Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR: Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu...

Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR

27. duben 2006, Bc. Petr Týfa
Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu tohoto roku studoval, posunula naši republiku zase o krok kupředu, co se týče využití alternativních zdrojů energie. Pedagogická fakulta zprovoznila 13. dubna tohoto roku největší sluneční elektrárnu na našem území.
EPV - ekologicky poháněné vehikly: Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu...

EPV - ekologicky poháněné vehikly

14. březen 2006, David Buchwaldek
Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu trošku neotřelému pohledu na svět. EPV je mnou vytvořená zkratka ekologicky poháněných dopravních prostředků (vehiklů) sdružujících: vzducholodě, letouny, vozidla, lodě, ponorky,... na lidský, elektrický či jiný ekologicky šetrný pohon.

Projekt úspory energie na roudnickém Gymnáziu

9. únor 2006, Jakub Červenka
Gymnázium v Roudnici nad Labem se letošní rok přihlásilo do projektu "Úspory energie na školách". Každá škola v České republice má právo se do tohoto projektu přihlásit pouze jednou, a je tedy o to větší snaha dosáhnout dobrých výsledků.
Ministři zemědělství mají nečekanou moc - rozhodují o osudu internetu v EU: Žijeme ve zvláštním světě. Napadlo by Vás,...

Ministři zemědělství mají nečekanou moc - rozhodují o osudu internetu v EU

21. leden 2005, Petr Kadlík
Žijeme ve zvláštním světě. Napadlo by Vás, že zrovna ministři zemědělství jsou ti praví na to, aby posoudili zda je vhodné aby bylo možné nechat si patentovat například kliknutí myší na obrázek? Je to absurdní, ale je to tak. V pondělí bude totiž probíhat jednání ministrů zemědělství a rybolovu ze států sdružených v Evropské unii právě o tomto problému.

Ekologie v elektronice

20. prosinec 2004, Ing. Vladimír Anděl
Lidstvo se již několikrát poučilo a některé látky, u kterých se po letech používání zjistila jejich škodlivost, zakázalo. Vzpomeňme třeba DDT, kadmiované šroubky (nyní se zinkují), polychlorované bifenyly zlepšující vlastnosti transformátorového oleje, freony v ledničkách nebo olovo v automobilovém benzínu.

Jak topíme?

3. listopad 2004, Antonín Lágner
Televize nás v posledních dnech začala masírovat opět ne zcela úplnou pravdou o topení.

Atlas energetických rostlin využitelných v našich podmínkách - 2

2. listopad 2004, Lenka Kadlíková
Další zástupci rodinky energetických rostlin
Atlas energetických rostlin využitelných v našich podmínkách - 1: Spalování biomasy je jeden z mála způsobů, jak...

Atlas energetických rostlin využitelných v našich podmínkách - 1

10. srpen 2004, Lenka Kadlíková
Spalování biomasy je jeden z mála způsobů, jak efektivně využít pro výrobu elektřiny a tepla obnovitelné zdroje i v České republice. Jedním z důvodů, proč se zatím tento ekologický způsob výroby elektřiny a tepla u nás tolik nerozšířil je především to, že ne každá rostlina využívaná pro tento účel v zahraničí najde dobré podmínky pro růst i v České republice.
Větrná elektrárna v Krušných horách: V jižních Čechách  vznikne takzvaný větrný...

Větrná elektrárna v Krušných horách

24. březen 2004, Petr Kadlík
V jižních Čechách vznikne takzvaný větrný park složený z 96 větrných elektráren. Nakolik je to ekologický zdroj energie? Jaká má takový ambiciózní projekt pozitiva a negativa? Přinášíme Vám některé technické podrobnosti a náměty k zamyšlení nad tímto projektem.
Listování: předcházející  | 1 | 2 | 3 [ 4 ]
Celkem 4 stránky, zobrazit první stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.