Rubrika: EKOPORADNA

Minimalizace ekologické zátěže 3 - zdroje energie: Když jsem psal poslední článek o úsporách...

Minimalizace ekologické zátěže 3 - zdroje energie

21. duben 2004, Antonín Lágner
Když jsem psal poslední článek o úsporách tepelné energie, tak jsem vynechal velmi širokou škálu ekologických zdrojů energie. Musím ještě zdůraznit, že některé technologie, které zde popíšu jsou sice funkční, dostatečně účinné, ale stále ještě spíše experimentální, než používané.

Minimalizace ekologické zátěže 2 - úspory tepla

7. duben 2004, Antonín Lágner
To, že se něco pro přírodu dá udělat úsporou energie ví dnes již kde kdo. Drobný problém je v tom, že ne každý kdo to ví to také dělá. Kdo by to dělat chtěl tak zase neví jak. První problém tu nebudu řešit. Kdo nechce, tak to stejně dělat nebude. Pro ty druhé tu nastíním několik možností.
Minimalizace ekologické zátěže 1 - odpady z obalů: Když chce jednotlivec udělat něco pro životní...

Minimalizace ekologické zátěže 1 - odpady z obalů

15. březen 2004, Antonín Lágner
Když chce jednotlivec udělat něco pro životní prostředí, měl by začít u sebe. Ono se řekne: i když budu žít tak, abych co nejméně poškozoval ŽP tak to nebude nic v porovnání byť s jedinou velkou továrnou či elektrárnou. Má to vůbec nějaký smysl? Chytří čtenáři již určitě namítají určitě, jinak by se autor nenamáhal psát tento článek. Vždyť stokrát nic umořilo slona. A v tomto případě to nic je činnost jednotlivce a slon je naše prostředí....
Listování: předcházející  | 20 | 21 | 22 | 23 [ 24 ]
Celkem 24 stránek, zobrazit první stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.