Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Proč si pořídit hodinky ze dřeva?: I když se s příchodem mobilních telefonů mohlo…

Proč si pořídit hodinky ze dřeva?

28. září 2021, REKLAMA
I když se s příchodem mobilních telefonů mohlo chvíli zdát, že nad hodinkami se začíná smrákat, naštěstí se tak nestalo. Lidé stále touží mít časomíru nejen v kapse, ale i na zápěstí. Nejedná se totiž pouze o praktický, nýbrž také o dekorativní doplněk. Zvláště to pak platí v případě dřevěných hodinek.
Blíží se sezona grilování. S americkým grilem WEBER vytvoříte dokonale lahodné pokrmy snadno a rychle: Zima se začíná chýlit ke svému konci a pomalu…

Blíží se sezona grilování. S americkým grilem WEBER vytvoříte dokonale lahodné pokrmy snadno a rychle

27. leden 2021, REKLAMA
Zima se začíná chýlit ke svému konci a pomalu nastává teplejší období. Na to se jistě těší ti z vás, kteří mají rádi posezení venku na zahradě. K němu nepochybně patří také grilování. Už nyní je nejvyšší čas na pořízení nového grilu, pokud vám starý již dosluhuje, případně se chcete poohlédnout po kvalitnějším zařízení. V tom případě doporučuji zvolit některý z produktů značky WEBER.
Cenotes – vstup do mayského podsvětí i vyhledávaná turistická atrakce : Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím…

Cenotes – vstup do mayského podsvětí i vyhledávaná turistická atrakce

14. únor 2020, Kateřina Francová
Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím tajuplných mayských staveb, ale i jedinečným labyrintem podzemních jeskyní zaplavených vodou. Jeskyně a velké jámy obklopené džunglí známé jako “cenotes” jsou dnes turisticky vyhledávanou přírodní atrakcí. V minulosti cenotes sloužily jako zdroj pitné vody i obětiště.
S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence: Velký bariérový útes sice v posledních letech…

S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence

3. říjen 2017, Jiří Černý
[ téma: Velký bariérový útes, bělení korálů, technologie, umělá inteligence, drony ]
Velký bariérový útes sice v posledních letech postihlo rozsáhlé bělení, ale stále žije. A jeho stav je zapotřebí průběžně sledovat.
Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci: Práce v dolech vždy byla a stále je velmi…

Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci

28. červenec 2017, Jaromír Vávra
Práce v dolech vždy byla a stále je velmi těžká a náročná. V dávné minulosti hluboko v dolech často pracovaly děti, a ještě nedávno i koně. Život koní v podzemí Vám dnes představíme.
Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III: Ekologická organizace Greenpeace využívá ke…

Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III

5. červenec 2011, Petr Kadlík
Ekologická organizace Greenpeace využívá ke svým akcím již od roku 1978 loď s názvem Rainbow Warrior, tedy Duhový válečník. Brzo bude uvedena do provozu již třetí loď s tímto názvem, tedy Rainbow Warrior III.

Malé vodní elektrárny

3. listopad 2010, Bc. Lucie Grygová
Každým rokem se na Zemi spotřebuje zhruba 400x10^18 J/rok, Česká republika nepatří se svou spotřebou 2,15x10^17 J/rok k nejnáročnějším zemím světa. Česko předpokládá nárůst spotřeby energie, stejně jako ostatní země, s lepšími technologiemi a stále větší populací světa to ostatně ani jinak nejde.
Klasické žárovky versus úsporné zářivky: Co by na toto téma řekl Thomas Alva Edison? Na…

Klasické žárovky versus úsporné zářivky

29. leden 2010, Mgr. Jana Hájková
Co by na toto téma řekl Thomas Alva Edison? Na Internetu jsem si přečetla mnoho negativních reakcí na téma „klasické žárovky končí“. Čím je to způsobeno? Proč bychom měli využívat právě ty úsporné? Chtěla bych zde nastínit základní body tématu klasické versus úsporné žárovky. V žádném případě nechci článkem někoho přemlouvat, aby změnil své dosavadní stanovisko, ať už ve prospěch nového nebo zažitého.
Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR: Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu…

Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR

27. duben 2006, Bc. Petr Týfa
Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu tohoto roku studoval, posunula naši republiku zase o krok kupředu, co se týče využití alternativních zdrojů energie. Pedagogická fakulta zprovoznila 13. dubna tohoto roku největší sluneční elektrárnu na našem území.
EPV - ekologicky poháněné vehikly: Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu…

EPV - ekologicky poháněné vehikly

14. březen 2006, David Buchwaldek
Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu trošku neotřelému pohledu na svět. EPV je mnou vytvořená zkratka ekologicky poháněných dopravních prostředků (vehiklů) sdružujících: vzducholodě, letouny, vozidla, lodě, ponorky,... na lidský, elektrický či jiný ekologicky šetrný pohon.
Listování: předcházející  | 1 | 2 | 3 [ 4 ]  5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.