Ministerstva schválila pohotovostní plán: To, že se vlci po desítkách let začínají...

Na problematické vlky budeme připraveni! Ministerstva schválila pohotovostní plán

4. květen 2023, Lenka Kadlíková [ flóra & fauna ]
To, že se vlci po desítkách let začínají toulat a lovit v české krajině je fakt, na který si budeme muset zvyknout. Záleží jen a jen na nás jestli jim povolíme se přiblížit, jednoduše získat potravu a zvýšit tak riziko konfliktu přímo s člověkem nebo ztrát na domácích zvířatech. Veškeré snahy odborníků společně s ministerstvy životního prostředí a zemědělství vedou k tomu aby se to nestalo.
Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji: Pokud namísto přeplněných pláží u moře...

Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji

4. květen 2023, REKLAMA [ turistika, cestování ]
Pokud namísto přeplněných pláží u moře preferujete poznávání různých míst, zůstaňte tentokrát v České republice, a to konkrétně v pohádkovém Jihočeském kraji. Stovky malebných rybníků, neuvěřitelně pulzující města, středověké hrady a romantické zámky, ale i přírodní skvosty. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno navštívit a kde hledat vhodné ubytování.
Ochrana vzácného papouška jako originální dar Austrálie ke korunovaci pro krále Karla III. : V sobotu 6. května proběhne v Anglii korunovace...

Ochrana vzácného papouška jako originální dar Austrálie ke korunovaci pro krále Karla III.

4. květen 2023, Petr Kadlík [ ochrana životního prostředí ]
V sobotu 6. května proběhne v Anglii korunovace nového britského krále Karla III. a královny Camilly. Na tom z hlediska ochrany přírody není nic až tak zajímavého. Zajímavý je ale dar, který novému králi k jeho korunovaci daruje vláda Austrálie.
Za zvířaty do ZOO Liberec: ZOO Liberec je jednou z největších zoologických...

Za zvířaty do ZOO Liberec

4. květen 2023, REKLAMA [ flóra & fauna ]
ZOO Liberec je jednou z největších zoologických zahrad v České republice a zároveň tou nejstarší. První impulsy k vybudování zoologické zahrady v Liberci jsou z přelomu 19. a 20. století. Zahrada byla otevřena už v roce 1904. Počet chovaných druhů postupně rostl. Nejdříve zde chovali zejména ptactvo, srnce a ovce. Už před 1. světovou válkou k nim přibyli také draví ptáci plazi, ryby, opice, divoký buvol, dikobraz a malé šelmy. V roce 1913 už ZOO chovala 240...
Sedmikráska chudobka - léčivka z každého trávníku: Sedmikráska není plevel. Hned z jara krásně...

Sedmikráska chudobka - léčivka z každého trávníku

3. květen 2023, Lucie Hladková [ flóra & fauna ]
Sedmikráska není plevel. Hned z jara krásně ozdobí trávníky svými malinkými bíložlutými květy. Krom toho vám pomůže zbavit se různých zdravotních neduhů, ale také může pomoci zhubnout do plavek.
Oheň, špekáčky, keltové a čarodějnice: Dnes bude většina z nás pálit čarodějnice a...

Oheň, špekáčky, keltové a čarodějnice

30. duben 2023, Lenka Kadlíková [ aktivity v přírodě ]
Dnes bude většina z nás pálit čarodějnice a pochutnávat si na laskominách dělaných na ohni. Pojďme si říct něco o ohni, dobrém jídle, Keltech a čarodějnicích.
Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!: Češi patří mezi národy, které výrazné změny...

Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!

30. duben 2023, REKLAMA [ turistika, cestování ]
Češi patří mezi národy, které výrazné změny moc nemusí, což dokazuje skutečnost, že se stěhují podle ČSÚ asi 3krát za život a ročně se pak stěhuje jen 250 000 Čechů. Tento trend vychází především z toho, že v minulosti bydleli lidé především ve vlastním, to se však s nástupem nájemního bydlení postupně mění.
Odhalené spiknutí o Rainforest Alliance a hmyzu v potravinách aneb skutečný význam loga se zelenou žabičkou: Internet je úžasná věc. Může sloužit ke...

Odhalené spiknutí o Rainforest Alliance a hmyzu v potravinách aneb skutečný význam loga se zelenou žabičkou

26. duben 2023, Petr Kadlík [ ochrana životního prostředí ]
Internet je úžasná věc. Může sloužit ke zlepšování úrovně vzdělání, rychlému šíření důležitých informací, může neskutečným způsobem globálně pomoci lidstvu. Tedy, pokud se dříve ten samý svět díky šíření „zaručených zpráv“, lží a dezinformací nevrátí zpět do doby kamenné.
Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!: Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít...

Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!

26. duben 2023, REKLAMA [ turistika, cestování ]
Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít levného cestování a výletů do zahraničí, které nabízí kombinaci historie a zelených parků? Máme pro vás skvělé tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. A to nejen kvůli úžasným místům k vidění, ale také kvůli skvělým cenám letenek, které byste rozhodně neměli propásnout!
Jak poznat medvědí česnek a neskončit v nemocnici: Medvědí česnek se těší v poslední době...

Jak poznat medvědí česnek a neskončit v nemocnici

26. duben 2023, Lucie Hladková [ ekoporadna ]
Medvědí česnek se těší v poslední době takové popularitě, že se pro ně vydávají i v botanice nezkušené hospodyňky. Domů si tak mohou přinést místo česneku jedovatou konvalinku nebo ocún.
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 307 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.